Kerítés probléma,zaklató szomszéd!


ecilammin # 2018.08.06. 07:40

Komoly kérdés!Választ a fenti email címre,ha lehetséges.Köszi:Sanyi
Adva van egy 82 méter hosszú kerítés szakasz az utcafronttól a kertvégi szomszéd telkéig.
A kerítés mellett van három telek.
az első ház homlokzata a kerítéstől neki bal kéz felől esik.
A másik kettőnek a telek vége nyúlik a kerítéshez.
A gond:
Az első szomszéd,akinek bal kézre esik a kerítés,és a harmadik szomszéd,akinek a telke vége nyúlik a kerítésre magukénak gondolják a kerítés tulajdon jogot.
ezt a kerítést az első tulajdonos építette 1972.ben.
A két ingatlan 1984.ben épült.
A kerítés drótból van és a három szomszéd telke felé van rögzítve.
A kerítés nekünk jobb kézre esik.
KINEK van igaza?

nonolet # 2018.08.02. 12:59

drbjozsef

He?!!! ezt elnézted.

Nem őt zavarják a birtoklásban, hanem ő zavar a zenével mást.

- -

Az engedély nélküli telekre/lakásba lépés az MÁS téma.
Az magánlak sértés.

HA!!! nyilván valóan lehet tudni, hogy:
hol a telekhatár... honnan a magán területe.

nonolet # 2018.08.02. 12:56

Rosszszomszed

HONNAN is tudja, hogy MIKOR szól a zene nálad?!!

Mert ugye nem véletlenszerűen megy át...

Szóval?
Honnét tudja?

JA megvan... tehát elég hangos, hogy hallja.
MÉG egy telken túl is!!!!

Igaza van!
Túl hangos vagy.

Tudod mennyi a megengedett hangerő este-éjszaka?!
Annyi mint egy nem hangos beszélgetésé!!!!!!!!

...és azt sem hallja már szomszéd sem.
A második szomszéd meg pláne nem.

Örülj, hogy még nem küldi rád a jegyzőt.
Zaj határérték túllépés miatt.

drbjozsef # 2018.08.02. 10:13

Rosssszomszed,

Fordulj az önkormányzathoz.

Birtokvédelmi eljárás a jegyző előtt

Akit birtokától megfosztanak vagy birtoklásában zavarnak, a jegyzőtől egy éven belül kérheti az eredeti birtokállapot helyreállítását vagy a zavarás megszüntetését. A jegyző az eredeti birtokállapotot helyreállítja, és a birtoksértőt e magatartásától eltiltja. A jegyző a tények alapján dönt: azt vizsgálja, hogy birtokos-e a kérelmező, s hogy megfosztották-e a birtokától vagy zavarták-e a birtoklásban. A jegyző csak akkor utasítja el a birtokvédelmi kérelmet, ha nyilvánvaló, hogy az, aki birtokvédelemért folyamodott, nem jogosult a birtoklásra, illetőleg birtoklásának megzavarását tűrni volt köteles. Határozatot hozhat továbbá a jegyző a hasznok, károk és költségek kérdésében is.

A jegyző határozatát meghozatala után haladéktalanul írásban közölni kell. A jegyző határozata ellen államigazgatási úton jogorvoslatnak helye nincs. A birtoklás kérdésében hozott határozatot három napon belül végre kell hajtani.

Szomorú örökös # 2018.08.02. 09:44

Rosszszomszed

Annyi a különbség, hogy az én teraszom kerítés mögött van. Ja és nem szoktam otthon zajongani a rádióval sem. :-)

Rosszszomszed # 2018.08.02. 08:55

Ugyan mert a te teraszodra ravan irva hogy kis pistáé :) magatol erthetodik a helyzet vagy neked nem tunik fel ha valaki mas portajara tevedsz?! Itt ahogy irtam is senkit nem zavar a halk zene csak ot mivel van mas szomszed is csak azt kihagytam higy egy telek van koztunk. A kerdes itt csak az volt hogy erdemes e rendort hivni es tud e a rendor ezzel valamit kezdeni. Koszonom.

Szomorú örökös # 2018.08.02. 07:10

Rosszomszed

ha en kerites nelkul elem le az eletemet akkor sincs joga szerintem ezen a telken tartozkodni

És vajon miből tudhatja bárki, hogy az a te területed, ha nem keríted be?
Gondolod, hogy mindenkinek kötelező belépés előtt a földtulajdoni nyilvántartást ellenőrizni? :-O

lajcsó # 2018.08.02. 06:46

"Mit tudok tenni?"
Vedd halkabbra a zenét!

drbjozsef # 2018.08.02. 05:55

Azt azért érzed, hogy bármelyikőtök hívja a rendőröket, az nem a probléma megoldása lesz? Hogy másnap, meg következő héten is át fog jönni?

Vadsuhanc # 2018.08.02. 05:11

"...Már komolyan azert imadkozom hogy hivja ki a rendoroket....”"

Nem imádkozni kell, hanem neked kell kihívni a rendőröket.

Rosszszomszed # 2018.08.02. 04:27

Koszonom a valaszt. Azonban ha en kerites nelkul elem le az eletemet akkor sincs joga szerintem ezen a telken tartozkodni. Már komolyan azert imadkozom hogy hivja ki a rendoroket.

drbjozsef # 2018.08.02. 04:24

Kerítést építeni?

Rosszszomszed # 2018.08.01. 23:06

Jó napot! Márknak hivnak.
Kerdesem a kovetkezo a mai nap de mar ez elott parszor a kerites hianyaban "nehezen" vedett lakasom illetve udvaromba be jaro szomszeddal mit tudok kezdeni? Ő azt mondja hogy hangosan hallgatom este a zenet azonban anyum es apum sem halja csak a szomszed es anelkul at jon vitazni hogy meg engednem. Mai napon majdnem tettlegessegig fajult a dolog, haveromat majdnem meg utotte. Mit tudok tenni?
Valaszokat elorre is koszonom.

nonolet # 2018.07.27. 14:02

A saját kertedet akkor fotózod amikor csak akarod.
Az övét persze nem...

- -

Elismerte írásban vagy tanúk előtt vagy más bizonyítható módon, hogy ő volt?
VAGY
HA nem ismerte el, akkor van perképes bizonyítékod, hogy ő volt?

-

Ha (szerinted) ő volt!

(vigyáz becsületsértés, rágalom, hamis vád is lehet a dologból)

Akkor szóban kéred a reális!!! károd megtérítését valami módon, pl. pénzben.
HA megtudtok egyezni >> OKÉ!
(bár szerinted ez már megvolt és nem jött össze az alku)

Ha nem juttok dűlőre egymással, akkor ...

Felszólítod írásban is, határidővel
a bizonyítható károd megtérítésére.

HA fizet oké!

HA NEM fizet, akkor közjegyző által "Fizetési meghagyás"-t küldesz neki.

Aztán majd alakul tovább az ügy ...

(fizet vagy per lesz és/vagy végrehajtás lesz/lehet belőle)

szabi16 # 2018.07.27. 10:18

Tisztelettel csak annyit szeretnék kérdezni,hogy a szomszédom le gyomírtózta a közvetlen a kerítés mellett lévő kis fámat és kisebb növényeket,amit ősszel szerettem volna átűltetni!Szóban nem tudunk megegyezni!Készíthetek fotókat??Hova kell segítségért fordulnom?Kérdezném mik a jogi lépések?Köszönettel:szabi16!!!

szabi16 # 2018.07.27. 10:14

???

László88 # 2018.02.22. 19:50

jogos, egy nagy barom vagyok, olyannal foglalkozom, ami úgyse fog neki össze jönni, mint eddig semmi. egyébként 2017. 10. 05. én fel lett függesztve a per, mivel a felperes vállalta, a telekigazítási eljárás melegindítását. Volt is egy földmérő, (már a 3.), de a mai napig nem küldték be, a pernek az aktájába, ezek szerint nem is fog, beérkezik. Ha jól tudom 6 hónap szüneteltetés után, automatikusan megszűnik a per?

nonolet # 2018.02.22. 16:25

László88

"gondolt egyet és polgári peres eljárást kérvényezett, tulajdon jog megállapítása, jelenleg a per tárgya."

ÉS?!

Szabad pert indítania ...majd elveszti.

nonolet # 2018.02.22. 16:24

László88

Háááát egy ritka agyatlan hülye vagy.
Aki nem gondolkodik egy percet sem.
Ha a visszavágást egy birtok perben képzelted el.

Ezt a pert elbukod, helyből.
Sőt el se bírod indítani...

- -

Kezdj el máson gondolkodni.
HA mindenáron harcolni akarsz.

De minek?!

A legjobb, ha nem foglalkozol vele
és hagyod, hogy elbukja a saját perét.

Hisz amíg sikeresen idegesít,
addig ő van nyerésben és a te idegeid őrlődnek!!!

Gondolkodj el ezen....
Hátha rájössz mekkora baromság belemenni az ilyen harcba.
Amivel a másik okosan szívat téged.
Te meg ugrasz neki, mint a pincsije.

alfateam # 2018.02.22. 15:52

Igen, szeretnék vissza vágni kicsit,
És azt gondolod erre a Bíróság a legalkalmasabb?
Elvagy tévedve...

László88 # 2018.02.22. 15:44

jelenleg zavar a háborítatlan birtoklásomban. hamis tanúzás követett el, mert a kereset levelében és a bírósági tanú vallomásában, saját magát hazudtolta meg, ellent mondások vannak. alaptalanul, rátört az életemre, rendőrségen is feljelentett már, rendszeresen zaklat. Már minden követ megmozgatott, annak érdekében, hogy állítólagos igazát érvényesítse. Igen, szeretnék vissza vágni kicsit, főleg hogy, igazam van. A kérdésem az vol, mire irányítsam ki a birtokháborítást, Jelenleg, azt fogalmaztam meg, amit első perctől szerettem volna.

"Kérem a Tisztelt Járásbíróságot vegye figyelme, a tanú vallomásokat, miszerint már 1-2 nap múlva birtokba vettük az adott rész, és a korábbi perben a N. J. G. és a N. G., tudtak róla, így megvalósították a birtokháborítás.

Jelenleg is zavarják, a birtoklásomat.
Az elbirtoklással sem élhetnek a felperesek, a jelenlegi perben, miszerint 15 éve szakadatlanul birtokolják, de ez megszakad a földmérői kitűzés utáni pár nappal, amit a felperesek is elismertek, tanúvallomásukban.

Kötelezem a felperesek, vonják vissza a polgári pert, szüntessék meg, és hagyjanak nyugodt birtoklásban, békességben élnem.

Nem volt közvetítői eljárás a peresekkel, de hajlandó vagyok meditáció útján érvényesíteni.

alfateam # 2018.02.22. 15:25

gondolt egyet és polgári peres eljárást kérvényezett, tulajdon jog megállapítása, jelenleg a per tárgya.
És erre Te is bírósághoz fordultál csak éppen nem tudod miért...

László88 # 2018.02.22. 15:17

végül is, mire kötelezhetem, vagy mit kérhetek a felperesektől? a bírtok védelmi peren belül? (Járás Bíróság, hiánypótlás) "határozott kérelem, kit mire akarok kötelezni"

László88 # 2018.02.22. 15:09

igen ott van, és mikor már megtörtént az áthelyezés, gondolt egyet és polgári peres eljárást kérvényezett, tulajdon jog megállapítása, jelenleg a per tárgya.

nonolet # 2018.02.22. 13:52

"tegyük a megfelelő helyére, ez a földmérés, és a földhivatali térkép javítás után, meg is tettem,"

Azóta is ott van a kerítés az új helyén?