állandó lakcím - jogok


Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.16. 08:24

Ja, hát akkor mi nem tudjuk.
Kérhetjük a szakértő felülbírálatodat más ügyekben is, vagy csak a lakóhely-bejelentés a specialitásod?

GNapocska # 2011.11.16. 07:59

Kedves Ügyvéd Urak, nincs igazatok abban, hogy a lakcímkártyán szereplő cím egyáltalán nem olyan fontos. Ha a helyszínen bármi vita van, és a rendőrök kijönnek, a legelső dolog, amit megnéznek az, hogy ki milyen jogcímen tartózkodik a lakásban. Persze ha ott van a férj is, akkor az ő vendégeként nyugodtan ott tartózkodhat az élettárs, ha viszont a férj éppen nincs ott, akkor már nem mindegy, hogy az élettársa miért is tartózkodik a lakásban vagy a lakás előtt vagy ilyesmi.

Kriszike, az önkormányzatnál a lakcímnyilvántartásban jogod van kikérni a saját lakásodra vonatkozó adatokat (ingyen öt perc alatt előkeresik Neked; ha aggódsz, ezt 2-3 havonta megkérdezheted), és ha bejelentette, akkor Te meg jelentsd ki.

kriszike31 # 2011.11.15. 18:37

Köszönöm a válaszokat.Természetesen nem a választásról van szó, hanem a méltóságomról.A férjem továbbra is itt él,amikor éppen így gondolja. 14 év házasságot és egy 9 éves gyereket dobott el.Semmilyen módon nem kívánom segíteni az illetőt.
Állandó lakcímmel, ideköltözhet?Miután a férjem is tulajdonos.

Köszönöm!

Sünvadász # 2011.11.15. 14:24

Ne keverjétek össze a tulajdonjogot, meg a bejelentkezést. Az utóbbinak nincs akkora hatása, mint azt sokan itt gondolják.
Attól, hogy bejelentkezett hozzád, még a korábban felvett hitelekért nem fogsz felelni. Ha együtt vettétek fel, az más kérdés. Ahhoz meg nem kell bejelentkezni.
Ha az ingatlan a Tied, akkor arra az ő adósságát csak akkor terhelik rá, ha abba beleegyeztél, magyarul fedezetül adtad. Egyébként nem!

Sünvadász # 2011.11.15. 12:54

Az önkormányzatnál tudsz utána érdeklődni, s ha úgy alakul a kényszerkijelentést is ott kell kezdeményezni. De ez tényleg nem akkora probléma, hogy ezen érdemes legyen rágódni. Az összes következménye, hogy esetleg abba a választókörzetbe megy szavazni. Vagy választási csalást gyanítasz mögötte? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.15. 12:49

Nem olyan fontos ez, hogy ekkora gondot csinálj belőle magadnak. Ha bejelentette, hát bejelentette.

kriszike31 # 2011.11.15. 11:23

Üdvözlet Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogyan tudhatom meg ha valakit bejelentenek a lakásomba állandó vagy ideiglenes lakcímen?
A lakás fele a tulajdonom,a férjemmel megromlott a házasságunk és van már kapcsolata is. Az új barátnőnek semmilyen bejelentett lakcíme nincs.Attól tartok , hogy a férjem bejelentette az engedélyem nélkül.Ha így van akkor hogyan tudom kijelenteni innen?

Segítséget előre is köszönöm!

kovi025 # 2011.06.29. 16:28

Üdvözletem mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérné. Egy Anya, hogy teheti ki a saját fiát a házából ha születése óta oda van bejelentve. A viszony megromlott számlákba nem adnak bele, tartozásokat terheltek a házra, stb. Igy élni már nem lehet. A házból csak anyai jogon van része benne. Menye évek óta nem dolgozik , csak isznak meg dohányoznak. előre is köszönöm a válaszokat.

Whisper # 2011.05.30. 10:22

T. Marcsi88!

A rendszer fordítottan működik. Nem az a lényeg, hogy mi van a lakcímkártyán, hanem, hogy hol laksz általában (lakhely) és hol tartózkodsz átmenetileg, az állandó lakhely elhagyásának szándéka nélkül (tart.hely). Az ennek megfelelő lakcímbejelentés mondhatni kötelező formaság, adatnyilvántartás.

Ha új tartózkodási helyre költözöl, akkor azt jelented be, a régi megszűnik, ha visszamész vidékre, akkor megszünteted a tartózkodási helyed, mert visszamentél a lakóhelyedre és nincs szükség tartózkodási helyre. Ha nem szünteted meg, akkor 5 év múlva automatikusan megszűnik.

Üdv.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.28. 14:49

Melyik jogszabály tulajdonít annak jelentőséget, hogy valaki "vidéki-e"?

Marcsi88 # 2011.05.28. 08:20

Tisztelt Szakértő!

A következő kérdésben szeretnék segítséget kérni: felsőfokú tanulmányaim idejére Budapestre költöztem, a lakóhelyem vidéken volt. A pesti címem, mint tartózkodási helyet jelentettem be az illetés Okmányirodában még 2007-ben. Ez, ugyebár jövőre megszűnik, ha nem jelentem be újra. Viszont most megint egy ideig még vidéken vagyok. A kérdésem, hogy akkor én vidéki vagyok lakóhely szerint (mondhatom egyáltalán ezt lakóhelyemnek ha nincs rajta a lakcímkártyán?), attól függetlenül, hogy a lakcímkártyámon a tartózkodási hely van feltüntetve? Hogy van ez nyilvántartva? Számomra nem teljesen világos.

Köszönettel,
Marcsi88

wladimir # 2011.04.26. 19:50

Köszönöm.

monalisa1 # 2011.04.25. 18:03

Egy adott községet/várost/kerületet megnevezhetsz mint tartózkodási hely, erről az okmányiroda ad igazolást. Tehát végső soron "valahová" csak be lehet jelentkezni. Aztán nyíss postafiókot.

Később remélve jobban alakulnak majd a dolgaid, de a jelenben ez is megteszi.

wladimir # 2011.04.23. 09:29

Tisztelt fórumozók!
Mivan olyankor,ha egyáltalán nincs címem,az állandó lakcímem megszűnt eladás miatt(nem volt a tulajdonom sajnos),sehova nem tudok bejelentkezni még csak levelezési címnek se,ideiglenesen se.
mindenki fél a végrehajtótól.
Jelenleg barátoknál huzom meg magam,de mondhatom,hogy hajléktalan leszek,ha nem történik valami csoda.
Az eldott helyről ki kell jelentkeznem,de nem tudok másik címet mondani az okmányirodába.
mi fog történni?mi a teendő?esetleg postafiók?
köszönöm a segítséget.

Gabicsek # 2011.01.28. 21:29

Akkor próbálj olyan albérletet keresni, ahova tartózkodási helyként bejelentkezhetsz. Nincs más ötletem. Nincs egy darab rokon, vagy barát, aki bejelentene?

monalisa1 # 2011.01.28. 16:51

Vélem azért nem veszik el senki gyermekét mert "csak" albérletben laknak.

Csilluvirág # 2011.01.28. 09:38

Igen be lehet jelentkezni településszinten, de kérnek hozzá hajléktalanságot igazoló papírt. De most a gyerekek nem lehetnek azok szépen is néznénk ki. két kiskorú gyermek mint hajléktalan. Akár el is vehetnék tőlem. Nagyszerű, mert albérletben lakik az ember nem nevelhet gyereket?????

Gabicsek # 2011.01.20. 20:34

akkor településszinten kell bejelentkezni. Ekkor csak a települést írják be.

Csilluvirág # 2011.01.20. 18:24

De, ha nincs hova bejelentkeznünk?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.19. 14:12

Aki nem jelenti be 30 napon belül a lakóhelye, tartózkodási helye változását, az szabálysértést követ el.

Csilluvirág # 2011.01.19. 09:11

Szeretném megkérdezni, hogy akkor mi van ha albérletben vagyok két kiskorú gyermekkel ahol be vagyunk jelentve ideiglenesen, és most szeretnénk egy másikba költözni de oda nem tudunk bejelentkezni? A gyerekek csak nem lehetnek már lakcím nélküliek?

zünüke # 2011.01.09. 13:47

Én csak mindenkinek azt tanácsolnám,hogy senkit ne jelentsen be.Személyes tapasztalat...Egy ismerősömet szivességből bejelentettem,mi lett a vége?Nem tudom kijelenteni!!Igaz,hogy a lakásomba a lábát sem teheti,és ezt megmondtam az illetékeseknek is.Valamint utána is néztem a dolognak.Azért mert bevan jelentve,joga nincs a lakásban semmihez,mivel nem az ő tulajdona.Birtokvédelem ide oda sajnos az embernek a kezébe kell vennie a dolgokat,mert aki hagyja magát az az utcára is kerülhet ilyen törvények mellett,mint tulajdonos.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.06. 16:14

Nem a kijelentés a lényeg, hanem a kiköltöztetés. Ha nem megy önként, akkor azt bizony csak per útján lehet.

porsi # 2011.01.06. 13:59

Érdeklődni szeretnék szakavatott hozzáértőtől!!!

Van egy házam, én vagyok a tulajdonosa. A gyermekem apját bejelentettem állandóra.
Hitel van rajta, az is az én nevemen, de ő fizette 2 évig a hitelt.
Ha nem akar elköltözni, akkor én nem tehetek semmit?
Hogyan lehet őt kijelentetni?
Köszönettel

kakukk2 # 2010.12.28. 13:00

Kedves Timot, ez hasznos válasz volt, köszönöm szépen. Ilyesmire gondoltam én is, hogy aláírunk egy megállapodást, amelyben tisztázzuk, mire való ez az egész.