Parkolási díj behajtása


Zdenko # 2019.07.24. 06:46

Köszönöm az információkat! Az ügyvéd úrral felveszem a kapcsolatot. Remélem addig nem ér meglepetés.

Üdv. Zdenko

Grave7 # 2019.07.23. 20:28

@bermuda háromszög: A kérdező végrehajtótól kapott levelet, aki már "meg is terhelte" a bankszámláját.
Végülis jó a tanácsod: "nagyon ne ijedj meg" - már késő megijedni.

.
@Zdenko: A végrehajtónak csak a bíróság/közjegyző által kiállított végrehajtható okirat (pl. végrehajtási lap) kell meglegyen, jogszabály szerint ő nem is vizsgálhatja a tartozást.
Az Intrum Justitia Zrt. követeléskezelő, tehát nem az eredeti jogosultja a tartozásnak. Ezért ami náluk meg kell legyen, az egy engedményezési szerződés és egy engedményezési értesítő, amiben a konkrétan meghatározott tartozás és az előző jogosult adatai szerepelnek.
Ha bíróság járt el az ügyben, akkor a bíróság neve és ügyszáma benne van a végrehajtható okiratban - ez alapján te személyesen is felkeresheted a bíróságot, az iratokba betekinthetsz.

Érdemben az eljárást megállítani akkor tudod, ha a végrehajtható okirat átvétele után 15 napon belül lépsz (küldesz megfelelő helyre megfelelő beadványt), de ehhez én már ügyvéd (pl. a fórumon is hozzászóló Kovács_Béla_Sándor) igénybevételét javaslom - bár a Végrehajtási jogi részen egy témában talán pár hete gerbera317 kifejtette a kérdezőnek, hogy mit tehet (igaz az fmh végrehajtása volt, másként néz ki az irat).

Zdenko # 2019.07.23. 15:35

Üdvözletem!
Segítségre lenne szükségem. Kaptam egy végrehajtói levelet amiben 629.000 ft-ot követelnek rajtam. Bementem érdeklődni,hogy mi ez de a végrehajtó nem tudott semmilyen iratot bemutatni nekem,hogy hogyan keletkezett ez az összeg és mikor. Csak annyi derült ki,hogy egy 2007,2008 -as parkolási díj miatt van. Oké elmentem a Intrum Justitia zrt. hez. Itt csak annyit mondott a hölgy,hogy parkolási díj miatt van. Rendben de mutasson egy papírt,hogy mi alapján követelik tőlem ezt az összeget. Nem tudott ilyet számomra prezentálni hanem azt mondta,hogy a bíróságtól kell kérnem. Hozzáteszem ,hogy hosszú évek alatt nem kaptam semmit és most egyszer csak bumm 629.000 ft. Ezt nehezményezem illetve azt is,hogy senki semmilyen papírt nem tud bemutatni de a számlámra ráterhelték az összeget. Valaki tudna egy ügyvédet ajánlani aki jártas ezekben a dolgokban? Vagy én is el tudom intézni?

Köszönöm előre is
Zdenko

bakesz # 2019.07.23. 14:27

Üdvözletem! Valakinek van tapasztalata a napokban kaptam egy olyan büntetést hogy 07 05. én Bp Andrási út 28 élőt rakodási területen várakoztam.De az a hiba hogy az autó az elmúlt 3 éve mióta megvan soha nem járt Pesten pláne nem a Andrási úton.Mit tudnék tenni.Előre is köszönöm a választ.

TomCsakai # 2019.05.21. 15:26

Üdvözletem, parkolási üggyel foglalkozó ügyvédet Budapesten tudnátok javasolni, köszönettel, Tamás

gerbera317 # 2019.04.24. 06:18

Azt még tegyük hozzá, hogy a villamos miatt tilos ott várakozni, majd pedig megállni is. Merthogy nem férne el a villamos az álló autók mellett. A járdára pedig tilos föltenni a jobboldali kereket, ahol az nincs megengedve. Itt nincs.

Szomorú örökös # 2019.04.24. 04:13

lacó33

Várakozni tilos tábla hatálya alatt állt személyautóm, fizetős idősáv vége után, a büntetés ideje 18:27 perckor történt. Kiegészítő tábla "15m" és "kivéve polgármesteri hivatalt" jelölt

Ha várakozni tilos tábla volt, akkor tök mindegy, hogy fizetős vagy nem fizetős idősávban történt, mert az irreleváns a kérdésben.

hiányoltam a piros zacskót amibe a csekket teszik amin az ábra található hogy fénykép készült a szabálytalanságról (a csekk csak fel volt göngyölve, és az ablaktörlőn volt szabadon minden nélkül)

Piros zacskóban csakis a parkoló őrök büntetnek. A közterület felügyelet nem rak ki ilyet, úgy tudom. Inkább örülj neki, hogy nem vitték el, mert azt is megtehették volna.

továbbá a kiegészítő táblát hiányolom ami engedi arra az idősávra a parkolást. google utcaképen utánanéztem, (2012-13 évben készültek) ott jól látszik hogy akkor még "10m", "polgármesteri hivatal", és a tiltott időszak is jelölve van "08:00-18:00 munkanapokon".

Neked édes mindegy, hogy 2012-13-ban mi volt kitéve, az a lényeg, hogy most mi van. Te ezt nem bírálhatod felül, hogy éppen munkaidőn kívül álltál ott. Ha 0-24 órás tiltás van, akkor így jártál, fizesd be!

lacó33 # 2019.04.23. 19:31

Üdvözlök mindenkit!

Várakozni tilos tábla hatálya alatt állt személyautóm, fizetős idősáv vége után, a büntetés ideje 18:27 perckor történt. Kiegészítő tábla "15m" és "kivéve polgármesteri hivatalt" jelölt, hiányoltam a piros zacskót amibe a csekket teszik amin az ábra található hogy fénykép készült a szabálytalanságról (a csekk csak fel volt göngyölve, és az ablaktörlőn volt szabadon minden nélkül)továbbá a kiegészítő táblát hiányolom ami engedi arra az idősávra a parkolást. google utcaképen utánanéztem, (2012-13 évben készültek) ott jól látszik hogy akkor még "10m", "polgármesteri hivatal", és a tiltott időszak is jelölve van "08:00-18:00 munkanapokon".

(Frankel Leó út 1 utcakép linkje)

https://www.google.com/…88.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1szfz9qi5oXdddJFc6TWVEYw!2e0!7i13312!8i6656

Kérdésem az lenne hogy kisajátíthat -e parkolóhelyet az önkormányzat, vagy bárki más ekkora mértékben egy ilyen utcában 0-24, ünnepnap, hétvége, mindent beleszámítva... ebből adódóan hiányozhat-e a "0-24" kiegészítő tábla ebben az esetben, vagy teljesen jogos a büntetés!?, mert józan paraszti ésszel nem, mert 1 hivatalos szervnél sem dolgoznak du.5- max. 6 -nál tovább.
Még 1 apróság, ez csak másodlagos: A büntetőszelvényen elírták a házszámot, 1-est jelöltek rajta, míg a 3-asnál állt a személyautó, nem (1-től-3-ig szól a hivatal), a google maps linken látható hogy az 1-es házszámhoz nem tartozik a tiltótábla. Rossz adatkitöltés miatt megbukhat a pótdíj behajtás, mert újjat nem tölthet ki? Láttam már lakásfelújjítási támogatást elveszni, hiába volt jó a cím, csak az emeletet írták el a számlán.
Köszönöm a válaszokat előre is!

Bushy188 # 2019.04.23. 18:25

Tisztelt Fórumozók!

A hosszú hétvége során egy kiránduláson vettem részt pár barátommal Szlovéniában. Az én személygépkocsimmal mentünk.
Egy kis faluba hajtottunk be, ahol nem volt látható parkolást tiltó tábla, illetve kijelölt parkoló zóna sem.
Valamint magánterületet jelző, illetve behajtás korlátozást jelző tábla sem volt kihelyezve.
A GPS egy zsákutcába vezetet, melynek a végén volt egy kissebb murvás rész. Gondoltuk itt nem fog zavarni senkit az autónk. Innen gyalog/túrista úton tettünk egy kirándulást.
Mikor vissza értünk az autóhoz szomorúan lattam, hogy büntetés van a szélvédón. A lezárt tasakban egy blokk szerű cédula, melyen a büntetés mértéke 40 euro 8 napon belül befizetve illetve 80 euro 8 napon túli befizetés esetén.
Valamint a jármű regisztrációs száma. Tüzetesebben megviszgálva a büntetést felfedeztük, hogy a rendszám egyik karaktere el van rontva.
Ebben az esetben is jogszerű a büntetés? Illetve, ha a parkolást tábla nem tiltja, egyáltalán kiszabható?

A választ előre is köszönöm!

Üdvözlet!

letra # 2019.04.11. 06:39

Kedves Mindenki! Én is megkaptam a horvátországi felszólító levelet egy 2012-es parkolás miatt. Van -e valakinek tapasztalata arról, mi történik, ha nem fizetem be?
Érdemes-e büntetés mérséklését kérni?
Köszönöm!

gerbera317 # 2018.11.06. 11:10

A behajtás itt is az EPC-n keresztül zajlik?
Azt nem tudom. De ha nekem ilyen követelésem lenne, nem az EPC-s utat választanám.

tuta01 # 2018.11.05. 17:47

gerbera317

Köszönöm szépen a választ!
Online már be is fizettem, nem szeretnék emiatt a későbbiekben bajt... nem hiányzik a stressz, hogy küldik-e vagy sem... letudva, kész. :-)

Sokak szerint romániából max a gyorshajtást ha átküldik. De ezek szerint a parkolási bírságot is.
A behajtás itt is az EPC-n keresztül zajlik?

gerbera317 # 2018.11.05. 07:26

kiküldik-e utánam a bírságot Magyarországra
Nem bírság. De ha az érdekel, hogy meg kell-e fizetni a tartozásodat, illetve be tudják-e hajtani, akkor a válasz: igen.

tuta01 # 2018.11.04. 18:49

Sziasztok!
Romániából kapott már valaki parkolási díj befizetésére felszólítást?
A sztori: látogatás, max 1 óra, (elvileg 07-17 óra között lehet állni rendszámos helyre - lakótelep, felfestett rendszámokkal), de sajna épp belecsúsztam a határba pár perccel.
Lényeg a lényeg, hogy a "Magyarkedvelő" román, a 4. emeleti ablakból azzal fogadott amikor az autóhoz értem, hogy "fizetsz magyar"...

Gyanítom ő segített be, és hívta ki az illetékeseket.
A vicc, hogy azon a helyen soha nem áll senki, és nem is az ő helye, mert 3 hellyel arrébb áll - jelenleg is. (de nem is ez a lényeg).

Észre sem vettem volna, hogy megbüntettek, mert egy 5x10-es neylon zacskóban volt csak egy kb kisújnyira összetekert papírcetli, amit a szél is levitt volna.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy kiküldik-e utánam a bírságot Magyarországra?
Volt-e már valakinek ilyen esete?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

marky1972 # 2018.10.05. 12:43

HORVÁT PARKOLÁS - PULAI ÜGYVÉD (Vinkovic) nem nyugszik.
Ki kapott újabb levelet?

Ma vettem át a pulai ügyvéd újabb fenyegető levelét, melyben már 205 eurót követel (2. és egyben utolsó bírósági eljárást megelőző fizetési felszólítás.

Fizessek be 205 eurót 8 napon belül. 3 éve történt az eset (2015)
205 euró megoszlása (34 euró fordítási költség, 85 euró lekérdezés a gépjárműnyilvántartóból, 41eu postai címlekérdezés, 34 euro postázási költség és csak 8 euro a szabálysértés)
Nagyon gáz! :(

elemzo # 2018.07.28. 23:22

Hello macskanöö,

ahogy írtam, az egész EPC-s próbálkozás a jogilag nulla fizetési felszólításaikal meg a megtévesztésre való egyéb kellékekkel a fizetési felszólításaikon a saját tapasztalatom. Miután az EPC siketelenül próbálkozott 2-szer, felbukkant az EPC+ követeléssel egy osztrák ügyvéd akinek volt pofája az EPC valami 130 euróra felfuttatott büntetését 3 forduló alatt felvinni 340 euróra. Akkora szaktudása volt ennek a kóklernek, hogy amikor kértem hogy bontsa már fel tételekre, hogy abban a 130 euróban mi a parkolási társaság követelése, mik az EPC saját követelései, a késedelmi díjak, illetve adja már meg hogy ő most mit képvisel: az EPC követelését, vagy a parkolási társasaságot, akkor csak annyi szánalmas trükkje volt, hogy elküldte az EPC összes fizetési felszólításait másolva - kérdéseimre így egy árva szót sem megválaszolva.

Majd a fizetési tételt újból megemelte és felszólított újra az egy héten belüli fizetésre mert különben indítja a bírósági eljárást. Erre visszaküldtem ugyanazokat a kérdéseket, meg bekértem mind az EPC mind az ő megbízási szerződését. Erre megint csak a hallgatás jött és ekkor már 340 eurónál járt a zsarolója.
Aztán azóta soha többet nem jelentkezett a zsarolója.

Ennek már több mint egy éve, az EPC-nek meg több mint kettö. Eddig tartott a fenyegetéseik az 1 hetes fizetési határidökkel meg bírósági eljárásokkal.

Úgyhogy hallgathatsz az itteni full-trollokra, a nonoletek meg a gerberárakra, vagy a tapasztalat nélküliekre akik azért csak megmondják a végén hogy mit csinálj, én meg azt mondom, hogy akinek esze van az tájékozódik a neten, ha tud idegen nyelven, akkor az EPC-t elmeszelö német bírósági döntéseket és indoklásait is megtalálja. Ha ezek után az EPC-nek valaki fizet parkolási bírságot, azzal nincs minden rendben vállon felül.

Roland987 # 2018.07.06. 04:52

A levél tartalmával van probléma, nem az eljáró ügyvéddel.

Roland987 # 2018.07.05. 16:39

Üdvözlet! Én írtam, lejebb, hogy Horvátországban élünk.
A mi ügyvédünk, azt mondta, hogy semmilyen esetben sem kell fizetni, ha 5 évnél régebbi a parkolási büntetés!
De valamit vissza kell jelezni.Nekünk a mi ügyvédünk segít,aki azt is jelezte, hogy ez a pl. pulai ügyvéd, a saját bankszámlaszámát adta meg..ez nem helyes eljárás, hiszen bárki is lehet...illetve, hogy a parkoló társaság nem hagyott ellenjegyzést a levélben, nincs semmilyen megbízói papírja az ügyvédnek, hogy eljárhat a parkolótársaság nevében,olyan, minta semmilyen kapcsolat sem lenne közöttük.
Az ügyvédünk is azt mondta, hogy azzal is jól járnak , ha a több ezerből akinek küldtek ilyet csak a fele fizeti be a birságot.

Aki szeretné az ügyvédünk segítségét kérem irjon neki 1-2 sort mikori a büntetés angol vagy horvát nyelven.Szerencsére már többen felvették vele a kapcsolatot.

Email:
parkingcroatia@gmail.com

bodolya # 2018.07.03. 22:15

Üdvözletem!
Én június 26-án kaptam a pulai ügyvédtől fizetési felszólítást egy 2012.03.02-ai zágrábi parkolás ügyében. Ultimátum szerűen érintett. Tény, jártam az adott időben Zágrábban, fizetési felszólításra nem emlékszem, jogkövető ember vagyok, nem szokásom bliccelni. Pár napja foglalkozom a kérdéssel, de valójában érdemleges következtetésre nem jutottam. Egy levelet elküldtem a felszólításban megjelölt ügyvédnek, arra várok választ.Egy bizonyos, az akkori parkolójegyem már nincs meg. Semmiféle jogorvoslat nincs? Nagyon változó válaszokat kaptam.

Pl.:
"Több ilyen kérdés/kérés érkezik a konzuli osztályunkra, sajnos sok mindent nem tehetünk. Amikor utána is jártak a konkrét ügynek, általában valóban a parkolójegy hiányzott, jogos volt az akkori büntetés.

Ebben a levélben még nincs semmilyen eljárás, inkább egy „próbálkozás” a behajtásra. Jogi képviselő kiküldi a leveleket, és százalékért behajt…ha valaki is 20 emberből befizeti, már jól járt. Szerintem addig nincs gond, míg az ember nem bíróságtól kap levelet.

Jogi ügyekben ügyvédet tudunk ajánlani.

Mást nem tudok mondani, nektek kell mérlegelni, mit kezdtek ezzel.

Ebből még gond nagyobb nem igazán lehet.

Ha a konzuli osztályunk válaszol mást is a kérdésre (továbbítottam nekik is), akkor még írok."

Kapott már valaki ebben az ügyben bírósági levelet, vagy fizetett valaki?

Roland987 # 2018.06.29. 16:06

Üdv. Mi is kaptunk horvát parkolási birsagot,melynek dátuma 2010-es.13 € + a költségek kb 150€.

Mi Horvatorszagban elunk, es atadtuk az ugyet egy horvat ügyvednek, aki tájekoztatott, hogy 5 éven túli búntetes elevül! De mindenkeppen kell ezt jelezni, valaszt adni az ugyvedi irodanak, aki kuldte a felszolitast. Biztositott bennunket, hogy semmit nem kell fizetni, tobb lehetoseg is van ennek bizonyitasara.
Aki szeretné a horvát ügyvédunk segitseget, kérem 1-2 soros angol vagy horvát nyelven, levélben hagyja meg, hogy mirol van szó, mikori a buntetés stb. Felveszi Önnel a kapcsolatot, levélben ill. telefonon is.
Remélem segítehettem.
Email cím:
parkingcroatia@gmail.com

Suzy20 # 2018.06.26. 15:58

Üdv. Mai napon en is kaptam horvat parkolasi birsagot 2011 11 havi datummal. Csak Zagrab kutyakiallitasra jarok es mindent uugy tettem mit ezutan is. Ez mindig hetvegen van, az objektum elott van a kiallitoi parkolo. Lenyeg nem emlekszem semmilyen mikulascsomagra, vagy buntetesre, a foton amit mellekeltek sem latszik a szelvedon semmi, ami erre utalna.Marko Kuzmanovic ugyvedtol jott egy majd 170 euros felszolitas igy kozel 7 ev utan. Láttam másnak is volt ilyen ugye, kernem vegye fel velem a kapcsolatot, erdekelne hogyan vegzodott az ugy, jott e tovabbi level, fizetett e vagy sem...olyan atveres szaga van az egesznek. Koszonettel : Termel susi.termel@gmail.com

Szinigor # 2018.06.25. 11:48

A korábbi hozzászólásokban emlegetett Európai Bírósági ítéletet egymagában nem igazán lehet alapul venni ahhoz, hogy valaki ne fizessen a Horvátországból érkező felszólításra. Az az ítélet arról szólt (pulai parkolási cég és német állampolgár ügyében C-551/15. számú ügy), hogy kimondta, hogy a felek közötti jogviszony magánjogi jogviszony, és, hogy a horvát eljáró közjegyzők a vonatkozó rendelet értelmében nem minősülnek bíróságnak. De arról szó nincs, hogy kint ne indíthatnának a követelésük érvényesítése érdekében ezek a társaságok bíróság előtt pert, és a horvát bírósági ítéletek már végrehajthatóak. Szóval ezzel csak óvatosan. A mostani felszólítások erre is hivatkoznak, nem közjegyzői végrehajtási lapon alapulnak. Próbáltam keresni horvát bírósági ítéletet arra, hogy hogyan viszonyulnak ahhoz a kérdéshez, vajon miért nem léptek évekig semmit az érintettek adatainak beszerzése érdekében, talán jogbiztonság sérelme lehetne egy indokolás, de egyelőre nem jártam sikerrel. Az pedig biztos hogy a kinti szabályok szerint az elévülés az adatok beszerzésétől számítandó. A hozzászólásokban található videón nyilatkozó ügyvédtől a határozott ne fizessen senki szakvéleményt én aggályosnak tartom. Ha valaki nem kellő körültekintéssel jár el, egy horvát jogerős ítéletnek, a bírósági eljárásnak a költségeivel jelentős összegre rúghat a végén a tartozás.

$usu # 2018.06.20. 10:24

Egy teljesen friss eset, amire ezt a választ kaptam.
Egyébként 2011-es parkolási bírságra:

Tájékoztatom, hogy a tárgyi megkeresés kapcsán a horvát parkolási társaság megbízásából eljáró ügyvédi irodával egyezettünk és az alábbi választ tudjuk adni:

A horvát jog szerint a parkolási társaságnak nincs olyan kötelezettsége, hogy meghatározott (jogvesztő) határidőn belül fizetési felszólítást küldjön a tulajdonos részére közvetlenül.
Önök akkor lettek először figyelmeztetve a parkolási díj megfizetésére, amikor járművüket az egyértelműen megjelölt parkolóhelyen hagyták. Másodszor akkor lettek figyelmeztetve, amikor megkapták a tájékoztatót a napi parkolójegy befizetésének kötelezettségéről, azaz járművük szélvédőjén találtak egy befizetési csekket megjelölt fizetési határidővel. Ezt követően a parkolási társaságnak további felszólítási kötelezettsége nincs, eljárhat a követelése érvényesítése iránt, melynek céljából jogi képviselőt vehet igénybe, melynek költségét már az adósnak kell megfizetnie a fent leírtak szerint.

Az eljáró horvát ügyvéd által küldött fizetési felszólításokban foglaltakkal egyezően a követelés elévülése a horvát kötelmi törvény (Zakon o obaveznim odnosima, Narodne Novine 35/05, 41/08, 125/11, 78/15) 225. §-a alapján 5 év, melyet a kötelezett adatainak megismerésétől számítanak tekintettel arra, hogy a kötelezett adatainak hiánya a követelés érvényesítését akadályozta, ez idő alatt a követelés nyugodott, az elévülési idő nem telt (kötelmi törvény 237. §). A horvát fél minden ügyben ezt az álláspontot képviseli.
A horvát fél 2017. évben több alkalommal folytatott megkeresést az illetékes magyar hatóságnál adatszolgáltatás iránt, a követelések elévülését pedig az adatszolgáltatások teljesítésétől számítja.

Kérjük fenti tájékoztatásunk szíves tudomásul vételét.

drbjozsef # 2018.04.28. 12:06

Hát próbáld ki. Lehet, hogy van valami abban, amit írt, és az EPC csak próbálkozik, aztán nem lesz semmi. Lehet, hogy mégis elindítja az európai fizetési meghagyást, és bevasalja rajtad a tartozást. Te döntöd el : vagy 0 forintot fogsz fizetni, vagy többtízezret. Mérlegeld, melyikre mekkora az esély, egy kis kockázatelemzés, és már tudod is melyiket érdemes választani. De hogy ezt a kockázatot nem netes fórumok alapján tanácsos felmérni, az biztos.

macskanőő # 2018.04.27. 18:20

szóval te nem hiszel elemzonek..