Nem akar kiköltözni az albérlő!


kistudású # 2018.11.19. 00:40

MajorDomus

Kérlek tedd közkincsé vagy küld el nekem a 8 oldalas bérleti szerződésed sablonját. Biztos találok benne jó ötleteket. Köszönöm.

matthiasi # 2018.11.18. 18:41

kistudású !
A háborúban teljesen mindegy hogy az ellenséget elölről vagy hátulról lőjük le.

A lényeg a megsemmisítés !!

matthiasi # 2018.11.18. 18:37

Szerintem a legmegfelelőbb megoldás fizikailag ellehetetleníteni a lakásbantartózkodását ennek a csalónak. Ha van jogos bejárása a tulajnak a lakásba és testi épsége nincs veszélyben, akkor ez a leghatékonyabb.
(Bejárás jogosan megoldható, mert a Ptk. szerint állagmegóvó felújítást a bérlő tűrni köteles.)

Írta

kistudású
#
e-mail
Jelentem!
2018.11.12. hozzászólásában. na ja.
Nálam pl. az egyik kiadott lakásnál a villanyóra a lépcsőházban van. ha na nem az órát csak a a kismegszakító leszerelem, akkor se villany se gáz.
Mit tesz ilyenkor a renítens bérlő ?

hogy bizonyítja ,hogy a bérbeadó műve ez ?

drbjozsef # 2018.11.18. 17:17

Ahogy MD írja, természetesen van lehetőség jogszerűen is fellépni, csak ahhoz általában előre kell gondolkodni, és költségei vannak. A kiadók nagy része viszont dörzsöltnek hiszi magát, közben meg csak egy spúr adócsaló. Onnan meg nehezebb, akkor is, ha a bérlő is egy rohadék.

MajorDomus # 2018.11.18. 17:03

Azért csak jelezném,hogy ez a fórum a jogászok belterjes fórumaként jött létre,szakmai vitákra,s az itteni tanácsadók semmiféle honoráriumot nm kapnak. Később lett belőle segélykérő vonal.

MajorDomus # 2018.11.18. 16:58

Csipke....
Sajnos ez igy van. Mi egy hajóban evezünk, mert én is lakásokat adok bérbe,de hogy én is,védve legyek, már 8 oldalas a bérleti szerződés.

Csipkebokor # 2018.11.18. 12:06

Érdekes, hogy a T. ügyvédek itt csak a bérlő jogait emlegetik. Minden törvényen van kiskapu, hogy a pofátlan joggal visszaélővel lehessen valamit tenni. Talán itt ezeket kellene leírni. Talán ez nehezebb vagy elesnek az ügyvédi díjtól?
Úgy írnak, mintha a bérbeadónak nem lenne semmiféle joga. Pedig néhány dolgot törvényben szabályozottan el kell viselnie a bérlőnek, ha pedig nem tetszik neki, felmondhat (ő is).

MajorDomus # 2018.11.15. 18:46

És a volt bérlő bankszámláját,hová kéri utalni a
megitélt kártéritést?

drbjozsef # 2018.11.15. 11:38

Csak addigra az a per már nem a birtokot fogja firtatni, hanem a bérbeadó fizetőképességét...

kistudású # 2018.11.15. 10:17

Ha van legális bejárása a lakásba az ellenérdekelt félnek, akkor onnantól kezdve, ha a szándék megvan, a csaló ellehetetlenítése max. idő kérdése és ez legálisan megoldható szerintem. Mert lakberendezési vitákban a hatóság nem kompetens, és a rendőrség sem. Ha lenne is a birtokot firtató per, annak az első tárgyalásakor, a tulajdonos már rég egy normális bérlőt tud a lakásában és a csaló is már máshol parazitáskodik, a dolog okafogyottá válik.

MajorDomus # 2018.11.14. 20:09

Pedig ez igy van!

Nem öröm,de akkor is igy van.....

kistudású # 2018.11.14. 08:52

hülyeség nem akadály

Szomorú örökös # 2018.11.14. 05:47

kistudású

3 szor volt már ilyen esetem.

Elég, ha egyszer fogsz ki egy „tökös” albérlőt és szívni fogsz. Kétségtelen, hogy nincs igazuk a legtöbb esetben, mégsem a tulajdonost védi a törvény, de ettől még a törvénytelen önbíráskodás legalább annyira büntetendő cselekmény. Bőven elég, ha rád fogja, hogy miközben kirámoltad a cuccait, eltűnt az anyukája arany nyakéke és máris a rendőrségen magyarázkodhatsz, mert neki lehet hamarabb fognak hinni, mint neked.

kistudású # 2018.11.13. 23:21

nonolet

Érv sehol csak személyeskedés.
,,az élet máshogy működik" - te már csak tudod Macifül. 3 szor volt már ilyen esetem. Remélem nem bántalak meg ha azt mondom, a való élettel neked kellene kicsit jobban szinkronba hoznod magadat.

efi99 # 2018.11.13. 20:53

A közműszolgáltatásokat állíttasd le azonnal. Kínlódjon a rossebb felszólításokkal, nyilvánvalóan magasból tesz rá.

MajorDomus # 2018.11.13. 20:21

Csak a hatóságok és a biróság nem igy gondolják...

kistudású # 2018.11.13. 14:36

Nem gond, nyugodtan kérhet, de mire kap, a cucca össze van pakolva/le van zúzva. Ha a birtokvédelmi eljárás során eltiltanák bármely okból a tulajt a területről, akkor véges idejű, mondjuk egy évre szóló haszonélvezetet kellene adnia egy megbízható, akcióra képes jóbarátnak, aki folytathatja a tevékenységet. Egyszer már csináltam ilyet és gyönyörűen bevált. Nincs más út csak előre. Ha addigis valakinek van kedve, akár per is mehet párhuzamosan én nem azt mondom, de szerintem a korábban javallottak szerint összehasonlíthatatlanul költséghatékonyabb a dolog.

MajorDomus # 2018.11.12. 19:08

Jogosult birtokvédelmet kérni!

kistudású # 2018.11.12. 16:28

Amit itt könnyedén javasoltok kedves Csipkebokornak, az mind időigényes és ezáltal hatalmas veszteséggel járó hercehurca.
Szerintem a legmegfelelőbb megoldás fizikailag ellehetetleníteni a lakásbantartózkodását ennek a csalónak. Ha van jogos bejárása a tulajnak a lakásba és testi épsége nincs veszélyben, akkor ez a leghatékonyabb.
(Bejárás jogosan megoldható, mert a Ptk. szerint állagmegóvó felújítást a bérlő tűrni köteles.)

  • El kell zárni a közműveket, posztán a rendszer megbontásával, pl elektromos autómaták leszerelésével, gázellátás mobil csovének szakszerű leszedésével (órák maradnak)
  • össze kell csomagolni a cuccait és elvinni. Ha arra hivatkozik, hogy az övé, akkor kell neki mondani, hogy nem az övé, hanem a tiéd, de ha kell neki elviheti mielőtt kidobod, lezúzod, stb. Nem kell fimónomkodni. Bútorokat szét kell szerelni, mindent szállításra készre, és aztán szépen elvinni, vagy ingyen elvihetőként odaadni rászorulóknak.

Ha rendőr jön ki egy állítás lesz a másik ellen, így a rendőr nem kompetens, de ha a csalónak nem tetszik, akkor persze indítson pert az ügyben.

  • festés a lakásban esténként, pl a bútorait, ajtókereteket, amiket nem fog tudni könnyen elmozdítani.
  • egy-egy nagyobb nyílászáró elvitele ideiglenesen felújításra.
  • zárcsere
MajorDomus # 2018.11.07. 17:34

meg a tablet földhözözvágása,mert ötször küldi el.

MajorDomus # 2018.11.07. 17:30

Lakáskiüritési per.

Csipkebokor # 2018.11.07. 14:43

Akkor a jegyzőhöz kell/lehet fordulni vagy csak a bíróság, kilakoltatási per indításával?
Csb

Bea1 # 2018.10.28. 05:52

Kérj meg egy személyt, hogy jelentkezzen a hirdetésre. Ha pénzért kínálnak neki szexet, és ezt tudod bizonyítani, akkor az már bűncselekmény, és a rendőr tud intézkedni, de ennek semmi köze az albérleti szerződéshez, viszont tudod feltételezni, hogy a felmondásod hatására elkötözött.

nonolet # 2018.10.27. 21:22

Az ilyennel pedig nem érdemes csak a jog útján járva küzdeni.

Mert a törvénytelen módszerekben ő jobb... elhiheted!
Te meg ráadásul láthatóan alkalmatlan is vagy erre a harcra, butaság okán.

A törvény viszont elmeszeli, ha lassan és drágán is.
Használd inkább a 3 pontot, amit írtam már neked...

nonolet # 2018.10.27. 21:13

Te olvasod amiket írunk itt neked?

Mert szerintem nem olvasod.

Vagy annyira buta vagy, hogy szájba rágva sem érted?

Mert attól jobban már aligha lehet szájbarágni,
mint ahogy 2018.10.25. 23:23 már leírtam a 3 pontban...