állandó lakcím - jogok


Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.26. 14:55

Az embernek pont az a lakóhelye, ahol életvitelszerűen lakik. Ha más címet jelent be lakóhelyként, az szigorúan véve intellektuális közokirat-hamisítás.

Őszikék57 # 2014.09.26. 12:13

Segítséget szeretnék kérni!

Azt szeretném tudni, hogy saját tulajdonú ingatlanba mely okmányirodába tudok állandóra bejelentkezni? Megtehetem az országban bárhol, vagy csak a területileg illetékesnél? Ugyanis van egy tartózkodási helyem, ahol életvitel szerűen élek és az nem ott van ahol az állandó lakcímem lenne.

szebenie # 2014.03.08. 07:51

Tanácsot szeretnék kérni.
Jelenleg a saját tulajdonú telkemen lakom a föld hivatali bejegyzés szerint egy gazdasági épületben. Szerettem volna bejelentkezni de az önkormányzatnál elutasították azzal hogy nincs lakhatási engedély. Az anyámhoz vagyok jelenleg bejelentve így az összes hivatalos levél oda érkezik de mivel rossz a viszonyunk a leveleket nem adja oda. Érdeklődnék lenne -e valamilyen mód arra,hogy a lakóhelyemre be tudjak jelentkezni.
Előre is köszönöm válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.11. 19:20

Postafiókra is lehet követett levelet küldeni. Ilyenkor az értesítőt a postafiókba rakják.

monalisa1 # 2013.11.11. 16:49

Postai "utánküldő" szolgáltatás, megrendelhető bármelyik postahivatalban, az űrlapon megadott címre MINDEN postai küldeményt kikézbesítenek. Díja 1/3/6 hónapokra 1.480 Ft/hó. Érvényes visszavonásig.

Ha történetesen nem vagy otthon amikor az ottani postás éppen visz neked bármit is, akkor biza 5 napon bellül be kell menni a "kézbesítési" postahivatalba a küldeményt sk. átvenni.

Azt külön meg lehet csínálni, hogy olyan személy nevét/címét adod meg akiben 100% megbízol, és akkor egy másik ürlap kitöltésével nevedben ő majd átveszi a postástól ami neked érkezett. Ez a megbízás 5 évre szól, illetve visszavonásig.

A napi újság stb. is átírányírásra kerül...

nora.b@freemail.hu # 2013.11.11. 15:53

Az építési engedélyt HRSZ-re adták ki. A tulajdoni lapon is csak ez szerepel.
Azért ez elég pontos azonosító nem?

Most kénytelen voltam Budán postafiókot bérelni, hogy legyen postacímem.

Bár ha nem lesz lakcímkártyám, a könyvelt leveleket mint a tértivevényes, úgysem tudom átvenni.

monalisa1 # 2013.11.11. 14:44

Állandó lakcíme senkinek nincs, legalább is jogi értelemben. A törvény lakóhelyet és tartózkodási helyet definiál.

A saját építkezéstek építési engedélyén is csak volt valamilyen cím/szám - elvégre a területen akárhová nem alapozhattatok stb.

Ha sehogy se megy, a földhivatalban valószínűleg tudnak segíteni: tulajdoni lap/hrsz.

Szerintem pl. Csobánka, névtelen utca 17.

Külön: az "okos" az önkormányzattól, hogy magántulajdonban hagyta az egészet, egyrészt nem neki lesz kötelessége az utcákat leaszfaltozni, majd később a csőtörések, a kátyuk stb., ergo mossa kezeit...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.11. 14:29

Nem mellesleg a csobánkai önkormányzatnak nincs okmányirodája. (Tulajdonképpen egyetlen önkormányzatnak sincs, de ebbe most ne menjünk bele.)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.11. 13:52

Hát adjanak házszámot annak a teleknek! Egyébként láttam én már hrsz.-re kiállított lakcímkártyát.

nora.b@freemail.hu # 2013.11.11. 13:50

Tisztelt Ügyvéd úr!

Új parcellázású, összközműves terület egyik telkére építkeztünk. A 26 telekből 5 önkormányzati tulajdon. Lassan beköltözünk, szeretnénk bejelentkezni.
Már csak azért is, mert előző lakcímünket lakásunk eladása miatt meg kell szüntetnünk.

A Csobánkai Önkormányzattól azonban azt a választ kaptuk, hogy az utca magán tulajdonban van, semmilyen címe nincs, HRSZ-re pedig nem adhatják ki a lakcímkártyát,jelentkezzünk be máshova.

Ez valóban így van? S ha nem, mire hivatkozhatok?

Köszönettel: P.Nóra

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.24. 15:39

Itt már fizetett az adós. Elvileg abban a jutalék is benn volt.

Könyv # 2013.06.24. 15:34

Azt hiszem, a végrehajtást kérőnek egy baja lehet a jutalékkal: neki kell megelőlegeznie. Legalábbis úgy emlékszem.

Vagy csak a költségeket?

Zöldövezeti11 # 2013.06.24. 12:59

gerbera317 !

A közös költséggel tartozóknak előbb vagy utóbb bedől a lakáshitelük is, és akkor úgyis mindent visz a jelzálogjogosult bank

És az honnan jün , hogy ezeknek hitelük is van ?

végrehajtó1
Nem az egyik.Sokak egyike.....)
Miért melyik az a sok ?
Pl. a közjegyző, a végre hajtó, bizonyos nőgyógyász ?
nos akkor úgy : ezek un. privatizált foglakozások a számuk erősen korlátozott, ,és ezek nagyon védik a kizárólagos területüket.
Tény vannak más jól jövedelmező foglakozások is. pl. a bankok felső és közép vezetése, bizonyos , politikai státuszok stb.
én konkrétan erről a szűk területről szóltam. Valamikor az ügyvédi pálya is ilyen volt, abba a csapatba bekerülni elég nehéz volt, most viszont úgy látom ügyvédből Dunát lehet rekeszteni.
Vagy tévedek ?
Szóljatok !

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.22. 14:17

A végrehajtást kérőnek mi volt a problémája a jutalékkal? Csak nem rokona volt az adósnak?

gerbera317 # 2013.06.22. 12:43

Nos, igen. Láttunk mi már tízmilliós teljesítést, csak azért, mert az eladás előtt álló ingatlanra beficcent egy végrehajtási jog. Viszont mind az adós, mind a végrehajtást kérő hörögve vitatta a végrehajtó jutalékigényét, mondván, hogy nem csinált semmit. Nos, ha a tízmilliós teljesítés kikényszerítése "semmi", amiért nem jár a díjazás, akkor talán nincs is annyira szükség arra a teljesítésre, nemdebár?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.22. 08:46

No, azért, ha a végrehajtó lfoglalja és meghirdeti árverésre azt a lakást, és a bankot felhívja a bekapcsolódásra, akkor a legtöbb adós inkább kifizeti valahogy a néhány tíz- esetleg százezer forintos közös költségtartozást, minthogy boruljon a jelzálogkölcsön is.

Az, hogy a végrehajtók nem csinálnak semmit, komolytalan, túlzó általánosítás. Ha így lenne, akkor miért sírna itt az a sok adós? Kétségtelen, hogy úgy általában nem tartoznak a legszorgalmasabb népek közé - de hát a lustaság eléggé elterjdt jellemvonás más szakmákban is.

gerbera317 # 2013.06.21. 23:07

felesleges a notórius nemfizetők ügyét végrehajtásra adni. Felveszik a végrehajtók a díjukat, majd ezután semmi.

Tulajdonképpen igaza van a közös képviselőnek, de a kommentátornak - látszik - már f*ngja sincs az egészhez. Ugyanis nem ez a valódi ok. Azért tűnik úgy, hogy nem csinálnak semmit, mert nem lehet csinálni semmit. A közös költséggel tartozóknak előbb vagy utóbb bedől a lakáshitelük is, és akkor úgyis mindent visz a jelzálogjogosult bank. Amíg a közös költség nem élvez kielégítési elsőbbséget a jelzáloghitel előtt, addig ez így is marad. Nem a végrehajtót kellene ezért qurogatni, hanem a törvényhozókat...

végrehajtó1 # 2013.06.21. 17:53

/ a véleményem, hogy M.o.-n a végrehajtói foglalkozás az egyik legzsírosabb jövedelem forrás.

Nem az egyik.Sokak egyike.....)

Zöldövezeti11 # 2013.06.21. 14:06

Látom a sok 'jogtudós ' nem válaszol a kérdésedre !

hMohika#e-mail 2013.06.05. 12:27
Megmondom őszintén én se. De azt tudom / a véleményem, hogy M.o.-n a végrehajtói foglalkozás az egyik legzsírosabb jövedelem forrás.

Más : az egyik társasház ahol lakom, a legutóbbi közgyűlésen mondta a közös képviselő, hogy felesleges a notórius nemfizetők ügyét végrehajtásra adni.

Felveszik a végrehajtók a díjukat, majd ezután semmi.

Zöldövezeti11 # 2013.06.21. 13:55

Macska36 !

Ja hogy Te vagy az érdeklődő ! Mint KBS is írta ilyen fogalmak már nincsenek. Az un. ideiglenes, ami a tartózkodási hely 5 év után szűnik meg. Persze a hatóság azért nyilvántart.
Most néztem meg pont a lakcím kártyámat. Van egy lakóhely ami ez áll : bejelentési idő 1896 ápr. 1 és van egy tartózkodási hely itt is a bejelentési idő 2007 05 03 és az érvényesség 2012 05 03, tehát már lejárt meg kéne újítani. De minek , milyen jogokat indukálhatok magamnak ?
még szerencse , hogy ez az eljárás ami után semmi illetéket nem szednek. De az idő is pénz !!

Zöldövezeti11 # 2013.06.21. 13:41

Így van

!„ Lakóhely és tartózkodási hely.

A tartózkodási hely viszont 5 év után elvileg megszűnik, de azért még 11 év után is nyilvántartják.
Legalább is a számítógépben benne van.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.20. 13:37

De lege ferenda: logikusabb lenne, ha bejegyezné lakóhelynek. Ha már így összekapcsolták - ami megint nem szükségszerű.

ttip # 2013.06.20. 13:34

ha valakinek nincs állando lakcime az ideglenes lakcim is meg szünik?” - a tartózkodási hely csak lakóhely megléte esetén értelmezhető. A hivatal egy ideje "lakcímrendezési eljárás" keretében felszólítja a csak tartózkodási hellyel rendelkezőket lakóhelyük bejelentésére. Ha nem teszik, a hivatal törli a tartózkodási helyet is.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.20. 12:59

Független a kettő. (Igazából már se állandó, se ideiglenes lakcím nincs. Lakóhely és tartózkodási hely.)

Macska36 # 2013.06.18. 18:45

Segitséget szeretnék kérni az állando lakcimünket fiktiválták tehát kényszer kijelentés történt meg szünt tehát ha valakinek nincs állando lakcime az ideglenes lakcim is meg szünik?Vagy az ideglenes lakcimünk él.