Intrum Justitia


Hajnesz # 2015.11.25. 10:07

Tisztelt Fórum!
A segítségeteket szeretném kérni. Kaptam az Itrumtól egy sms-t hogy 3 napon belül rendezzem a tartozásomat és egy iratszámot közöltek még velem. Se az hogy kinek tartozok se az hogy mennyivel. Kaptam megint egy sms-t hogy kezdeményezték a végrehajtási eljárást de sem összeget nem írtak sem azt hogy kinek is tartozok. Akkor így hogy rendezzem a tartozásomat ha azt sem tudom hogy kinek és mennyivel tartozok? Ilyen esetben mit lehet tenni? Kérlek segítsetek mert hát bárki küldhet sms-t ugyebár. Mit tehetek ilyen esetben? előre is köszönöm a segítségeteket!!!


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni hogy mit tegyek. A Intrumtól kaptam sms-t hogy 3 napon belül rendezzem a tartozásomat és egy irat számra

evatunde # 2015.11.18. 17:36

Köszönöm mindenkinek a segítséget,tegnap fel is adtam.Nem vitatom én a tartozást,de egy behajtó cég,amelyik megvásárolja a lejárt tartozásokat és amellett be akarná vasalni még az életkoromat is kamatostól,ne szabjon nekem feltételeket,ne fenyegessen.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.17. 14:34

Mármint, amit Kbs írt. Valóban nem kell indokolni. A lényeg, hogy időben ellentmondással élj.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.17. 14:32

Persze, így teljes.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.17. 13:58

Az ellentmondást nem kell indokolni.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.17. 12:06

Csak az 1. pontra hivatkozz. (A 2. pont azért nem jó, mert ebben az esetben az engedményezésnél nem Neked kell szerződést kötnöd.)

evatunde # 2015.11.17. 11:34

Kelvin,köszönöm hogy ilyen figyelmes vagy irányomban.Arra gondoltam,hogy az ellentmondás indokaként két érvet fogok felhozni.1) elévülés, 2)Intrum Justitia felé nem ismerem el a tartozásomat,mert velük soha,semmiféle szerződést nem kötöttem.
Ma megírom és ajánlott küldeményként postára adom.

ius latratus # 2015.11.16. 20:15

Ja, bocsi.
Nov.2. járt az eszemben.

ius latratus # 2015.11.16. 20:13

...vagy nyilatkozz szóban, közjegyző előtt.
Ha már így sürget az idő.
Ma már a 14. nap van, csak szólok.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.16. 17:31

Ha kézzel írod, akkor nem kell tanú. Ha géppel írod, akkor kell. (Nem lesz belőle baj, ha az első esetben is van rajta.)

evatunde # 2015.11.16. 16:30

Kedves Kelvin,ajánlott levélként érkezett,fizetési meghagyás,nov.04-re datálva.Unokaöcsém vette át és csak mostanában jelezte.Durván 3 nap a postai átfutás,tehát mielőbb megírom az ellentmondást.Már csak annyit segíts,hogy tanúkkal alá kell-e íratni,vagy esetleg van-e valamiféle formanyomtatvány erre a célra?Segítséged megköszönöm!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.15. 23:12

Kérd meg unokaöcséd, hogy szkennelje be neked, vagy fényképezze le. Akkor látnád a tartalmát. Lehet a kézbesítési vélelemről vagy a jogerőre emelkedésről szól.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.15. 23:03

Akkor ennek már jobban utána kell nézned, mert az biztos, hogy a közjegyzői fizetési meghagyás ajánlott levélként megy.

Ha nem vettétek át valami miatt, akkor a második kézbesítést követő 5. munkanapon kézbesítettnek minősül. Akkor onnantól számít a 15 nap.

evatunde # 2015.11.15. 22:36

Kelvin,ha már ilyen jól elbeszélgetünk,kérlek,még segíts a tanácsaiddal.Adva van a tartozás,ami 2003-ban egy áruvásárlási hitel volt.A napokban érkezett a közjegyzőtől fizetési meghagyás(én nem láttam,az unokaöcsém csak beolvasta telefonba,nem ott lakom),nem ajánlott levélben kellett volna megkapnom?2003 óta elévülhetett a tartozás?Tudom,hogy az nem szűnik meg magától,de az elévülés ül?

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.15. 22:26

Akkor bizonyára megtaláltad, hogy majd csak a közjegyzői fizetési meghagyásra kell ellentmondással élned - a közjegyzői fizetési meghagyás közlésétől számított 15 napon belül - arra hivatkozással, hogy a követelés elévült. Az Intrum hívásaira, meg leveleire nem kell válaszolnod. Igazán nincs mit.

evatunde # 2015.11.15. 22:00

Kedves Kelvin,köszönöm a kioktatást,igazán sokat segített!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.15. 17:45

Csak kicsit kellene visszaolvasni, úgy legalább 6523 alkalommal született válasz, hogy mikor, hogyan, kinél kell ellentmondással élni.

evatunde # 2015.11.15. 17:34

Bocsánat,a legfontosabb kérdés,hol,mikor és kinél hivatkozhatok elévülésre?2003 az már nagyon rég volt,én teljességgel el is feledkeztem a tartozásról(nem szándékosan).

evatunde # 2015.11.15. 17:22

Szép estét mindenkinek!

Annyi lenne a kérdésem,egy 2003-ban létrejött vásárlási hiteltartozást követelhet-e ez a behajtó cég?A fennmaradó tartozás kb.56 ezer lehet,de a minap küldött egy levelet az Intrum J.Eddig a kutya nem keresett meg...

runningman # 2015.11.09. 00:13

"Aztán csak azt látom, hogy a párom aláír valamit. Gyorsan kirohanok és látom a papír tetején, hogy az Intrum logója van rajta. Mondom a nőnek, hogy szeretném látni, de nem adta oda közölte, hogy csak a páromnak adhatja oda. De megmutatta de csak annyira, hogy hol írta alá és hogy egy rovatban annyi szerepelt kézzel beleírva, hogy mi a fejlemény az ügyben."

Ki kellett volna tépni a kezéből. Retekkel jártam úgy régen, hogy sajnos már csak alkatrésznek jó kocsi adásvételijét írtuk alá. Az udvaron egy asztalon. A retek mutatja a pénzt de még nem fizet, én aláírtam az adásvételit, az is elkéri a szerződést, de aláírás helyett azt mondja: "dicsak szíp testvírem, más lett az írás tegnap óta" (nem lett más) azzal indul ki az udvarból. Annyi szerencsém volt, hogy be volt zárva a kapu, amíg próbálta kinyitni, kiszakítottam a kezéből az irományt, de úgy markolta, hogy az aláírások nála maradtak. Ő fenyegetett, hogy elvágja a torkom én meg, hogy agyonlövöm ha még egyszer ide beteszi a lábát. Ebben maradtunk.

Ezt a trükköt hülye fejjel megettem mégegyszer,kb három éve - nincs mentség. Akkor nem tudtam visszavenni a szerződést, mert a retek kurvája kiszaladt vele. Papír szerint bukott volt az ügy, de nagyhirtelen kerítettünk több tanút, meg elkezdtük a retket fényképezni, hívtuk a polgárőröket meg a rendőröket - akik egyébként teljesen korrekten kioktattak később, hogy miért voltam hülye több szempontból is - tudtam én azt persze... Reteknek ez együtt sok volt a jóból, szerződés a rendőrök szeme előtt lett elégetve, kocsi maradt, később eladtam fehér embernek.

Bandi67 # 2015.10.19. 15:22

Tisztelt Jogi Fórum!
Nekem is Intrummal kapcsolatos problémám van. Kaptam egy munkabérletiltást (hogy jogos-e az más kérdés). Szeptember 20-án email-ben küldtem el a halasztási/fizetékönnyítési kérelmemet és csatoltam a bérleti szerződésről, stb a telefonnal készített képeket. Két hete érdeklődtem, hogy megkapták-e. A válasz az volt, hogy igen, de 30 nap az ügyintézési idő, legyek türelemmel. Ma újra felhívtam őket, mivel holnap jár le a 30 nap. azt a választ kaptam, hogy a melléklet nem megfelelő formátumú, küldjem el újra pdf formában. Természetesen újra indul a 30 nap. Mit tudok tenni ilyenkor? Hiszen épp azért kértem halasztást a téli hónapokra (vagy fizetéskönnyítést), mert egyedül élek és a fizetésem (most is 71 ezer forintot kaptam) nem fogja fedezni az albérletemet+rezsimet, ami télen 40.000 + kb. 30 - 35.000 forint. Az utcáról nem fogok tudni munkába járni 3 műszakba. Számoljak le és legyek munkanélküli, mert abból nem vonhatnak? Akkor viszont elveszítek egy munkahelyet ahová még szeretek is járni. Mit tudok ilyen esetben tenni?
Előre is köszönöm
Bandi

Bandi67 # 2015.10.19. 15:22

Tisztelt Jogi Fórum!
Nekem is Intrummal kapcsolatos problémám van. Kaptam egy munkabérletiltást (hogy jogos-e az más kérdés). Szeptember 20-án email-ben küldtem el a halasztási/fizetékönnyítési kérelmemet és csatoltam a bérleti szerződésről, stb a telefonnal készített képeket. Két hete érdeklődtem, hogy megkapták-e. A válasz az volt, hogy igen, de 30 nap az ügyintézési idő, legyek türelemmel. Ma újra felhívtam őket, mivel holnap jár le a 30 nap. azt a választ kaptam, hogy a melléklet nem megfelelő formátumú, küldjem el újra pdf formában. Természetesen újra indul a 30 nap. Mit tudok tenni ilyenkor? Hiszen épp azért kértem halasztást a téli hónapokra (vagy fizetéskönnyítést), mert egyedül élek és a fizetésem (most is 71 ezer forintot kaptam) nem fogja fedezni az albérletemet+rezsimet, ami télen 40.000 + kb. 30 - 35.000 forint. Az utcáról nem fogok tudni munkába járni 3 műszakba. Számoljak le és legyek munkanélküli, mert abból nem vonhatnak? Akkor viszont elveszítek egy munkahelyet ahová még szeretek is járni. Mit tudok ilyen esetben tenni?
Előre is köszönöm
Bandi

Becca74 # 2015.10.09. 13:58

Üdvözlet! Bízom benne, hogy valaki tud segíteni. Azt hiszem egy állati nagy átverés alanyai lettünk de kezdem az elejétől.
A párom vett egy telefont a T-Mobile-nál egy barátja számára. A vásárlástól kezdve a barátja használta, ő telefonált rajta...stb. A párom a telefont csak a megvásárláskor látta és azóta nem. Nemrég kaptunk az Intrum J.-tól egy levelet melyben közel négyszázezer forintot követelnek rajtunk, ugyanis a kedves barát (Egy nagykanizsai volt rendőr, akit csak egyszerűen "Jogsis" Lacinak hívnak) ilyen számlatartozást halmozott fel a párom rovására. Azóta komolyabb vizekre tereltük az ügyet ugyanis nem vagyunk hajlandóak egy senkiházi helyett fizetni. A tegnapi nap folyamán az Intrummal folytatott beszélgetés során meg lett nekik mondva, hogy megtettük a kellő lépéseket az ügyben és a továbbiakban az ügyvédünkkel beszéljenek ne minket zaklassanak. Azonban a mai napon fura dolog történt. Egy nő- állítólag Bakonyiné valamilyen Eszter- megjelent nálunk és a kapuban a párommal beszédbe elegyedett. Aztán csak azt látom, hogy a párom aláír valamit. Gyorsan kirohanok és látom a papír tetején, hogy az Intrum logója van rajta. Mondom a nőnek, hogy szeretném látni, de nem adta oda közölte, hogy csak a páromnak adhatja oda. De megmutatta de csak annyira, hogy hol írta alá és hogy egy rovatban annyi szerepelt kézzel beleírva, hogy mi a fejlemény az ügyben. A papír 3 oldalas volt, melyből páromnak csak kettőt mutatott meg a nő. Elolvasni nem olvashatta el csak alá kellett írnia. A nő semmilyen igazolványt nem mutatott fel. És ami még gyanúsabbá tette a dolgot, hogy másodpéldányt sem hagyott itt nekünk. Közölte, hogy ez az ővé és beszállt egy lepattant autóba és elment. Szóval még párom sem tudja, hogy mit is írt alá pontosan. Én attól félek, hogy megvezették. Gyakorlatilag teljesen letámadott minekt a nő, még köpni-nyelni sem tudtunk. Nem tudom mit írattak alá a párommal, azt sem, hogy mi szerepelt a 3 oldalas iroméányon. Lehet, hoyg nagyon át lettünk vágva hiszen amennyire olvasomk több helyen is visszaköszön az, hogy ezek a behajtó cégek sokszor egyszerűen átverik az ártatlan embereket, hogy kikényszerítsék a fizetést. Kérdés: Hogyan tudjuk bebizonyítani, hogy átvertek illetve megvezettek minket, ha valóban ez történt. Mert én úgy gondolom, hogy egy magára valamit is adó cég nem így jár el az ügyfeleit tekintve. Hiába a párom papíron az adós nem mi csináltuk a tartozást azonban az Intrum úgy kezel minket és sokszor olyan hangot is ütött meg a telefonban ami felháborító! Még a fenyegető sms-k is vérlázító volt. Tényleg ilyen jogállamban élünk, hogy a csalók, zsiványok mindent megúsznak egy törvényt nem tisztelő cég pedig bármit megtehet?

Cs-Pearl # 2015.09.30. 10:14

A Cetelem eladta az Intrumnak a személyi hitelelemet. Ők kiküldték, hogy mennyi a tartozás. Tőke, kamat, különböző díjak. Kb. 2100000 Ft. fizessünk csekken egy összegben, vagy 14 hónapra részletekben. És ha bármi probléma van, hívjuk őket. Persze felvettem velük a kapcsolatot, mert 87500 Ft-ot nem tudok fizetni havonta. Megegyeztünk, hogy egyenlőre elkezdem 20 ezerrel törleszteni. Ki is küldték a csekket, hivatkozva előzetes kérésemre. Két év után kiküldték az egyenleget, hogy durván 2500000 Ft a tartozásom. 480 ezret fizettem ki eddig, és nem csökkent egy fillérrel sem, hanem még nőtt a tartozásom. Felhívtam őket, mire közölték, hogy ez egyenlőre a kamatokra megy, mert 80 egynéhány ezerrel kellene fizetni. De akkor kérdem én, mégis mi értelme volt megállapodni, miért küldik a csekket és fizetem havonta, ha az nem elég és a tartozás nem csökken. A hölgy szerint ez a kamatokra megy. De a kamat növekedett! Így ha fizetem x évig is dupláját fogják kérni úgy, hogy már kifizettem az eredeti összeget. Létezik olyan törvény, jogszabály, ami előírja, hogy egy tartozást 24 hónap alatt ki kell egyenlíteni? És ha megállapodás volt, akkor lehet még mindig késedelmi kamattal terhelni a tőkeösszeget? Hogy gondolják azt, hogy aki nem tudott fizetni 30 ezerrel, az fog tudni 80-al? Miért nem lehet egy ésszerű, az adós anyagi helyzetét figyelembe véve, futamidőben megegyezni? Mit lehet ilyenkor tenni. Mert így nyugdíjas koromban is fizethetek és még a gyerekeim is nyögni fogják. Ez tisztességtelen magatartás, véleményem szerint.

egy halandó # 2015.07.27. 17:04

A CIB Banknak teljesen felesleges írni, a válasz az lesz: "Társaságunk a Polgári Törvénykönyvről szóló ma hatályos 2013. évi V. törvény 6:197. § és az engedményezés napján hatályos 1959. évi IV. Törvény 328 § (3) bekezdésében foglaltakra hivatkozással értesítette, hogy az Önnel szemben, az XXXXXXX számú szerződésből eredően fennálló teljes követelésünket, valamint annak járulékait az Intrum Justitia Zrt., mint Engedményes részére, 20XX. XX. XX-i hatállyal visszavonhatatlanul átruháztuk, tekintettel arra, hogy a fenti szerződésből eredő követeléseinket Ön nem teljesítette."
Tapasztalat...