Terhesség


Timcsi0105 # 2022.05.12. 08:59

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Jogi segítségre lenne szükségem az alábbiakban: 2021. november óta sajnos táppénzen vagyok egy olyan egészségügyi problémával ami miatt nem tudok sem rövid sem hosszú távon dolgozni. Így a munkáltatóval megegyeztem (közös), hogy a munkaviszonyom akkor szűnne meg ha már keresőképes leszek, de legkésőbb 2022. november elején (eddig voltam betegszabin). Az iratban benne van, hogy a megállapodas visszavonhatatlan. Időközben kiderült, hogy várandós vagyok ráadásul veszélyeztett. Engem csak az édekelne, hogy mi a helyzet ilyen esetben? Mit fog lépni a munkaltató? Milyen ellátásra számíthatok a kesőbbiekben gondolok itt a csed-re, gyed-re. Válaszát előre is köszönöm!

angyalka88@gmail.com # 2012.11.06. 18:22

Üdvözlöm! 24 hetes terhes vagyok és sajnos munkanélküli bár a baba tervezett most jelenleg szociális segélyt kapok amit hamarosan elvesznek mivel letelik az egy év. A kérdésem az lenne,hogy 3 hónap van a szülésig és,hogy nem lehet ez valahogy meghosszabítattni? Hanem akkor elveszik a kispénzt is akkor az önkormányzat elveszi a TB-met amit ők fizetnek helyettem? Vagy valami jogom van ahhoz,hogy TB-met továbbra is fizesse az önkormányzat? A válaszát előre is köszönöm.További szép napot!