Ingatlan


Béres-Deák Attila # 2002.09.09. 11:22

Amit leírtál kevés a tényállás tisztázásához. Ha jól értem arról van szó, hogy a végrehajtó szabálytalanségot követett el a végrehajtás során és az árverés érvénytelen lett. Ebben az esetben szerintem csak közigazgatási jogkörben okozott kár miatt perelheted a végrehajtót. Amit te kifizettél a végrehajtónak, azt ő kifizette a végrehajtás kérőnek, tehát az az összeg nincs meg. Ebből következően szerintem az eredeti helyzetet sem lehet helyre állítani, tehát az eddigi teljesítést el kell fogadni.


attika

Jagosoft # 2002.09.09. 10:45

5-6 évvel ezelőtt bírósági árverésen, teljesen hivatalos úton vettem lakásokat, melyeket felújítottam, kiadtam és fél éven belül továbbadtam. Kb. fél évvel ezelőtt, mint derült égből a villámcsapás, visszautalták nekem az egyik lakás akkori vételárát. Természetesen az összeget nem vettem fel, letétben hagytam. Ügyvédhez fordultam, aki kiderítette, hogy az egyik adás-vételnél gond merült fel, vissza akarják állítani az eredeti tulajdonviszonyokat, tehát mindenki mindenkinek visszafizeti a vételárat. Magyarul, én a bíróságot perlem. Lényeg: Be kellett fizetnem a héten 3 millió forintot, pedig semmi jogelleneset nem követtem el. Mi az esélyem arra, hogy a bírósági végrehajtő kifizet engem?


Jago