Fizetési határidő és teljesítés elműnél


Grave7 # 2020.06.15. 09:53

@FDToth: Az elmű nem pénzügyi intézmény, az MNB-nek nincs köze hozzájuk. A fogyasztóvédelmi hatóságnál kopogtass.

FDToth # 2020.06.15. 09:08

Tisztelt Fórumozók,

az azonnali fizetési rendszer ellenére pl. az elmű ha a fizetési határidőre fizeted a számlát (utalással, bk-val), késedelmi kamatot számol fel, és még mindig arról tájékoztatnak, hogy 2 nappal előtte utalj/bk-zz.
Ez biztos, hogy jól van így? MNB-től kérdeztem, ők azt mondták, hogy minden vállalat saját maga határozza meg, hogy mit ért fizetési határidőn és hogyan kell teljesíteni feléjük. Magyarul meghatároznak egy könyvelési napot és addigra kell beérkezzen.
Ez nem visszás valahol? Ha azonnaliak a tranzakciók, akkor miért kell, hogy a kifizetőt érdekleje, hogy az adott vállalkozás mikor könyvel. A számlájukon azonnal megjelenik a pénz, az enyémen nincs, megtörtént a tranzakció.
Az MNB valóban szemet hunyhat efelett?

Köszönöm!

Cornus # 2016.12.17. 09:24

Igazából az a gerinctelenség részükről, hogy ezt a 40 eurós kötbért egyoldalúan vezették be és annyi tájékoztatással ,hogy a levél mellé írták egykoron, csak én online intézem, tehát levelet nem olvastam...
Korrekt akkor lenne, ha nem 10 nap lenne a fizetési határidő a számlázástól, hanem mondjuk 20-30.
De cégeknél, főleg kis cégeknél azért nem könnyű erre figyelni, főleg mert mindenki más hó elején számláz.

Másik kérdésem: mivel online számláznak és fizetek most már, van valamilyen jogi kötelezettségük engem a számláról értesíteni? Tehát 18.-án számláztak, kell emailt vagy sms-t írniuk erről hogy tudjam? Mert eddig semmi ilyet nem kaptam, pedig minden más szolgáltató küld ilyet. Ez okán a kötbér sem túl jogos, lévén honnan tudjam, hogy számláztak..

drbjozsef # 2016.12.15. 13:25

Egyébirént 2010 óta a csekkbefizetés (és az átutalás!) szabályai is megváltoztak a közszolgáltatók felé, és mindig azt tüntetik fel a csekken vagy a számlán, amikor HOZZÁJUK meg kell érkezzen a pénz.
Szóval igazuk van sajnos, ha késtél. Bár 40 euró ezért rohadékság.

Amúgy lásd pl. itt : http://homar.blog.hu/…do_a_csekken

alfateam # 2016.12.15. 11:14

Ha 2014 március 15.-e előtt kötöttél fogyasztói szerződést akkor rád nem vonatkozik a 40 euró.

Cornus # 2016.12.15. 11:01

Üdvözlök mindenkit!
Fizetési határidővel kapcsolatban lenne kérdésem, miszerint a fizetés mikor teljesül. Mikor elutaltam a pénzt, vagy mikor az megerkezett az elmuhoz és konyveltek?
Szamlaznak 18.an, fizetési határidő 28-án (nem sok idő, mert még kb 5 nap mire postazzák is) . 28-án utaltam de csak 29-én konyvelték, ezért a 40euro késedelmi kötbért kiszamlaztak.
Jogosan?