polgári per


horcsong83 # 2018.06.19. 15:52

Tisztelt fórumozók!

2015 Ben sajnos elütöttem egy kutyát, akkor a gazda aláírta, hogy elismeri, hogy a kutyája okozta a kárt csak ne hívjunk rendőrt! Most első fokon vesztetünk a peren mivel elaltatta a kutyáját mivel én raktam el szőr mintát állat orovohoz nem vitte, mindent le tagadott!!! Ilyenkor mi van? Fia végig hazudta a tárgyalást és ő is!
Vagy ha van erre specializálódott ügyvéd szívesen megfogadom második fokra! Semmi ellen bizonyítéka nincs, a kutya altatását amit le papiroztatott én se tudom bizonyítani! A tanúk bakik látták nem akarnak bele folyni mert szomszédok!

Mit lehet tenni???

Előre is köszönöm!

Tisztelettel: horcsong 83

drbjozsef # 2018.06.03. 11:37

Sherlock,

ami mit jelent? Ha jól rémlik, 30 helyett csak 15 napot.

Sherlock # 2018.06.03. 09:36

Annyit azért hozzátennék, hogy alighanem az 1952-es Pp.-t kell alkalmazni az ügyre, nagyon valószínűtlen hogy egy új pp-s ügyben már ítélet lenne.

Egyjogász # 2018.06.03. 09:18

Aztán hogy az elrendelést követően "Mucuska" mikor adja postára az ítéletet, már csak rajta múlik, arról nem szól a Pp....:)) (kaptam én már májusra dátumozott ítéletet novemberben).

drbjozsef # 2018.06.03. 08:34

2016. évi CXXX. törvény a polgári perrendtartásról
...
351. § [A határozatok közlése]
...
(3) A bíróság a határozatot - kivéve, ha az ítélet meghozatalát és kihirdetését elhalasztotta - annak meghozatalától számított legkésőbb harminc napon belül írásba foglalja és az írásba foglalást követő három napon belül elrendeli annak kézbesítését.

villingen # 2018.06.03. 03:13

Tisztelt Fórum!
Szeretném kérdezni,hogy mit lehet tenni,ha a bíróságon(első fok)az ítéletet nem adják oda,de az ítélet már kész van?Arra hivatkozva,hogy majd kipostázzák.Hány napja van a bírónak,hogy az ítélethirdetéstől számítva,leírja,aláírja,rendelkezésre bocsássa.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.10. 18:35

Legfeljebb okafogyottá válna.

Jutka70 # 2018.05.10. 18:24

még annyit lenne a kérdésem, a vita a kerítés miatt van, amennyiben, fel szedném a kerítést, és nem lenne ott semmi, megszűnne a polgári per?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.10. 17:48

Csak van valami indoklás, abban meg jogszabályhely...

Jutka70 # 2018.05.10. 16:56

Tisztelt Cím.

Kérdésem, az lenne, a földhivatal, miért velem fizetteti ki, az a felperes által kért, perindítás tényének a bejegyzését, és a törlését? Elsőnek, kérték, a bejegyzését, most meg a törlését. Meg, azt szeretné, kérdezni, hányszor játszatják el az én kontómra ezt a be és ki jegyzést? :(

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.22. 14:08

Nem engednek el a perből akkor se, ha átruháztad menet közben a hányadod. Ilyenkor minden közbeeső tulajdonosnak is perben kell állnia.

László88 # 2018.04.22. 12:52

per tárgya, tulajdon jog megállapítása.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.22. 08:57

Nem ártana, ha elárulnád, mi a per tárgya, mi a kereset.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.22. 08:56

Az Isten áldjon meg! Nem azt kérdezték, mi van az indoklásban, hanem hogy hogyan szól a rendelkező rész.

László88 # 2018.04.22. 08:52

Azt szeretném még kérdezni, én a per közben az 1/4 részemet eladtam a másik alperesnek. Kérhetem, a bíróságot, vegyenek ki a perből?

László88 # 2018.04.21. 20:20

a felperesek vállalták a telek igazítási eljárást. ők rendezik. ez volt a végzésben.

drbjozsef # 2018.04.21. 17:03

Felfüggesztették, vagy szünetel a per? Nem ugyanaz.
Mi van a - ha az - felfüggesztő végzésben, mi az oka annak?

László88 # 2018.04.21. 10:49

Üdv. Kérdezni szeretnék. Több mint fél éve, fel van függesztve egy polgári per. Telekigazítási eljárás, tulajdon jog megállapítása a per tárgya. Kérdésem, az lenne, mikor szűnik meg a per? Esetleg van e felfüggesztésnek, határ ideje? További szép napot. Üdv.

Tedina77 # 2018.02.09. 11:19

Ez csak elvileg igaz. Gyakorlatban a szerződéssel a felperes már bizonyította is a tartozás induló összegét. Akár ezt a teljes összeget követelheti, állítva, hogy az alperes semmit nem teljesített. És máris az alperesnek kell bizonyítania, hogy de igenis, törlesztett. És a szerződés szerinti kölcsön és a bizonyított törlesztés tőkerészének különbözetét ráverik.

Köszönöm!
Ez nem túl biztató...szerencsére van befizetést igazoló nyugta majd sárga szelvény...

Tedina77 # 2018.02.09. 11:01

Köszönöm a választ!
A helyzet, hogy a 2010-es szerződés és a megelőző ált. tályékoztató sem tartalmazza a beleegyezésemet tudtommal, hogy a bank kiadhatja az adataimat 3. félnek. Egy 2013-as üzletyzabályzatban találtam erre vonatkozó rendelkezést. 2010ben nem hívták fel erre a figyelmemet, de gondolom a rászorultság miatt kénytelen lettem volna tudomásul venni.
Szóval az szerződés jogosságának vizsgálatát és az összegszerűség bizonyítását kérhetem a bírótól? Mást nem?
Munkanélküli voltam amikor a szerződés kötetett a bankkal. Aztán Gyedet majd Gyest kaptam. Akkora részletet nem tudtam fizetni sokáig, amekkorát kért a faktoring. Felmondták. Majd újra és újra felmindták...tehát én fizettem amikor tudtam. Végül olyan részletet kértek amit egyszer tudtam befizetni. Felmondták. Kaptam jóváírást a 2014-es elszámolási törvény kapcsán. A késedelmi kamatot közben 2,33%-ról megemelték 35,63%-ra, pedig kiemelték, hogy ez a % a szerződés felmondása után nem változik..

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.09. 10:58

Ez csak elvileg igaz. Gyakorlatban a szerződéssel a felperes már bizonyította is a tartozás induló összegét. Akár ezt a teljes összeget követelheti, állítva, hogy az alperes semmit nem teljesített. És máris az alperesnek kell bizonyítania, hogy de igenis, törlesztett. És a szerződés szerinti kölcsön és a bizonyított törlesztés tőkerészének különbözetét ráverik.

ObudaFan # 2018.02.09. 09:35

Jogosan adták át az iratokat, de az összegszerűséget a felperes köteles bizonyítani.

Tedina77 # 2018.02.09. 06:00

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget kérek OTP Faktoringos perhez.
Forint alapú tartozásrendező hitelről van szó. A Faktoring fmh-t küldetett közjegyzővel az elévülés előtt pár hónappal. Kedden lesz a per. Nem emlékszek, hogy a hajdani folyószámlámra utalták volna a hitelt, hogy onnan rendezzék a kölcsönök egyenlegét. Sajnos számlakivonatom nincs. Voltam az OTP-ben, hogy kérjek számlakivonatot, de azt mondta a hölgy, hogy már minden a faktornál van, tölük kérjem. Jogosan adták át az adataimat egy harmadik félnek? Számon kérhető még ez utólag rajtuk? A felmondáskor elszámolást sem kaptam, tényleg tartoztam még annyi pénzel amennyit a faktoring követel tölem több mint 5 éve? Közben írtak jóvá az OTP bank által tisztességtelenül elszámolt összeget is. Mit kérjek az ügyben a bírótól. Köszönöm előre is a támogatást!

Tedina77 # 2018.02.09. 03:08

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget kérek OTP Faktoringos perhez.
Forint alapú tartozásrendező hitelről van szó. A Faktoring fmh-t küldetett közjegyzővel az elévülés előtt pár hónappal. Kedden lesz a per. Nem emlékszek, hogy a hajdani folyószámlámra utalták volna a hitelt, hogy onnan rendezzék a kölcsönök egyenlegét. Sajnos számlakivonatom nincs. Voltam az OTP-ben, hogy kérjek számlakivonatot, de azt mondta a hölgy, hogy már minden a faktornál van, tölük kérjem. Jogosan adták át az adataimat egy harmadik félnek? Számon kérhető még ez utólag rajtuk? A felmondáskor elszámolást sem kaptam, tényleg tartoztam még annyi pénzel amennyit a faktoring követel tölem több mint 5 éve? Közben írtak jóvá az OTP bank által tisztességtelenül elszámolt összeget is. Mit kérjek az ügyben a bírótól. Köszönöm előre is a támogatást!

lajcsó # 2017.11.23. 19:47

"hogyan kell kérni: keresse meg a távközlési szolgáltatót a bíróság?"
Elsőként meg kell határozni, hogy mely tényt akarsz bizonyítani a híváslistával.
Szerintem a bíróság nem fogja megkeresni a szolgáltatót olyan adatért amit te is (könnyedén)beszerezhetsz.