Ingyenes ügyvéd


cslalee # 2021.08.06. 07:24

Az a problémám hogy édesapám aki már sajnos meghalt,olyan bérleti szerződést írt alá 1991-ben határozatlan időre hogy az üzemi berendezésekkel kapcsolatos minden felkerülő költség minket terhel.Nos azóta mi számtalan cserét,hitelesítést,üzem akadályt,javításokat végeztünk a saját költségünkre és már az átvett rendszert már gyakorlatilag teljesen kicseréltük azóta de most mégis követelik tőlem a berendezéseket.Ez olyan mintha én vennék egy autót,kiadnám bérbe és 40 év után ugyanazt az autót akarnám visszakapni amit adtam.Kérdésem az lenne hogy ilyen esetben nincs amortizáció vagy elévülés. Előre is köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.08.06. 07:46

Ez így nem elég konkrét. Továbbá ez tipikusan nem úgy néz ki, mint amit a Fórumon meg lehet oldani.

Viczian Zsolt # 2021.08.11. 14:52

Tiszteletem olyan problémával fordulok önökhöz hogy 5 éve a párom vásárolt egy ingatlant! Összeköltöztünk még az nap 5 évig éltünk együtt a számlák, a csekkek a megélhetése szükséges anyagiak 80%át én fedeztem mindvégig és egyik napról a másikra kirakott az utcára megszüntette az állandó lakcímem, nem akarok vissza menni hozzá de azt viszont igen hogy az 5 év alatt megszerzett vagyont elosszuk van erre lehetőség valamilyen formában?

drbjozsef # 2021.08.11. 17:43

Viczian Zsolt,

Igen.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.08.11. 18:20

Már ha van "megszerzett" vagyon. Amit feléltek, az nem az.

nyuszika9092 # 2021.08.13. 13:27

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A párom 80 nap elzárását tölti, 18 napja folyamatosan össze van zárva fogházasokkal, börtönösökkel. Befogadását követően karanténba helyezték 2 hétre teszt nélkül, közben cserélődtek a zárkatársak. Ezeket a sérelmeket figyelembe véve van e lehetőség valami kártérítésre, ha igen milyen módon?

K.Sandor # 2021.08.16. 15:05

S.O.S.!
Holnap lejár a jogsim.24 ére van orvosi időpontom.27 ére Kormányablaki.
Ez idő alatt vezethetek autót büntetlenül?

Szomorú örökös # 2021.08.16. 16:27

K.Sandor

Ez idő alatt vezethetek autót büntetlenül?

Igen, mivel a veszélyhelyzet alatt nem járnak le az okmányok, még a műszaki sem (sajnos).

Pintye Viki # 2021.08.27. 07:00

Szép Napot!
Segítséget szeretnék kérni gyermek tartási díjjal kapcsolatban.
Nem tudom, hogy merre is induljak el.
A volt élettársammal már 5. hónapja nem fizet a tartás díjat. Mindig azzal hiteget, hogy majd keres, meg ekkor hozza , akkor hozza, stb... Anno közös megegyezés szerint havi 20 ezerben egyeztünk meg, de ennek már 7 éve.
Sajnos nem vagyok jártas az ilyesmiben, ezért nem tudom, hogy merre induljak, kit keressek a problémámmal.
Szeretném jogi úton megoldani ezt a problémát.
Előre is köszönöm a segítséget!

gerbera317 # 2021.08.27. 07:07

Mit nevezel "közös megegyezés"-nek? Ha bíróság által jóváhagyott egyezséget, akkor most végrehajtást kell kérned. Éppen időben vagy, mert 6 hónapra visszamenőleg lehet elmaradt tartásdíjat követelni. Ha viszont "csak úgy" megegyeztetek, akkor itt az ideje, hogy pert indíts ellene gyermektartás megállapítása iránt.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.08.27. 07:30

Azzal is épp időben van. :)

Pintye Viki # 2021.08.27. 07:39

Hova menjek, kit keressek?
Mi a teendőm?

nagyzoltan # 2021.08.27. 08:19

Tisztelt jogi fórum!
Hétfőn közlekedési balesetet szenvedtünk,személyi sérülés nem történt.A velünk szembejövő kamion kereke az útra repült,és az összetörte az autónkat.A kaminos természetesen tovább ment.Rendőri szemle volt,lefoglalták a kamion kereket,és megállapítást nyert,hogy mi vétlenek vagyunk.A helyi polgárőr szemtanúja volt az A rendőrség kiadta a jegyzőkönyvet kárrendezés miatt,ismeretlen tettes ellen folyik a nyomozás.A biztosító közölte,hogy kár beadni,nem fizetnek.segítségüket kérem,hová tudunk fordulni.köszönöm!

Csenar Surne # 2021.09.09. 14:37

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Szüleinktől közösen örököltünk földet a testvéremmel. Ő szeretné pénzzel megváltani az én részemet a hagyatéki tárgyaláson. Kérdésem az hogy nekem kell e adót fizetni a tőle kapott pénz után és ha igen akkor mennyit?
Köszönöm a válaszát. Petra

Grave7 # 2021.09.09. 17:02

@Pintye Viki:
Ha bíróság előtt történt, bíróság által jóváhagyott egyezségről van szó, akkor az elsőfokon eljárt bíróságnál kérheted a végrehajtást.
Ügyfélfogadási időben menj be, adnak végrehajtási lap nyomtatványt, segítenek a kitöltésében.

.
@nagyzoltan:
Ha nem adod be a biztosítónak, akkor tuti nem fognak fizetni, hiszen ők "nem tudnak semmiről". Ezt a legkönnyebb mondani, hogy "kár beadni".
Ha beadod az igényed, akkor arra fogsz írásos választ kapni; az alapján tudsz majd továbbgondolkodni.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.09.09. 17:04

Csenar: nem.

s.imola # 2021.09.12. 13:54

Tisztelt Cím!

Szeretném megkérdezni, hogy van-e anyagi vonzata és mi, ha a szüleink családi háza a nevemen van, melyet 10 éve megvásároltam, mivel a testvérem külföldre ment. Terveim lettek volna.
Jövőre telik le a hitel. Az év elején hazajött a testvérem és mivel már csak édesapánk él, mellette marad a házban. Szeretném az öcsémnek adni a házat. Ennek mi lenne a menete, hogy a nevére kerülhessen és lehet-e így, hogy még van egy év a hitel visszafizetéséből.

Köszönöm szépen a segítséget!
Üdvözlettel: Simon Imola

Kovács_Béla_Sándor # 2021.09.12. 15:54

Ügyvédköteles az ügylet.

drbjozsef # 2021.09.12. 16:53

s.imola,

Szeretném az öcsémnek adni a házat.

Ha úgy érted, ajándékba, akkor a testvérek között már az ajándékozás is illetékmentes, de ügyvéd által ellenjegyzett ajándékozási szerződést kell kötni az ingatlannyilvántartási bejegyzéshez.

Ha megvásárolná tőled, akkor viszont NEM illetékmentes, neked adót nem kell fizetni (a 10 év miatt), de neki vagyonszerzési illetéket, 4%-ot a vételár után, igen.

(Persze, ajándékozhatsz neki ingatlant, ő meg ajándékozhat neked készpénzt. Határeset.)

Ha ezt még a bankhitel lezárása előtt akarjátok, akkor ahhoz a bank beleegyezése kell, ami nem szokott egyszerűen menni. Sőt. Jobb lenne, a hitel kifutása után, akkor nincs semmi extra, de előtte macerás lesz. De nem lehetetlen, keresd fel a bankot, és egyeztess vele.

szbg # 2021.10.20. 17:13

Nők 40 éve nyugdíj programmal kapcsolatos kérdés. A következő tanév végén lesz meg a 40 éves munkaviszonyom. Gondoltam kihasználva ezt, élek a lehetőséggel és a munkáltató felé is jelzem, hogy kérném a nők 40 éves nyugdíjba vonulásomat. Azt gondoltam, hogy ezzel együtt a 40 éves jubileumi jutalom is jár majd nekem. 40 éve tanítok, de 1 évet egyházi iskolában töltöttem, helyesebben az iskolánk egyházi fenntartás alá került, így a közalkalmazotti jogviszonyomat egy új munkaszerződés váltotta fel. Azt mondták, hogy ez is bele fog számítani a jubileumi jutalomba. Az egyházi iskolából egy Szakközépiskolába mentem át tanítani, ahol jelenleg is dolgozom. 1 éve ott is munkaszerződést kapott minden Centrumban dolgozó pedagógus. Most arról tájékoztattak, hogy elmehetek nyugdíjba, de az egyházban töltött 1 évem nem számít bele a jubileumi jutalomba. Ezt nem igazán értem, hiszen ott is tanítottam. Van erre valami jogszabály, ami ezt alá támasztja? Ebben kérném a segítségét. Köszönöm a válaszát előre is.

drbjozsef # 2021.10.20. 21:00

szbg,

Fordítsd meg nekik : szerinted jár arra az egy évre is a jubileumi jutalom. Ha szerintük nem, akkor kérd ennek indoklását pontos törvényhely, paragrafus, bekezdés megjelölésével írásban.

drbjozsef # 2021.10.20. 21:03

szbg,

Mondjuk ez az oldal egész részletesen leírja, miért lehet igazuk. Sajnos. Ritka szemétség ez.

https://cegnet.hu/…umi-jutalom/

kerdezo # 2021.10.21. 00:10

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Érdeklődöm egy lakás megvásárlása iránt, ahol az eladó "adó-optimalizálás" miatt a vételárnál kisebb összegről szeretne szerződést írni. A különbözetet készpénzben szeretné megkapni aláíráskor. Ezt a készpénzes részt hogy lehet úgy lepapírozni a lakás adásvételtől függetlenül (bútor, berendezés ára?), hogy esetleges meghiúsulás esetén védve legyek? Részemről lenne egy Fundamenta kiutalás, amire várni kell.
Előre is köszönöm!
Üdv, egy érdeklődő

Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.21. 04:35

Nem egészséges dolog valótlan tartalmú szerződést aláírni. Akármilyen jó ötletnek is tűnik elsőre.

drbjozsef # 2021.10.21. 06:13

kerdezo,

Kössél vele egy tanácsadói szerződést. Mostanában ezek mennek...