albérlet kiadása adózással


attilla # 2010.11.25. 10:46

Tisztelt Jogász Úr!
Vagy akinek van ebben tapasztalata.

Albérletből kiköltözött személy ,aki engedély nélkül beköttetett egy UPC szolgáltatást a lakásba, saját nevére de el költözött.
Nem fizette majd az UPC átadta a végrehajtó cégnek ebben az esetben kit terhel a befizetés amit a végrehajtó cég követel?
Az ö nevére érkeznek a felszólító levelek de nem az ő címére ami ismeretlen.
Kinek kell majd befizetni az összeget ?

Köszönöm válaszát.

MajorDomus # 2010.10.08. 21:57

Nem. Nem volt beveteled

Titiána # 2010.10.08. 15:01

Azt szeretném kérdezni, hogy ha az albérlőnk lelépett, de van elismert tartozása, aláírta, hogy mely hónapokkal tartozik, akkor jövőre ezeket a hónapokat is be kell vallanom? Nem tudunk új címet, a nevén a családi pótlékon kívül nincs semmi, cége van, de az sem a nevén, szóval, ha végül nincs honnan behajtani vagy nem indítunk végrehajtást, akkor mi a helyzet ilyenkor a lakás utáni adózással? 3 hónapról van szó.

Dr.Attika # 2010.05.22. 11:44

Nagyon szívesen. Javaslom váltson könyvelőt. Sajnos nagyon sok "zugkönyvelő" működik, akiknek fogalmunk nincs arról, hogy szakmai hozzánemértésük miatt milyen kárt tudnak okozni az ügyfélnek. Mivel "zugban könyvelnek" így kártérítési igényt sem lehet velük szemben érvényesíteni.

Katócska # 2010.05.22. 11:22

Sajnos a könyvelő nem válaszolt erre a kérdésre.
Köszönöm válaszát. Megnyugodtam.

Dr.Attika # 2010.05.22. 11:18

Ezek szerint minden jogszerűen történt. Mi várható? Késedelmi pótlék. De ezt nem tudja a könyvelő?

Katócska # 2010.05.22. 10:33

Adószámot kértem a bérbeadás első napjától és a bérlet felmondás utolsó napján visszaadtam az APEH-nak. (A bérlő totál lelakta a lakást) Tehát hivatalosan adtam ki a lakást. A befizetendő összeget a könyvelő számolta ki 25 % +rezsi adózással.
Nekem csak az lenne a kérdésem, hogy mi várható, ha később fizetem be az adót?

Dr.Attika # 2010.05.22. 10:13

Tisztelt Katócska!
Itt bonyolultabb a probléma. Először is adószámot kellett volna kiváltani és ÁFA-t is fizetni. Ez nem egyszerű adóbevallási problematika.

Katócska # 2010.05.22. 09:25

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A május 20-ig beadott bevallásban a bérbe adott lakásom után - mely 2009-ben fél évig volt bérbe adva - adót kell megfizetnem.
Sajnos, bárhogyan igyekszem, jelenleg nem tudom összeszedni a 119e Ft kp-t, hogy befizessem.
Kérdésem: ha nem fizetek azonnal, akkor jön a végrehajtó napokon belül,esetleg lefoglalják a 10 éves autómat, ilyenkor mit tesz az APEH??, vagy év közben befizethetem, természetesen késedelmi kamatot felszámolnak.
Válaszát előre is köszönöm.

MajorDomus # 2010.05.20. 21:39

Társasházban laksz,vagy családi házban ? Melyik városban ? ( nem mindegy ! )

Kovács Kálmánné Ózd # 2010.05.20. 19:06

T.Ügyvéd Úr ! Sziasztok!

Nálunk pedig a Vízművek 2009 évben fogyasztott előző bérlő vízfogyasztását kéri.Átírt óráról beszélek.
Nem az fizeti ki a víz díjat aki azt fogyasztotta?

A Főbérlő ÁFÁ-s szlával bérleti szerződéssel és jegyzőkönyvvel is rendelkezik.Segítene nekem.
A vízművek tudja a volt bérlő adatait, mégis engem zaklat.

Ilyenkor mit tudok tenni?Előre is köszönöm válaszát!
Ki tud segíteni?

hummm333 # 2010.05.16. 16:56

lakás bérbeadása után mennyi ideig tartozom adózási kötelezetséggel ha két éve nincs kiadva a lakás de elötte kivolt csak amikor beakartam jelenteni közölték hogy a rezsivel együtt adózzam meg amit nem fizetek volna nekem meg s még a felujitási költségek is az enyémek , Inkább nem kötöttem lakásbérleti szerzödést elküldttem öket, Ök ezt rámakarták háritani s igy hogy elkelett meniük feljelentetek , Szerzödés nem volt még a kauciot visszaadtam de az itt lakott idejüket rezsivel levontam , majd kifestettem ami többe került mint amit fizetek , Kötelezhetnek igy is az ado 2 ével ezelöti megfizetésére meg a rezsi megadoztatására? A rezsi kiadás nélkül is komoly adot áfát tartalmaz amit a szolgáltatonak egyszer már megfizettem , Inkább álljon üresen mert ez ráfizetés , Köszönettel hummmi

MajorDomus # 2010.05.11. 19:36

Ha május 20-ig bevallod nincs szankció

Asztaltka # 2010.05.11. 09:13

Köszi a választ Kondidori! Adószám nem volt és utólag úgy néz ki tényleg nem lehet intézni.

Monomano # 2010.05.06. 19:39

oké, köszi!

monalisa1 # 2010.05.06. 19:30

Monomano

Bocs de nem vagyok adószakértő...

Ellenben javaslom olvasd el ezen topicban nandy # e-mail 2008.11.19. 17:28-kori beírását mely nagyrészt a problémádra is válasz lehet.

Ha még úgy is marad kérdés, akár közvetlenül is írhatsz neki: az e-mail címe ott van a nich neve mellett.

Vagy közvetlenül egy e-mail az APEH-nek kitalált névvel...

ml.

Monomano # 2010.05.06. 18:18

Köszi, monalisa! Ha jól értem, ezek szerint ha tavaly decembertől kezdődően most bevallom akkor még nem kapok büntit? Azt hittem havonta kell fizetnem ha bejelentem. Ha így van ahogy írod, az jó lenne nagyon,úgy is be akarom jelenteni, nincs kedvem parázni azon mikor dob fel vmelyik uncsizó jó akaró szomszéd, csak olyan kicseszés, hogy a rezsi után is adóznom kell... Nem is keveset. Kösz

kondidori # 2010.05.06. 17:35

Hogy számláztál adószám nélkül? Ha volt adószámod, akkor simán a szja bevallásban bevallod és kész. ha nem kértél előre adószámot, akkor mondjuk számla sincs, de utólag szerintem már nem lehet igényelni. De mondjuk egy könyvelő jobban meg tudná mondani v. írj az apeh oldalon lévő segítség kérő e-mailre valami fals névről. Másnapra válaszolnak.

Asztaltka # 2010.05.06. 16:42

Jó napot kívánok!

Átfutottam a hozzászólásokat, de nem derült ki számomra a szabály, szabadna segítséget kérnem?
Annak a magánszemélynek, aki 2009ben 2 hónapig kiadta lakását, de erre nem volt jogosítványa, van-e lehetősége ezt most a személyi jövedelemadó bevallásával bevallani, vagy mindenképpen előre kellett volna az engedélyeket beszereznie?

Ha késő, mit tanácsoltok neki? Első albérletező próbálkozásával jól póruljárt, és még őt terrorizálja a házaspár. (Szerződés volt, felújításért + rezsiért laktak volna, az első nem történt meg, sőt, a második rendezésre került a kaucióból, ezért áll a bál...)

Az adó mértéke is érdekelne. (fix 25%? - nyilván a rezsit érinti)
Előre is köszönöm!

monalisa1 # 2010.05.06. 15:42

A bérbeadásról a személyi jövedelemadó bevallást- és az adó befizetését május 20-ig bezárólag még megteheted., utána is de akkor a késedelem miatt lesz bünti is.

A számlák fizetésének elmaradása miatt a fizetési meghagyás mehet.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Monomano # 2010.05.06. 07:16

Sziasztok! Ha beadok a volt bérlőm ellen, egy fmh-t (számlatartozás, külön elismerő nyilatkozatban rögzítettük, hogy ...-ig kifizeti felém a tartozását), akkor az apeh rám szállhat, mert nem volt bejelentve eme tevékenységem? Vagy nem érnek össze az ügyek? 5 hónapig volt a bérlőm, bérleti díjat nem fizetett, mert kifestett stb., csak a számlákat kellett volna fizetnie. kösz

MajorDomus # 2010.05.05. 18:05

Jobb félni mint megijedni !

A kaució fedezi a 2 hónapot ha mással például közüzemi dijakkal nem tartozól ( fütészámla ) .

Nem irtad le hogy mit követel rajtad ? Szerintem jó néhány kifizetetlen számlát hagytál magad után amit a tulajnak kellett kifizetni s ezt kéri tőled. Irj pontosabban akkor tudunk segiteni.

ragyasdezso # 2010.05.05. 13:31

galamboskata

Fizetni! Vagy jön az FMH és a végrehajtás.

galamboskata # 2010.05.05. 12:50

Jó napot!
Szeretnék segítséget kérni. A helyzet a következő:

Volt egy albérletem, fizettem 140.000 huf kauciót, és az első hónapot, ahogy szokás.
Az albérleti szerződés egy évre szólt.
De előbb el kellett jönnünk, így a kaució elveszett.
És még rám vertek 230.000 huf tartózást (2 hónap nem lett kifizetve csupán).
De én úgy tudom, hogy ha nem fizetek (nem tudom kifizetni), akkor azt a kaució fedezi.

Számlát nem kaptunk, de aláíratott egy szerződést, miszerint ezt a 230.000 ft-ot ki kell fizetnünk.
Mindezt azért írtuk alá, mert nem engedett ki minket a lakásból...
Az aláíratott papír határideje lejárt.
Azóta is perrel fenyeget!

Mit lehet ilyen esetben tenni?

Köszönettel, G. Kata

escargot # 2009.09.24. 15:19

hajaj, közben számolgattunk, nem elég, hogy adózni kéne, még az adójóváírást is bukná a párom (övé a lakás) :( vagyis több, mint a fele elmenne a lakbérnek adóba :(

ha meg nem hivatalosan csináljuk és megpattan az albérlő nemfizetéssel nem lehet behajtani + ott a bírság lehetősége...ha nem távhős lakás lenne ki se adnánk, de így csak viszi a pénzt.... lehet átköltözünk oda ...:S