Nem akar kiköltözni az albérlő!


Csipkebokor # 2018.10.27. 21:08

Felmondtam.
Arra írta, hogy majd ha akar, elmegy. De mindenképp fizessek 2.2milliót.
A szerződésünket nem közjegyző előtt, de nagyon szabályosan, mindenre kitérve kötöttük. Az is benne van, hogy szerződésszegés esetén azonnal lezárhatom a lakást.

Most pereljem vagy végrehajtást kérjek, vagy őrző-védővel dobassam ki és őriztessem a lakást, amíg el nem viszi a néhány cuccát? Vagy figyeltessem a lakást, mikor mennek el, akkor cseréljek zárt, menjek be, torlaszoljam el az ajtót és ne engedjem, hogy bemenjen?
Nem érdekel, ha esetlen nem a TV szerint járok el, mert úgyis jogtalanul viselkedik, ha beperel, én fogok nyerni.
Csb

MajorDomus # 2018.10.27. 19:05

A pofátlanságban is vannak szintek!

szerintem ne fizess neki egy forintot sem.felmondasz neki, aztán végrehajtást inditasz a követelésedre!

nonolet # 2018.10.27. 18:39

"Szexorgiákat rendeznek saját bevallásuk szerint."

És?! az nem bűncselekmény önmagában.
Csak neked nem tetszik...

- -

Felmondtál már a javasolt módon?!

A felmondás az alapja MINDENNEK!!!!!

Akár jogszerűt lépsz.
Akár alvilágit...

Csipkebokor # 2018.10.27. 18:15

Nem csak szerződésszegő. Szexorgiákat rendeznek saját bevallásuk szerint. De nem erről van szó. Szerződés szerint és a levelei szerint is (nagy betűkkel írta) max. 400.000Ft-ot költhetett a felújításra. Most, mikor 700.000-t kínáltunk, csak menjen el, 2.200.000-t követel. Röhejes tételekre! De ha ezt kifizetjük, akkor sem megy el ebben az évben. Mi akarunk rajta nyerészkedni, írja. Azért is fizessünk neki, mert most többet ér a lakásunk, hogy amikor szállította a saját konyhaszekrényét, akkor amortizálódott az autója...
Szóval rosszul vagyok tőle.
KERESEK EGY ÜGYVÉDET, aki azonnal lép. Aki elbánik velük, mielőtt szétverik a lakást és bemocskolják.
Akinek van kapcsolata őrző-védő szolgálattal, magánnyomozóval.
Sürgős.
Csb

nonolet # 2018.10.26. 15:22

Csipkebokor

Értsd már meg!!!
NEM bűnöző.

Hanem csak egy szerződés szegő...
Tehát a bíróság intézi a vitát (ha nem juttok dűlőre)
Nem a rendőrségre tartozik.

- -

Az 1 millió az nem is olyan sok, ha cserébe azonnal kiköltözik.

Számolj... időt, pénzt, költséget, kárt.

Plusz alighanem kevesebb is elég, ha valóban villantod a pénzt.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.26. 06:27

Téged szólít fel, hogy fel a magánlaksértéssel.

Csipkebokor # 2018.10.26. 06:19

Sajnos a lefizetés nem megy. Próbáltuk, millión alul nem is áll szóba.
Meddig mehetnek el a meggyőző fellépésű ismerősök?
Hogyan balhézhatok az ügyfeleikkel, hogy ne kérhessen ő rendőri védelmet?
Az, hogy aláírta, miszerint jogunk van lezárni a lakást, aztán mégsem hagyja: nem rendőrségi ügy? Ha meggyőző fellépésű ismerőssel és zárszerelővel odamegyek, de ő nem hagyja a zárcserét, kihívom a 112-t, akkor a rendőr nem szólítja fel a lakás elhagyására? (Nincs oda bejelentve.)

nonolet # 2018.10.25. 21:23

Nem rendőrségi ügy... csak egy polgári vita.

per, végrehajtó a menetrend, ha önként nem távozik

- -

Közjegyzős szerződéssel a per elmaradna.
Rögtön mehetnél végrehajtóhoz.

Szóval.

1.
ÍRÁSBAN és SZABÁLYSZERŰ felmondás, HATÁRIDŐVEL.
Plusz a határidő utánra "Lakáshasználati díj" közlése.
(legyen azonosa bérleti díjjal)
Plusz a közüzemi és egyéb díjak követelése a felmondás utánra is
Plusz a jogi út kilátásba helyezése a határidő utánra.

Írásban =

  • vagy postán TÉRTIVEVÉNNYEL a JÓ (bejelentett) címére
  • vagy két tanúval kísérve személyesen átadod és azok tanúsítják, hogy átvette/nemvette át az iratot tőled

2.
HA nem megy el a per azonnali megindítása!!!

3.
HA nem is fizet, akkor időnként a már esedékes pénzek követelése közjegyző által kibocsátott "Fizetési meghagyás" útján.
(160 eFt vagy nagyobb hátralék esetén gazdaságos ez)

- -

Ha szívós ellenfél akkor 6-10 hónap alatt talán kirakható lesz.
A költségeket persze te előlegezed... addig is.

A másik lehetőség, hogy lefizeted ha hagyja magát.
Azaz lelépési pénzt fizetsz neki, ha önként kiköltözik.

Nomeg van az illegális meggyőzés, ha vannak meggyőző fellépésű ismerőseid.
(szigorún a tanúk nélkül persze)

Illetve ronthatod a bizniszét...
Állandóan balhézva a kuncsaftokkal.

Csipkebokor # 2018.10.25. 20:40

A szerződésben benne van, hogy rendkívüli felmondás esetén köteles elhagyni a bérleményt 3 napon belül. Az is benne van, hogy ha rendeltetésének nem megfelelően használja, akkor azonnali hatályú felmondással élhetünk, és a lakást lezárhatjuk.
Ezzel a szerződéssel és a kinyomtatott felmondással a rendőrség kilakoltatja, vagy biztosítja a zárcsere elvégzését?
Kit illet meg a birtokvédelem?
Csb

Csipkebokor # 2018.10.25. 20:02

Kiadtam a lakásom másfél hónapja. A szerződés szerint nem adhatja bérbe. Mivel egyébként is zűrös volt, rákerestem a neten. A Facebookon kiderült, hogy szextanfolyamokat, szexmasszázst hirdet a lakásomon, és kiadná az egyik szobát hasonló célokra.
Bár az egyebekért szeretném kitenni, de ez a bérbeadás egyenesen ellenkezik a szerződéssel. Így erre hivatkozva azonnali hatályú, rendkívüli felmondást írtam neki, azzal, hogy okt. 31-ig kell elhagynia a lakást.
Visszaírt, hogy akkor megy el, ha akar; most nem. Addig sem fog fizetni, mert felújította a lakást és azt lelakja; ha majd mégis elmegy, akkor előtte szétveri a lakást. (Ez utóbbi fenyegetést csak szóban tette.)
Gyakorlatilag mit tehetek, és mit tegyek? Úgy tűnik, folyton van valaki a lakásban.
Ha pert indítok, soká tart és folytatja a szex-orgiákat, a végén összetöri a gázkazánt, a falakat,...
Mi az az ideiglenes intézkedés?

Csb

ObudaFan # 2007.12.05. 21:09

Indíts pert, és kérj ideiglenes intézkedést. Ha konkrét állagsértő tevékenységet folytat, akkor meg rongálásért tegyél feljelentést.

DonDon # 2007.12.04. 22:55

Akkor is magánlaksértés, ha az ingatlan állapotát akarom megóvni, jobban mondva megakadályozni, hogy tovább romoljon? EZ nem jelent kivételt?


Ahojtye

ObudaFan # 2007.12.04. 17:27

Kirakni nem fognak az ingatlanodból, de ezzel akkor is magánlaksértést követsz el, ha te vagy a tulajdonos. Mindenesetre a bérlő nehéz helyzetben lesz, ha meg kell jelölnie egy jogcímet arra, hogy is szerezte ő meg az ingatlan tulajdonjogát.

Ablakos # 2007.12.04. 17:07

Mi van akkor ha én fogom és kirakom a francba? Mostmár nagyon elegem van.
Ha gondja van a bérlőnek, ahogyan őkelme mondta:
"mert csak" és hogy a bíróság majd eldönti.

DonDon # 2007.12.04. 15:45

EZT NEM HISZITEK EL!

A "kedves bérlőm akinek már szeptemberben felmondtam, (lásd lentebb), október hónapra fizetett nekem 5.200.- Magyar forintot, és arra kért hogy ha lehet akkor adjam már meg a bankszámlaszámomat, hogy neki ne kelljen postára rohangálni. Az mondtam neki hogy nagyon szívesen, feltéve ha az áprilisban! megállapított lakbért , azaz 22.000.- Ft-ot fizeti. Ö azt mondta, hogy annyit nem fizet. És ha nem adom meg a számlaszámot még az 5.200.- Ft-ot sem fizeti ki. Kérdésemre hogy mi a fenéért nem költözik már el és miért nem fizeti ki a hátralékát (több mint 100.000.- Ft) azt válaszolta, "mert csak" és hogy a bíróság majd eldönti. Azt is megkérdeztem, hogy mit akar tulajdonképpen elérni ezzel, azt mondta, hogy tulajdonjogot akar az ingatlanra. ARRA AMIÉRT ÉN FIZETTEM!
AMIRE SZEMÉLYI HITELT VETTEM FEL, MERT A LAKÁSHITELEMBE IS BELERONDÍTOTT IGY AZT NEM KAPTAM MEG. Kérdezem, Mi van akkor ha én fogom és kirakom a francba? Mostmár nagyon elegem van. Nem elég hogy a fürdőszoba olyan amilyen még most egy jó pár éves pert is a nyakamba kell vennem? Mi van ha kiteszem a francba? És beköltözök? Éngem a saját lakásomból kirakhatnak? Vagy csak pénzbüntetést kapok?


Ahojtye

lewho # 2007.12.04. 09:39

Asszem még praktikus tanácsként szokott elhangzani az is, hogy meg kell keresni a közüzemi szolgáltatókat, pl. kapcsolják ki a lakásodban a fűtést/gázt/villanyt/stb...

de matthiasi tanácsán is el lehet töprengeni (aztán persze el kell vetni:), mert bármily hatékony, de bűncselekmény:)

matthiasi # 2007.12.04. 09:36

Idézet M.lisá-tól
Amúgy pedig mint tulajdonos joga van egy időre viz-, villany- és gáz nélkül tudni a lakását, ebbe nem szólhat bele senki.

Sőt : a gondos, előre látó tulaj eleve nem adja ki a közüzemi számlák kezelésének lehetőségét a kézéből.
Azaz : ö jelenti a mérő állásokat a szolgáltató felé, a cimére érkeznek a számlák (ezekem mindig szerepel a hátralék) aztán ő adja át a bérlőnek kifizetés céljából - vigyázat pénzt ne fogadj el mert akkor kétszer adózól !
Más . a magyar szolgáltatóknál van az un. éves egyszeri leolvasás és általány fizetés - ez bérlőknél alkalmazhatalan.
A notórius nem fizetőknél a szolgáltató eleve lekapcsolja a szolgáltatást (gáz, villany - víznél nem)

matthiasi # 2007.12.04. 09:23

Helló DonDon !

hogy úgy vettem a lakást, hogy a bérlő már benne volt, de az ára miatt nem hagyhattam ki ezt a lehetőséget.).
Itt van a kutya elásva - az árkülönbözet - egyrészét - biróságra ill. verő legényekre kell költeni és a pénzednél vagy !

Kovács_Béla_Sándor # 2007.12.03. 17:51

A keresetben kérni kell ideiglenes intézkedésként a kiköltöztetést, de legalább a rongálástól való eltiltást.

(A magánlaksértést - bármilyen furcsa - a tulajdonos is elkövetheti például a haszonélvező vagy épp a bérlő sérelmére.)

DonDon # 2007.12.03. 17:33

Üdv Mindenkinek!

Hasonló a történet nálam is. de itt én akarok beköltözni a sajátomba. De a bérlő nem hajlandó kiköltözni sem. Szeptemberben mondtam fel a szerződést,(itt meg kell jegyeznem hogy úgy vettem a lakást, hogy a bérlő már benne volt, de az ára miatt nem hagyhattam ki ezt a lehetőséget.). Azóta a bérlő egy forintot sem fizetett, és ki sem akar költeözni. A lakásban a fürdőszoba olyan mértékben le van rongyolódva hogy az alatta lévő lakás ázik ahányszor zuhanyzik, fürdik a bérlő, mivel a kád (öntvénykád!) el van keresztben repedve. De sem az alatta lévő lakásban sem a felette lévőkben sincs ilyen probléma. Épületgépészek mondták hogy csak két esetben lehet ez, vagy ha megsüllyed az épület, ámm akkor mindenkinél ugyanez látszana, vagy olyan hősokk érte a kádat ami miatt az elreped. De ez sem fordulhat elő. Birtokvédelmet kértem a lakásra az önkormányzatnál, ahol fel is hívtam a figyelmet arra hogy a lakás és az alatta lévő lakás műszaki állapota romlik míg a bérlő használja. Erre azt mondták hogy elutasítják a kérelmemet, mert a bérlő régóta ott lakik. Most a bírósághoz akarok fordulni de ha a bérlő nem megy ki akkor a lakás állapota tovább romlik, az alatta léávő lakás állapotával egyetemben. Azt nem javasolták hogy önhatalmúlag rakjam ki, mert ráfázhatok. De könyörgöm akkor sem ha nem is fizet ill. rongálja a tlajdonomat, illetve az alattam lévőét? Ha kirakom önhatalmúlag, erőszakkal, (Itt nem a tettlegességre gondolok) Akkor mi lehet az én bűnöm? Magánlaksértés? De hisz az enyém. Mit tegyek?


Ahojtye

ObudaFan # 2007.10.08. 19:36

Biztos, hogy nem 30 nap a felmondási idő, mert az a lakástörvény szerint nem lehet 3 hónapnál kevesebb. 3 hónap elteltével lehet tehát indítani a kiürítési pert az ingatlan fekvése szerint illetékes helyi bíróságon.

A másik lehetőség a rendkívüli felmondás. A bérbeadó a szerződést írásban felmondhatja, ha a bérlő vagy a vele együttlakó személyek a lakást, a közös használatra szolgáló helyiséget, illetőleg területet rongálják vagy a rendeltetésükkel ellentétesen használják. Ha a bérlő vagy a vele együttlakó személyek magatartása szolgál a felmondás alapjául, a bérbeadó köteles a bérlőt - a következményekre figyelmeztetéssel - a magatartás megszüntetésére vagy megismétlésétől való tartózkodásra a tudomására jutástól számított nyolc napon belül írásban felszólítani. A felmondást az alapjául szolgáló magatartás folytatásától vagy megismétlésétől számított nyolc napon belül írásban kell közölni.

monalisa1 # 2007.10.08. 18:37

Ha semmiképpen nem távoznak, kérjen az önkormányzat jegyzőjétől birtokvédelmet., ő tudni fogja mi a teendő ebben az esetben és utasítja az illetékes intézkedő hatósági szervet.

monalisa1 # 2007.10.08. 18:33

A tulajdonos járja végig a közmű szolgáltatókat és mindenütt kérje az ideiglenes ki ill. lekapcsolást, mondván hosszabb időre elutazik. Víz-, villany- és gáz nélkül a lakó nemigen marad meg a lakásban...

Aztán amikor tiszta lett a levegő - visszajött..., kérje a visszakapcsolásokat., igaz némi pénzbe kerül, de minek vitázni/cirkuszolni az érthetetlen emberekkel.

Nem biztos hogy jog szerint ez rendjén való, sőt, de a probléma lehető leggyorsabb megoldása.

Amúgy pedig mint tulajdonos joga van egy időre viz-, villany- és gáz nélkül tudni a lakását, ebbe nem szólhat bele senki.

Tehát amint letelt a 30 nap felmondási idő lépjen akcióba.

SolnesM # 2007.10.08. 17:09

T. kukac... !
Nem kell magyarázkodni, az ilyen 'bérlőket' minél előbb el kell távolítani.
Persze az sem mellékes mi volt abban szerződésben.

kukac337 # 2007.10.08. 16:13

Üdv Mindenkinek!

A helyzet a következő: a barátnőméknek van egy lakása, ami ki van adva albérletbe, de most van rá vevő, úgyhogy el akarják adni. Erről tudtak az albérlők is, amikor beköltöztek. kb. 2 hónapja laknak ott. Ezalatt gyakorlatilag egy szemétdombot csináltak a lakásból, pedig most nyáron festetve meg ilyenek. A másik, hogy azt mondták hárman fognak ott lakni (apa, anya,gyerek), de akárhányszor felmegyünk mindig vannak vagy nyolcan a lakásban, meg már a szomszédok is panaszkodtak, hogy zajosak. Kb. 2 hete fel lett nekik mondva. Ugye 30 napos felmondási határidő van, tehát két hét múlva költözniük kellene, de ma bejelentették, hogy nem hajlandóak elmenni. Ráadásul a rezsit sem fizetik rendesen, de nem az a lényeg, csak hogy hogyan lehetne eltűntetni öket két héten belül, mert a vevő azt mondta, h ő nem tud tovább várni, mert ő is eladta a lakását, mert egy kisebbre szeretné cserélni. Van valami megoldás amivel ez két héten belül megoldható?????