EON kötbér


Sütis # 2017.04.30. 20:41

A helyzet az hogy számlám nincs tanum a párom.Hárman tartózkodtunk a házban.Viszont mikor felhívtam telefonon rögzítettem a beszélgetést.Tehát ezzel tudom bizonyítani hogy ö nyúlt az éjszakai áram kapcsolóhoz meg hát tele van az újlenyomatával a burkolat.Csakhát rendőrt hívjak?Próbáltam ma is hívni nem vette fel.Szeretném megoldani de nem tudom hogy szabályos ez.Köszönöm a válaszokat.

alfateam # 2017.04.30. 07:59

Hívd vissza azzal, megint rossz a bojler. Legyetek hárman és teremts olyan helyzetet amiben elismeri, hogy korábban megrongálta a plombát.
Írhattok jegyzőkönyvet is a történetről.
Egyébként semmi keresnivalója nem volt a plomba körül!

Sütis # 2017.04.30. 06:38

Szép napot kívánok.Egy kis segítséget szeretnék kérni tisztelettel.Nemrég az albérletünkben elromlott a bojler.Kihívtam egy szerelőt vállalkozót de sajnos kontár munkát végzett,pedig villanyszerelő!A szerelés folyamán hozzányúlt az éjszakai áram kapcsolójához megkarcolta a gombot feszegette a fedelet és végül tönkretette a plombát!De a munka végén visszatette mondván jó lesz úgy és hogy ne foglalkozzak vele.Hát szerintem viszont ezt jelenteni kell a szolgáltatónak.Félve teszem fel a kérdéseket.Ki a hibás?Mekkora büntetésre számíthatok?Sajnos laikus vagyok a témában.Válaszokat köszönöm.

Burn Out # 2017.04.08. 17:33

Fordulhatok e Valamilyen intézményhez vagy személyhez aki érdemben tud segíteni

Igen, pl.: Istenhez, Jézushoz, Messiáshoz, Allahhoz, vagy az Univerzumhoz.

Költségmentességet is lehet kérni, illetve ügyvédi segítséget is (pl.: jogi segítő, pártfogó ügyvéd)

pal55 # 2017.04.08. 17:01

Igen nonolet úgy néz ki ez a járható út. Jó lenne ha máshogy is meg lehetne oldani.
Nem hiszem hogy ki tudom fizetni a kötbért a per és ügyvédi költséget. ( ez nem sajnáltatás csak egyszerű tény) Akinek nincs elég pénze annak nem jár az igazság.
Addig is próbálok valamit kitalálni a fellebbezésre még a 15 napon belül.
Még egy kérdésem lenne.
Fordulhatok e Valamilyen intézményhez vagy személyhez aki érdemben tud segíteni ? (Kúria? )

pal55 # 2017.04.08. 13:29

ius latratus

te biztos eonos vagy ha nem akkor is egy bu..kó.
Jogi fórum. Azért írok ide hogy használható tanácsot kapjak.
Választ a kérdéseimre.
Nem azért hogy sértegessen egy unatkozó eon-os

pal55 # 2017.04.08. 13:14

A plomba sérülését sem szakértő állapította meg hanem a kiérkező eon-os szerelő.Amikor ezt említettem az eonnak
az volt a válasz hogy "elhihetem hogy a kolega látott már egy pár plombát és tudja mit beszél"

Az lenne a kérdésem hogy lehetne valahogy bíróság elé vinni ezt az ügyet.
Azt tudom hogy polgári peres úton perelhetem a szerelőt.
Az eon-nak viszont akkor is fizetnem kell vagyis a végrehajtás folytatódik.

ius latratus # 2017.04.08. 12:48

Előző válaszom nonoletnek ment.

pal55

Nem az egy napért árverezik a házad, hanem a bambaságod miatt. Ez itt nem az óvoda, itt senki nem fog megsajnálni. Kérj részletfizetést, oszt' nem "raknak ki".

ius latratus # 2017.04.08. 12:44

Nem kell jogállamozni, adva volt a lehetőség? Igen. Elb@szta? El.

pal55 # 2017.04.08. 12:43

Köszönöm az építő hozzászólásokat.
Igen a ma már én is tudnám nagyjából mit is kellet volna tennem.Az eset előtt viszont nem volt tapasztalatom az ilyen dolgokban.
Igen elkéstem 1 nappal az ellentmondással.
Ezért az 1 napért most elárverezik a házam.
Elmondtam az eon-nak,az ügyvédjüknek, a rendőrségnek,a bíróságnak de nem érdekel senkit.
Csak az a 1 nap a lényeg.
Ezért az egy napért most kiraknak a házamból

ius latratus # 2017.04.08. 12:02

nonolet

A határidő késés miatt jogerőssé vált fizetési meghagyás
azaz a megindult végrehajtás is megtámadható gondolom.
Vagy nem?

Persze. Csak éppen nem nagyon hivatkozhatsz olyan dologra, amire az ellentmondásban hivatkozhattál volna. Tehát: amikor megnyílt a lehetőség az ellentmondásra, akkor kellett volna levegő után kapkodni, nem most.

ius latratus # 2017.04.08. 10:59

nonolet

Az Ég szerelmére!
Már kapott fmh-t, az jogerős lett, s már végrehajtási eljárás van. Milyen bizonyításról beszélünk?

pal55

Viszont most az a baj hogy jelen pillanatban a bíróság felfüggesztette a végrehajtás szüneteltetés.
Igen fizethetnék meg börtönbe is mehetnék mert szabadságvesztéssel is büntethető.

Mi van?

pal55 # 2017.04.08. 09:53

Amikor leszerelték az órát teljesen nyugodt voltam,mert gondoltam majd megvizsgálják és kiderül hogy az óra nem lett manipulálva.
Viszont nem vizsgálják mert már a plomba sérülése is elég.A plomba sérülése már elég indok.Ugyanis így hozzáférhetővé vált az óraszerkezet amit befolyásolni lehet.Állítólag nem kell bizonyítaniuk hogy ténylegesen volt a jogtalan áramvételezés.

Viszont most az a baj hogy jelen pillanatban a bíróság felfüggesztette a végrehajtás szüneteltetés.
Igen fizethetnék meg börtönbe is mehetnék mert szabadságvesztéssel is büntethető.
Csakhogy én nem követtem el azt amivel megrágalmaztak.

ius latratus # 2017.04.08. 05:01

Nem mintha egy sornál többet érdemelne a kérdező, mert hülyeségeket beszél, de milyen bizonyítást kérjen?
Már régen túl van ennek lehetőségén, feltéve, ha igazakat írt. Ez a hajó elment, fizetni kell.

pal55 # 2017.04.07. 21:09

Igen ez így történt ha nem is írtam le minden részletet mer túl hosszú olvasmány lett volna.
A házat eon-os-tól vettük ezért van 380V ő azzal fűtött.
Amit a vásárlás után azonnal kidobtunk.Központi gázfűtés és cserépkályha is van.
Az új villanyórával a legutóbbi elszámolásnál kb.2.5 havi díjat kaptunk vissza.Ezek szerint nem valami jól loptam az áramot.
Azt sem említettem, hogy a plomba cserénél az eon-os felhívta a figyelmem arra hogy be van vezetve egy szabad kábel a házig az oszloptól.
Most ha azt bejelentem azt is rám fogják ,hogy szépen szakszerűen rákötöttem a nagyfeszültségre az utcán és bevezettem a házig.

Tamas Wolf # 2017.04.07. 19:40

Egyébként pal55, neked 3x60A-ed van-volt?
Ez a közjegyző,végrehajtó, rendőr,földhivatal eszmefuttatás kicsit több mint amit bármely a szakmában valamennyire járatos kolléga fantáziája elbír....

Tamas Wolf # 2017.04.07. 19:26

Pal55, ez komoly?

ius latratus # 2017.04.06. 16:14

Közjegyzőtől második levél? Che? S meg sem említem a többi képtelenséget.

ius latratus # 2017.04.06. 16:11

Kifizeted. Ja, s itt senki nem hülye.

pal55 # 2017.04.06. 15:45

Üdvözletem!
Nálam az eon munkatársai plomba cserénél „véletlen” levágták a villanyóra plombáját. Majd vissza nyomták hogy ez így rendben van és elmentek.
Ezután jött egy ellenőrzés és megállapították hogy a plomba sérült,leszerelték a mérőórát.
Szakértői vizsgálatra azóta sem került sor. Viszont megvádoltak, hogy lopom az áramot. Az órát nem is vizsgálják meg ,mert olyan ügyesen lopom az áramot, hogy nem lehet megállapítani. Kaptam egy 870 000 Ft.-os csekket. Hívtam őket, írtam nekik ,hogy hárman is tanúsítjuk hogy az eon szerelő vágta le a plombát de nem érdekelt senkit.
Telefonos beszélgetés során viszont megelégedtek volna az összeg felével is. Kaptam az eon jogi képviselőétől levelet ,hogy fizessem be az összeget .
Válaszban leírtam a történteket és hogy egy fillért sem vagyok hajlandó fizetni.
Majd kaptam a közjegyzőtől levelet ,hogy fizessek. Ment a válaszlevél hogy nem jogos nem fizetek.
Közjegyzőtől második levél a fizetésre. Ment a levél hogy nem jogos nem fizetek.
Itt történt a baj mert 1 nappal elkésett a levél, így jogerős a követelés,behajtható. A végrehajtó be is jegyeztette a földhivatalnál. Ráterhelték a házamra.
Írtam levelet a közjegyzőnek hogy vegye időben érkezettnek ,(mert megtehetné) de nemleges válasz érkezett.
Majd ezzel a bíróságot kerestem meg ,de szintén nemleges válasz érkezett. Mentem a rendőrségre ,hogy feljelentem az eon szerelőjét .
Elmondtam a történteket . A végrehajtó akkor már több mint 1.000.000.Ft-ot követelt. Itt szó szerint idézném a ……. nyomozót „elmész te a picsába a kurva házad nem ér annyit” Feljelentés nem tudtam tenni nem voltak hajlandók semmire.
Teljesen tanácstalan vagyok.

Mit lehetne tenni ??

Saman1967 # 2017.02.01. 13:00
Eon nyilvántartásában "4AMPER"-es fogyasztóként szerepeltem,ház elözö tulajdonosa 2002 -ben már "felbövittette 25 AMPERRA-
  • ez NEM LÁTSZOTT AZ EON nyilvántartásában!
(Lásd pár bejegyzéssel elöbb)...Még jó,hogy fórumunk jogi szakértöjére Dr Szücs István-ra hallgattam és nem a "PÖKHENDI ÉS TÉVEDHETETLEN ÜGYFÉLSZOLGÁLATRA ÉS SAJÁT KÖLTSÉGEMRE NEM HIVATTAM KI REGISZTRÁLT SZERELÖT ÉS A FELBÖVITÉST MEGCSINÁLTATTAM VOLNA"(ahogy sugallták ügyfélszolgálaték... Pozitiv dolog és DICSÉRET AZ EON szolnoki hálózatos szerelöinek
  • ma történt:
Idöben,semmi kekeckedéssel,10 perc alatt,szemrevételezés ,fényképezés és rövid ténymegállapitás után immár fellélegezhetem,hogy a gonosz EON megmutatta emberibb arcát: IMMÁRON HLEYRETETTÉK A 2002 óta fennálló adminisztrativ elirást..semmi költség,semmi sz..kodás nélkül
energetikai ügyvéd # 2017.01.30. 07:38

Tisztelt Kurbi!

Nem t'om, aktuális-e még a kérdése? Ha igen, akkor azt javaslom, nézze meg, hogy milyen iratai vannak Önnek, továbbá a háromfázisú mérő alatt hány darab kismegszakító van. Ha 3, akkor sok félnivalója nincs, hiszen Önnél háromfázisú rendszer volt/van kiépítve. Ha ez a háromfázisú mérőhely huzamosabb ideje plombálva van, akkor a hálózati engedélyes nem sok mindent tehet, mert ez ún. "konzervált állapot", és az engedélyesnek kell azt bizonyítani, hogy a mérő nem legálisan került fel Önhöz. Ön csak állítsa azt, hogy ilyen szerződése van, a mérőhely le van plombálva, és továbbra is kéri a teljesítménybővítést. Ha pedig gond lesz, akkor irány a fogyasztóvédelem!

Üdvözlettel:
dr. Szücs István
ügyvéd
www.drszucsugyved.hu

energetikai ügyvéd # 2017.01.30. 07:33

Kedves Sámán!
Ne tegyen semmit. Valószínűleg valami elírás is lesz a mondandójában, mert a 4 amperes rendelkezésre álló teljesítmény olyan kicsi, szinte hihetetlen, hogy ekkora lett volna Önöknél. 4 amper még egy mikróhoz sem elég, nemhogy egy teljes ház világításához és egyéb fogyasztásához. 1 X 32 amperig Önnek rendszerhasználati díj fizetése nélkül jár a teljesítmény. Ha a méretlen fővezeték (ez a hálózati engedélyesé) és a belső vezetékezés (ez az Öné) megfelelő keresztmetszetű és kialakítású, akkor Önnek nincs teendője.

Tisztelettel:
Dr. Szücs István
ügyvéd
www.drszucsugyved.hu

Saman1967 # 2017.01.28. 18:34
Mélyen Tisztelt Válaszadó! 2oo9-2017 januárig T-Home "szolgáltatta az áramo
  • elötte Titász-osok(E-ON)-osok voltunk..Eredetileg nagynénié volt a ház,amiben TITÁSZ-os szerelökkel 4 A-röl mostani 25A-re "bövitették" az villanyóra kismegszakitóját,Fi-relével,ház vezetékeit kicserélve korszerü vezetékre..Ez kb.2001-2002-ben volt,16 éve !2006-tól (mama halála után)az én nevemre került a ház--a "tulajdonos váltási EON-os szerzödésen én ,olvasatlanul,figyelmetlenül 4A-os fogyasztási helyet vettem át..Azóta évente legalább egyszer EON-os ,ill.T-HOME-os leolvasás,fényképezés,plomba ellenörzés mindent rendben talált ..Most,hogy visszatértem az E-ON-hoz,felfedtem átiráskor ,hogy "rossz a nyilvántartásuk,mert nekem egy évtizede 25A-om van"..
Kérdés:Én arról tehetek-e,hogy NEM JÓ AZ EON NYILVÁNTARTÁSA,Felelös vagyok azért,amit más szabályosan,vagy esetleg szabálytalanul tett,vagy tehetett 16éve?Kötelezhetnek-e arra,hogy "regisztrált szerelöt fizetve papiron MOST ,ÉN HAJTASSAM VÉGRE A 4-RÖL 25-A-ra ugrást?Perre viheti ezt az EON?MIT TEGYEK? Hálás Köszönettel: Saman1967
Kurbi # 2016.12.07. 15:01

Tisztelt Válaszadó!

Olyan kérdéssel fordulok a forumozokhoz, hogy épületünkben fejlesztések vannak és megkértük a 3x40 Ampert és mint kiderült ők csak 1x25-öt látnak a rendszerükbe. Holott már közel 10 éve 3 fáziusú villanyóra van feltéve, az Eon által lefényképezve és blombázva! Mit tehet a szolgáltót és mit tehetek én ebben az esetben!

Köszönöm válaszukat!