Zaklatás, birtokháborítás, telekhatár stb...


aaa111 # 2018.03.20. 20:26

Legyek tisztességtelen, embertelen? Jöttment vagyok, egy őslakossal szemben. Okozzak milliós kárt, 7o ezer forintos ügy miatt?? Eddig a tanyatulajdonos ezt a tényt nem tudta. Köszönöm a tanácsát. Inkább maradok EMBER!Meggondoltam magam. Jogom lenne a betonkerítést lebontatni, tönkretenni a beruházását?? Nekem ad igazat a törvény, de jó, mégsem akarom. Köszönöm a jogi tanácsát, csak tudni akartam.

nonolet # 2018.03.20. 19:54

Persze el is adhatod nekik :-)

Ez a békesség útja... vélhetően.

nonolet # 2018.03.20. 19:53

"sajátjuknak tudják"

EDDIG annak tudhatták.
De már nem és ezzel az elbirtoklásuk is megszakadt.

nonolet # 2018.03.20. 19:52

Megbolygathatod.

Két módon lehetséges.

1. közös megegyezéssel

Ha ez nem megy, akkor

2. birtokper megnyerésével

- -

1. lépésként
Az igényed tértivevényes levélben jelentsd be.
Egy ésszerű birtokba adási határidővel!
(mondjuk 90 nap a kerítés átrakása miatt)

Aztán a többi adódik...

aaa111 # 2018.03.20. 15:53

Szántó területemet, amit 3 éve vettem most kimérettem, és kiderült, hogy vagy 7oo négyzetméter a szomszéd tanyájában van, amit teljesen a magukénak tudnak, mint ősi birtokot, generációk óta ott volt a kerítés. Felújitották, sajátjuknak tudják. Mit kellene tenni. A hiányzó területem megszerzése a szomszédnak nem tetszik. Hogyan lehetne itt megegyezni. Megbolygathatom-e az ősi birtokot az én szántó területem kimérésével.

Szomorú örökös # 2018.02.17. 07:40

SaireyVMK

Amúgy meg rá kell jönni hogy hol jár be a kakas. A kerítést végignézni. A kerítés melletti nagyobb emelkedőket áthelyezni,hogy azokon ugrálva/repkedve ne jusson át a kerítésen.

Sajnos a kerítés felett érkezik mindig.

Vagy csak visszavágni azokat a nagy repdeső tollakat. Persze mindez a szomszéd dolga.

Ez így igaz! Ha nem akar pörköltet belőle, akkor ez az egyetlen választása amellett, hogy ő főzi meg. :-)

Nehogy téged csípjen meg a kakas :D

Nem vagyok én beszari ember, párszor már megkergettem. No de ilyenkor érdekes módon elfelejti, hogy repülni is tud. Azonban ahogy a felmosót a kezembe veszem, egyből eszébe jut. :-D Csak hát ugyebár van nekem jobb dolgom is, mint egy nyamvadt kakast kergetni.

SaireyVMK # 2018.02.17. 07:31

0. Lépés amit már te is írtál, beszélni vele és egy kis türelmi időt adni neki(legyen mondjuk 1-2hónap).
Ezt követően jöhet a kakaspörkölt esete. "Kérem szépen önként sétált bele a lábosba. Én csak a krumplit meg a többit tettem bele. "
Amúgy meg rá kell jönni hogy hol jár be a kakas. A kerítést végignézni. A kerítés melletti nagyobb emelkedőket áthelyezni,hogy azokon ugrálva/repkedve ne jusson át a kerítésen. Vagy csak visszavágni azokat a nagy repdeső tollakat. Persze mindez a szomszéd dolga. Nehogy téged csípjen meg a kakas :D

Szomorú örökös # 2018.02.17. 07:16

Tisztelt fórumozók!

Mit lehet tenni egy szomszéddal, ha a kakasa rendszeresen átrepül a kerítésen és az én udvaromban sétálgat? Én úgy gondolom, hogy minden állatot a saját portáján kellene tartani. Egyelőre még csak az a gondolatom támadt, hogy megpróbálok vele elbeszélgetni: ő akar pörköltet főzni belőle, vagy rám bízza? :-)

nonolet # 2017.11.18. 11:07

Laikus73

Nem az a kérdés, hogy akadály-e ?
Mert kb. semmi nem olyan akadály amit, ha akar nem rombol le a géppel...
Tehát nem ebben a várépítő irányban van a megoldás!

Hanem az, hogy a határ egyértelmű kijelölése után,
ha
azt megsérti mehetsz a jegyzőhöz birtokháborítás miatt.

Tehát:
A 0. lépés, hogy beszélj vele.
Mondd el, neki, hogy nem szeretnél haragot, de a birtokod rongálását sem.
Ezért segítségképpen kiraktad azokat a fehér karókat.
Amik a telekhatárt jelzik, és ha a jövőben azon túl megy a művelés során, akkor vége békességnek és

  • birtokháborítási ügy lesz belőle

ÉS

  • kártérítést fogsz kérni tőle

Aztán ugyanezt írásban is küldd el neki, tértivevényes levélben.

Hivatkozással a ...i beszélgetésünkre, ezennel írásban is megerősítem, hogy...

Aztán, ha mégis túlmegy,
akkor légy tökös és VALÓBAN indítsd meg az ügyet.

drbjozsef # 2017.11.17. 20:16

Szerintem csak mond meg neki, hogy ha még egyszer átjön, akkor átszivárog véletlenül a vetésére 300 liter gázolaj nagy területen szétoszolva, amikor Te is rallyzol egyet a Zaporozseccel a "közös" telketeken...

Laikus73 # 2017.11.17. 19:36

Köszi a választ!
A traktornak nem akadály, ezt ma tapasztaltam!

nonolet # 2017.11.17. 19:25

A saját telkeden maradva igen.

De az 5-6 méterenként levert fehérre festett karó is megteszi, azt jobban látják.

Laikus73 # 2017.11.17. 19:16

Üdvözletem!
Ha kerítésem nincs, nagyobb kövekkel, szikladarabokkal megjelölhetem-e a telkem határát? A kő külső fele pont a telekhatáron lenne, nem nyúlna át.
Oka: a traktorosok szó szerint felszántják a területet, amit én gondozok, nyírom a füvet stb.

blueprint # 2017.11.08. 11:54

Nem a szomszéd javasolta :D hanem a jegyző. Szerintem összekeverted :)

alfateam # 2017.11.08. 11:17

Nagyon ügyes ez a Te szomszédod, dicsérd meg...

Na, és mi az elképzelésed, mi fog történni ezután?

blueprint # 2017.11.08. 10:34

Na meg is történt - jó maga ajánlotta fel a kormány hivatalt. Még csak mondani sem kellett. 3000 HUF és már kész is.
Van még esetleg valami amit tenni lehet, vagy ezt kell kivárni?

alfateam # 2017.11.08. 08:09

Honlap szépen jó magam is lesétálok, és elmondom neki, hogy kijön kihúzza a centit és elbontatja a telkünkről a kerítést vagy akkor a következő utam a kormány hivatalba vezet majd.

Igen, ez kitűnő stratégia, az igazi hadvezérek is így csinálják. Közlik az ellenséggel, hogy a következő csatában milyen stratégiát kívánnak alkalmazni...

blueprint # 2017.11.08. 07:44

Hát ezen kívül nincs vele bajom, nagyon jól elvagyok benne, csak az ilyen emberektől van egy bizonyos ingerem.
A székely mondás igaz, viszont mint láthatód mi megtettük a lépéseket, sajnos nem a mi cimboránk a jegyző :)
Jaj hát azt el is felejtettem mondani, hogy a mérnöki karót kihúzták és rá térköveztek...tehát igazából frankó, hogy kifizettük a földmérőt,de úgy néz ki ez sem érdekelte őket.
Honlap szépen jó magam is lesétálok, és elmondom neki, hogy kijön kihúzza a centit és elbontatja a telkünkről a kerítést vagy akkor a következő utam a kormány hivatalba vezet majd.

alfateam # 2017.11.08. 07:34

Milyen mocskos világban élünk már.
Hááát, lehet, hogy neked mocskos nekem tetszik, szépnek tartom.
Ha-csak háborogni akarsz azt lehet de ettől a keríté ott marad ahol van.
A székely azt mondja: kétféle tisztességtelen ember van az egyik aki elveszi a másét, a másik aki hagyja, hogy elvegyék...

blueprint # 2017.11.08. 07:00

Kedves Alfateam,
nem hogy a telekhatáron nincs de onnan még jó 70 centire a mi telkünkön van.
Ennek az elbontására szólította fel még a nyáron a jegyző, most meg kijött és megállapította, hogy elbontották. Holott hozzá se nyúlta csak befejezték..komolyan mondom ha haverod a jegyző akkor simán beépíthetsz a másik telkére? Milyen mocskos világban élünk már...

nonolet # 2017.11.07. 21:14

Nem.

Ha

  • a saját telkeden van teljes egészében.

ÉS

  • csak te fizetted

De építhet mellé másikat magának... a saját telkén.

legjobb vadász # 2017.11.07. 21:00

Kedves szakértök azt szeretném megkérdezni hogy az
általam a bejárat jobb oldalán épitett kerité-
semet az én beleeggyezésem nélkül a szomszédom áté-
pitheti vagy átalakithatja - e?

segitségüket köszönöm.

legjobb vadász # 2017.11.07. 20:53

aaaaaa

alfateam # 2017.11.07. 11:20

Ha szerinted nincs a kerítés a telekhatáron akkor fellebbez a jegyző határozata ellen. Ezt már a kormányhivatal vizsgálja, talán itt már nincs ismeretsége a szomszédnak...

blueprint # 2017.11.07. 10:06

Kedves Nonolet!
A kerítést idén nyár elején kezdték el csinálni, és már be is fejezték.

Nem én vagyok a tulaja a teleknek, hanem édesanyám. Ő volt az aki a bejelentést megtette az önkormányzatnál.