Intrum Justitia


nonolet # 2018.09.06. 00:22

Ilex_Aq

Minek ahhoz jogi képviselő?

HA valóban adós vagy és még nem évült el, akkor

  • vagy fizess szó nélkül
  • vagy alkudj belőle és fizess
  • vagy köss megállapodást a részletfizetésre

- -

HA NEM vagy adós vagy már elévült, akkor pedig várd meg a "Fizetési meghagyás"-t és aztán annak mondj ellent szabályszerűen.
(15 napon belül, írásban a közjegyzőnél)

A többi kialakul...

Dr.Attika # 2018.09.06. 04:35

Nem is rossz ötlet Baltásék megkeresése a kérdező által. Tértis levélben meg kell keresni Baltásékat, leírni a problémát, mellékelni másolatban az okmányokat. Igaz, hogy Baltásék nem vállalhatják a jogi képviseletet, de az Intrum oldalán sem járhatnak ek, így az ÍJ nézhet más ügyvéd után.

bochumil # 2018.09.06. 14:09

Szép napot kívánok!

Én is belekerültem abba a körbe, akik kaptak egy szép levelet az IJ-tól Telenoros tartozás miatt. Telefonon már többször egyeztettem velük, akkor derült ki, hogy milyen állítólagos tartozás ez. Kértem tőluk a számla részletezést, hogy milyen tartozás ez, akkor derült ki, hogy Telenor. A számlát egyértelműen kifizettem, bankomtól kikértem a 2013-as bankszámla kivonatot, azon szerepel a tétel. 2013 januári számla, ami gondolom 12 decemberre vonatkozik. December 12-ig voltam telenor előfizető, onnan számhordozással Vodafone előfizető vagyok.
Legutóbb ma beszéltem velük, hogy hol tart a számlám kiküldése, amire természetesen nem tudtak érdemben semmit mondani. Kérdésem hogy mit tegyek? Elküldjem nekik a számlakivonatom másolatát, remélve, hogy meggyorsítom az ügyet és lezárásra kerül? Számlakivonatról kitakarjam a számlaszámot, egyéb tételeket?

Elnézést a hosszúra sikerült levélért és köszönöm a válaszokat.

ius latratus # 2018.09.06. 15:41

Nagy valószínűséggel elévült ügyről van szó.

ius latratus # 2018.09.06. 15:44

De ha csak pár hozzászólást lettél volna szíves visszagörgetni, akkor a megfelelőbb válasz is meglenne.

nonolet # 2018.09.06. 23:50

bochumil

Semmit nem kell tenned, ne foglalkozz velük
ADDIG AMÍG !!!!!
nem érkezik esetleg egy "Fizetési meghagyás" a MOKK közjegyzőjétől.

NA annak mondj ellent

  • 15 napon belül
  • írásban
  • a közjegyzőnél!!!

A többi már automatikus ...

bochumil # 2018.09.07. 05:12

Köszönöm a válaszokat. Csak azért "aggódok", mert nem szeretnék semmilyen kellemetlenséget, nem szeretnék sehova mászkálni, szeretném még az elején lerendezni, persze nem úgy, hogy a jogtalan követelést befizetem, ha 4200 forintról is van szó.

drbjozsef # 2018.09.07. 05:17

Sajnos nincs ingyenebéd, az meg hogy Te mit szeretnél, rajtad kívül senkit nem fog érdekelni.
Ha kifizeted, valszeg békénhagynak eztán, de még ez se biztos (ahogy semmi sem). Ezen kívül nem tudod "előre" lerendezni. Leveleket fognak küldözgetni, aztán fizetési meghagyást is, akár többet is, hátha benézed és nem mondasz ellent, akkor végrehajthatóvá válik, és bukod. Arra kell figyelni, mást nem tehetsz, azt nem akadályozhatod meg, hogy küldözgessék.

bochumil # 2018.09.07. 05:42

Igen, épp ezeket szeretném elkerülni, főként úgy, hogy tényleg befizettem a számlám. A számlakivonaton szerepel a tétel. Ezekkel tényleg nem lehet semmit tenni, főleg ha valóban tiszta vagy? Nyilván ha tartoznék befizetném és annyi, de jogtalanul kis összeget sem akarok fizetni.

drbjozsef # 2018.09.07. 08:59

Nem. Mindenkinek joga van fizetési meghagyást kérni bárki ellen. Természetesen nem visszaélve a joggal, naponta kettőt (bár ahhoz jó sok felesleges pénz is kell). De pár havonta ha küld egyet, azzal ellentmondáson kívül nem tudsz mit kezdeni. De ha ellentmondasz, előbb utóbb vagy peresítik, vagy leszállnak rólad. De azért résen kell lenni.

Sőt, nem létező követelésre is minden további nélkül lehet fizetési meghagyást kérni. A közjegyzőnél csak fizetni kell, igazolni semmit.

maresz75 # 2018.09.07. 11:18

Tisztelt Fórumozók!
Engem illetve páromat is folyamatosan keresnek egy 2016. októberi Telenor tartozás miatt, 2012. januártól van előfizetésünk náluk. Elküldtük az 2012 január és 2018. január között összes befizetett csekk másolatát, illetve a banki átutalási megbízás igazolását. Minden egyes hónap időben ki lett fizetve,minden egyes csekk meg lett őrízve és be lett mutatva mind a követeléskezelő, mind a Telenor részére. A Telenor azt írja a követeléskezelőhöz fórduljunk az a jogosúlt. A követeléskezelő azt írja a Telenor-hoz forduljunk mert ők adták el a tartozást. Megy a mutogatás.
Mikor telefonon hívott a SVEA nevű követeléskezelő vagy 5-ször, és elmondtu nekik (és írásba is adtuk), hogy nem ismerjük el a tartozást, indítsanak Fizetési meghagyásos eljárást és a perben eldől, akkor következőben a Creditline hívott minket és ez így megy azóta. Most már vagy 4. követeléskezelő cég hívogat minket ugyanezen tartozás miatt.

ObudaFan # 2018.09.07. 12:17

Amíg csak hivogatnak, addig sok tennivaló nincs. Egyébként a távközlési tartozások elévülési ideje egy év és gondolom itt eltelt ennyi idő írásos felhívás nélkül.

drbjozsef # 2018.09.07. 13:07

bermuda háromszög,

csak nem Te írtál egy vicces blogot erről folyamatosan?

Ha igen, az király volt, ha nem, olvasd el, a maga nemében mókás.

drbjozsef # 2018.09.07. 16:16
Dr.Attika # 2018.09.08. 07:29

Tudni kell, hogy az ilyen hölgyek vagy egyetemisták vagy kisgyermekkel otthon lévő kismamák 500,- Ft órabérért. A jogról sem, de a személyes jogokról végkép nincs tudomásuk.

kler65 # 2018.10.13. 10:23

ok

kler65 # 2018.10.13. 10:46

Tisztelt fórumozók!Kérdésem lenne,hogy ha 2 hónapja le járt a tartozásom az Intrium felé,300.000-ft hitel kártya,1.000.000-ft kifizetéssel,fizetés letiltással,akkor miért nekem kell még könyörögnöm,hogy kapjak valamilyen végzést arról,hogy nincs tartozásom?Ma felhívtam őket,közölték,hogy van még 18.000-ft tartozásom,bár a végre hajtó azt mondta nekem,anno hogy nem kell semmit tennem mert ő megszüntette az eljárást nincs tartozásom!Most ott tartok,hogy kértem a csekket az Intrumtól,csak már legyen vége,de felháborít,hogy közölték,ha befizettem akkor 3 nap múlva hívjam őket,mert akkor tudják csak meg szüntetni!Miért nem látják.hogy befizettem?Nekem a telefon ingyen van?

gerbera317 # 2018.10.13. 11:04

Ha a végrehajtó behajtotta tőled, és ezt meg is állapította, akkor a végrehajtást kérő már nem követelhet tőled (nem feléd!!!) semmit.

kler65 # 2018.10.13. 11:46

Köszi Gerbera a gyors választ!Akkor most mit tegyek?Hívjam a végrehajtót mi előtt fizetnék?Már 1 hónappal ezelőtt is zaklattam szegényt,ő mondta,hogy nem kell semmit tennem,de mi lesz ha ez a 18.000-ft megint kamatozni kezd?Bár nem értem,hogy ez honnan jött?Amíg nem kapok végzést addig nem vagyok nyugodt!

Zoltán85 # 2018.11.01. 10:01

Üdv mindenkinek.
Segítséget szeretnék kérni. Volt sajnos 4-5 végrehajtásom, amit a fizetésemből fogtak le. Jelenleg van még 1 db intrumos tartozás, amit szeretnék kifizetni, de sajnos hónapok óta azt a választ kapom tőlük, hogy fel van függesztve az ügyem addig pedig nem tudok fizetni. Kb 15ször beszéltem velük telefonon és nem sikerül előrelépni az ügyben. Egyszer azt mondta az egyik hölgy kb 3hónapja, hogy felfüggesztés alatt nem nő az összeg. Ehez képest minden alkalommal nagyobb összegről beszélnek. Mit tehetnék, hogy végre fizethessem a tartozásom? Hova tudnék fordulni, így is a 170ezer forintból már 530ezer van. Válaszokat előre is köszönöm

gerbera317 # 2018.11.05. 13:44

Mi az, hogy "fel van függesztve"? A jogosult az adós teljesítését köteles elfogadni, azt nem utasíthatja vissza azzal, hogy "fel van függesztve".

KovacsSandor # 2019.01.20. 09:30

Sziasztok!
Édesapám a közelmúltban elhunyt és több tartozást hagyott hátra. Sajnos van legalább egy ami már az intrumnál van. Erre van egy megállapodása havi törlesztésre ami fizetve is van bár gyanúsan alacson az összeg.
Amit szeretnék:

  1. megtudni, hogy van-e más tartozása is náluk illetve, hogy erre a tartozásra mennyit követelnek most.
  2. ha egy módom van rá, akkor kifizetném az összes tartozást, hogy megszűnjön a tartozás.

Semmi képpen nem szeretném, hogy a hátrahagyott lakására bármit rá terheljenek mert a lakást még évekig biztosan nem lehet eladni így pedig biztos, hogy a csillagos égig növelnék a tartozást.

Szerintetek hogy kéne eljárnom velük, hogy ne tudjanak csőbe húzni, mi a jó kommunikáció módja?

Előre is köszönök minden segítséget.

gerbera317 # 2019.01.20. 10:44

Első a tulajdoni lap vizsgálata. Ami ott a lakásra van terhelve, az biztos, hogy van. Viszont nem is zsákbamacska, mert a végrehajtó konkrétan meg tudja mondani az összegeket.
Ami nem látszik a tulajdoni lapon, teljesen bizonytalan. És az örökös ilyenkor nyilván nem telefonálja körbe a bankokat és követeléskezelőket, hogy ismerik-e az elhunytat, és van-e náluk tartozása. A közüzemi szolgáltatókat szokás megkérdezni.

KovacsSandor # 2019.01.20. 11:42

Ezek meg vannak, a tullap még tiszta, a közüzemek át lettek iratva, megegyeztünk részletfizetésben ahol kellett. Amiről tudok az egyedül az intrum, náluk még nem jelentettem be a halálesetet. De azt is tudom, hogy ők minden egyes tartozást teljesen függetlenül kezelnek, ezért nem is voltak hajlandóak tájékoztatni, általános megbízást sem fogadnak el csak az adott számú esetre vonatkozóan. Bízom benne, hogy nincs is másik de azt sem tudom, hogy az eredetileg 170ezres tartozás most vajon hány millió. A lényeg, hogy nem akarom kiszolgáltatni magamat nekik mert egy ilyen cégtől nem számítok korrekt eljárásra.

gerbera317 # 2019.01.20. 12:23

De a fórum honnan tudhatná, hogy az elhunyt kiknek és mennyivel tartozott? Igen, bármikor előkerülhetnek múltbéli hitelezők, akik megtudván, hogy az adós vagyont hátrahagyva hunyt el, az örökös ellen fordulhatnak. Ez az örökös kockázata.