Önkormányzati lakás "eladása"


Atrex # 2021.05.13. 16:49

Olvastam,hogy lehet a 10-20%-ért valaki megtudja venni és eladja piaci áron... az mondjuk durva.

drbjozsef # 2021.05.13. 16:47

Ha csak azokra vonatkozna, még nem is volna akkora a baj.

Ez egy törvény, (sajnos?) nevek nem szerepelnek benne (csak a beadó, meg az előterjesztől, de nem a vásárlóké)

Atrex # 2021.05.13. 16:44

hm.. ez az új fideszes önkormányazi lakás mutyi vajon az összes lakásra vonatkozik vagy csak azokra ahol a "haverok" laknak ?

drbjozsef # 2021.01.25. 09:38

(vagy akár a bérleti szerződésből is jónéhányra)

wers # 2021.01.25. 06:37

STeri

Nem kell elfogadnod a lakáshasználati jogot.

A többi kérdéseidre konkrét választ az önkormányzattól kaphatsz.

STeri # 2021.01.24. 20:55

Szép estét kívánok!

Egy önkormányzati bérlakással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
Nagybátyám tavaly novemberben elhunyt, eltartójaként én lennék jogosult az önkormányzati bérlakásánál a bérleti jog folytatására. A probléma az, hogy sajnos nem egy jó állapotú lakás, a fűtés jelenleg nem működik megfelelően, a nyílászárók sem tökéletesek és maga az egész épület sincs jó állapotban. Ha vállalom, hogy folytatom a lakás bérlését, akkor ezeknek a helyreállítása engem terhelne? Én nem laktam a lakásban, csupán nagybátyámnak segítettem a bevásárlásban, számlák befizetésében, orvoshoz elkísérésben. Igazából most szembesültem vele mennyi probléma is van a lakással. Ha nem vállalnám a lakásbérletet akkor csak simán át kell adni a kulcsokat az önkormányzatnak vagy akkor is ki kellene javíttati a fűtést? Hallottam olyat, hogy ha vállalom a lakásbérlést és később lemondanék a bérlésről, az önkormányzat ilyen esetben fizetne valamennyi összeget a lemondásért cserébe?
Köszönöm előre is a tanácsokat!

MajorDomus # 2020.10.31. 20:22

Mondjuk szerencse is kell hozzá.

Atrex # 2020.10.31. 08:37

Szomszéd talált,igaz ő nagyobb lakást cserélt el kisebb magántulajdonra.
Nyilván nekem ez nem fog menni...sajnos.

MajorDomus # 2020.10.12. 16:35

Az, hogy engedélyt kérsz a tulajdonostól,hogy elcserélhesd az ő tulajdonukat képező bérelt lakásodat egy magántulajdonura.
.
Eléggé optimista vagy ha azt hiszed találsz ilyen balekot,aki átadja neked a saját tulajdonát hogy a mostani lakásodban bérlő lehessen.
.
Bár lehet hogy a Várban laksz,akkor eljépzelhető.
.
Egyébként ez akkor gyakori ha egy házfelügyelői lakást cserél a bérlője,állással együtt.

Atrex # 2020.10.12. 12:23

Azzal tisztában vagyok,hogy a végén az önk. mondja ki mehet e vagy nem a dolog,csak hogy addig mi a menete azt nem vágom :p

wers # 2020.10.12. 10:23

Atrex, ehhez az önkormányzat beleegyezése is kell. Te max. felmondhatod a meglévő szerződéseteket.

Atrex # 2020.10.12. 10:10

Arra a döntésre jutottam,hogy meg kellene próbálni a 35m2-es önkormányzati lakást amibe most lakom elcserélni magántulajdonra. Ugyanis próbáltam lakásvásárlást kezdeményezni az önkormányzattól,de még arra se voltak méltóak így 1,5 év után,hogy válaszoljanak...

Közben egy másik lakó a házban is kezdeményezte a lakása megvásárlását amit elutasítottak,szóval gondolom nálam is ez lenne,ha egyszer válaszolnának :p

Kérdésem az lenne,hogy lehetne ezt intézni?
keressek egy ügyvédet aki foglalkozott már ilyenekkel vagy csak adjak fel hirdetéseket ?

MajorDomus # 2020.03.07. 18:38

Mediterrán népességgel....

SolnesM # 2020.03.07. 08:33

Ja hogy az előttem szóló Tiszanánát emlegetett én meg T. sülyt. Azért Tiszabőről se feledkezzetek meg... ott is van sok sok 'szépség' !!

SolnesM # 2020.03.07. 08:29

Az eredetileg befizetett 25.600.-Ft KSH valorizálással mostanra 588.000.-Ft, ez sem jár vissza ?

loful - Zoltán szerint jól jönne az a pénz. Kérdés hogy hol van az az önkormányzati lakás. Budapesten, netán az V. ker ben vagy Tiszasűly alsón.

Anno kerek 50 éve / 1970 -ben / egy bérlőtől.... kényszer bérlőtől 14 eft -os lelépési díj ellenében tudtunk visszaszerezni egy 20 nm-es ingatlan részeletet. Úgy hogy apám kifizette. Az összeg akkor kb 7 havi fizetésem volt... mondjuk most lenne úgy 1 millió 500 eft- Volt előtte 1 éve bírósági hercehurca, akkor is röhelyes volt az eljárás, akár most !!

MajorDomus # 2020.03.04. 18:12

Igy van,én is ezt irtam.
Ha a budai várban adnál vissza egy bérlakást,szolgálati autóval vinnének be a pénzért,
de Tiszanánán ahol 7 db önkormányzati lakás van,görbén néznek rád,hogy már megint feleslegesen dolgoztatod a hivatalt.

drbjozsef # 2020.03.04. 05:48

loful,

Ezt a helyi rendelet szabályozza, ami általában akár meg is nézhető a polghiv honlapján.

Elvileg jár vissza pénz, de az is benne szokott lenni, hogy normál állapotban kell visszaadni a lakást, és hát általában úgy szokták kihozni ezt, hogy visszajárna X forint, felújítás költsége X+1 forint, úgyhogy sajnos nem jár vissza semmi.

De mondom, nézd meg a rendeletet.

MajorDomus # 2020.03.03. 18:42

Az "azt mondták" és a "jegyző asszony tájékoztatott" nem pénzre váltható utalvány.
"Verba volant scripta manent"

MajorDomus # 2020.03.03. 18:39

Járni nem jár!
Minden városban és bp-i kerületben önkormányzati rendelet szabályozza a helyiséggazdálkodást. Vannak városok ahol „arannyal” fizetnek a leadott lakásokért,van ahol nem is foglalkoznak ezzel,annyira kevés a bérlakás a városban.
.
Te ott követted el a hibát,hogy nem vetted át a bérletibjogviszonyt. Először mint bérlőtárs,utána mint bérlő.
Ebből a jelzett összeg többszörösét tudtad volna kihozni.
Késő bánat....

loful # 2020.03.03. 16:06

Édesanyám 1987.01.12-től bérel egy „tanácsi”, önkormányzati lakást. Akkor 32.000.-Ft – 20% gyerek kedvezmény , azaz 25.600.-Ft lakáshasználatbavételi díjat fizetett. (Úgy emlékszem azt mondták, hogy a lakás visszaadásakor ennek háromszorosa jár).
Most rossz egészségi állapota miatt hozzánk (majd otthonba) kellett végleg költöznie, így a lakás bérletét közös megegyezéssel felmondtuk. Előtte a jegyző asszony tájékoztatott, hogy JÁR a piaci ár 10%-a, ezt is írjam bele a kérvénybe !
Most hívtak, hogy nem adnak semmit, költözzünk !
Megtehetik ? Maradhatok ?
Eddig azért nem adták el, mert szükségük volt önkormányzati lakásokra, most azért nem fizetnek, mert annyira nincs szükségük !!
Az eredetileg befizetett 25.600.-Ft KSH valorizálással mostanra 588.000.-Ft, ez sem jár vissza ?

Várom válaszukat !

Köszönettel:
Zoltán

MajorDomus # 2020.01.25. 19:55

Mielőtt összedől a ház,lesz valami.

Atrex # 2020.01.25. 09:56

Szerintem akkor marad minden ahogy van,előbb utóbb a házzal történik valami,túl jó helyen van,hogy ne legyen mutyizás körülötte.
Gyanús,hogy mióta létezik a ház semmi érdemi változás nem történt.
Gyerekkoromba 10-12 évesen felducolták a lépcsőházat mert a jó istent tartotta kb,majd nem olyan rég volt pénz megcsinálni,kb 20+ év intervallum :D
Plusz 20+ éve terítéken van a tetőtér "eladás" hogy annak fejében újítanák fel a házat,nyilván olyan hülye "befektetőt" nem találtak aki pénzt adna érte.
Az önkormányzat nem adja el a lakásokat (tudom nem kötelező nekik) de legalább egy lepukkant háztól szabadulnának. Plusz az üresen álló önkormányzati helységeket ami van a házba nem adja ki bérbe évek óta,pedig ott lakók bérelték volna.

Azért köszönöm a segítséget mindenkinek.

MajorDomus # 2020.01.24. 20:47

Ez igaz is,de nem tudod mit fogsz ki.

Atrex # 2020.01.24. 11:54

Jó csak itt az a kár a ház eddig teljesen normális és kulturált volt eddig.
Nem biztos,hogy jó dolog egy új "hős" utcát csinálni a belváros közepén.

wers # 2020.01.24. 11:17

nyáron kibasszák az összes ablakot nyilván mert meleg van, majd 2 gyerek 2 felnőtt egész nap üvölt,

Rossz hírem van, ha elköltöznél, ilyent máshol is kifoghatsz. De lehet rosszabb is.