Nagyon ugat a kutya - mit lehet tenni?


viktzolt # 2014.08.16. 19:25

Atya ég, miféle fórum ez?! Te pedig ha nem tudsz normálisan válaszolni, eltűnhetsz...
Még a kérdést sem tudod rendesen felfogni…
Látom, a másik kérdezőnek sem tudtál értelmesen válaszolni. Elköltözni nem fogok.

ius latratus # 2014.08.16. 19:14

És ezt ide jössz megkérdezni?
Megmérgeznél egy kutyát, mert ugatja az olyan keménylegényeket, mint te vagy? Remélem, ma sem hagy majd aludni, meg holnap sem.
Költözz el!

viktzolt # 2014.08.16. 18:23

Társasházban lakom egy nagyobb városban, mindkét oldalon kertes ház van. Az egyik tulaja egy idióta, és van egy nagyobb méretű, nagy hangerővel ugató kutyája, ami különösen nyáron zavaró, amikor is az ablakok nyitva vannak. Más lakót is zavar.

Egy este lementem, becsengettem a házajtón, de az idióta nem mert ajtót nyitni (engem nem is ismer), csak a függönyt húzta el. Beordibáltam a bolhazsáknak, bevillogtattam egy erős fényerejű lámpával, erre elbújt a vackába. Elcsendesedett. Később újrakezdte a vonyítást.
Az ugatás nemcsak a tulajra tartozik, hanem környezetére is, hiszen a hang elhagyja a portát.
Ez kb. olyan, mintha vki rendszeresen üvöltözne a város az utcáin.

Tanácsotokat kérném, mit érdemes tennem?

Gondoltam rá hogy megetetem, de egy ideje ha jól tudom bűncselekmény, mégpedig állatkínzás.
De bizonyára kell lennie megoldásnak, hiszen ha a jogalkotó bűncselekménnyé emelte a dögök mérgezését, remélem kell lennie ellentételezésnek. Mert amit a dög művel az emberkínzás, és egyelőre még az ember az úr.

Nem tudom kutyamérgezés esetén mit tesz a rendőrség?

Köszönöm előre is.