albérlet kiadása adózással


monalisa1 # 2008.01.06. 18:49

Arra a száz valahány ezer forint különbözetre fizetési meghagyást kell beadni a bírósághoz, 3 (+3) % a perköltség.

Pöttöm-ke # 2008.01.06. 18:13

Sziasztok!
Jajj, segítség kellene... albérlők laktak a lakásunkban, de elváltak. A nő a férfinél hagyta a pénzét. Miután elmentek, kiderült, hogy egy csomó számlát nem fizettek. Felhalmoztak kb 170.000 Ft tartozást. A kaució csupán 46.000, így nem fedezi... Nem hajlandó a férfi fizetni, sőt a telefont kinyomja, a szüleihez költözött, oda nem engednek be minket... Szerződést beköltözéskor kötöttünk velük. Hogy lehetne megszerezni tőle az összeget? Van rá reális esély?
Köszönök minden segítséget!!!!

matthiasi # 2008.01.03. 09:46

Helló!

Használt butort érdemes csak berakni.
A magyar bérlő ugyan elvárja a minőséget, de nem becsüli meg.
Leírni az adóból ? Sehogy !!
Van viszont egy réteg aki tényleg ragaszkodik a sajátjához, hozza a butorát.
Ki kell fogni az ilyent, mert azért létezik ez is.

MI.

SzRobert # 2008.01.02. 12:38

Lakóingatlant adnék bérbe.

Ahogy néztem a bérbevevői elvárásokat,
van egy lakás felszereltségi szint, amit keresnek:
hűtő, tűzhely, ...
a kiadandó lakásom pedig "teljesen üres".

Vállalnám is, hogy beszerezzem a szükséges eszközöket, dolgokat, de hogyan írhatom le ezek beszerzési-árát költségként?
Hiszen ténylegesen a lakás-kiadás érdekében vásárolom meg.

ObudaFan # 2007.12.17. 18:23

Ez ennél bonyolultabb, mert elsősorban a közműszolgáltató követelheti tőle. Más kérdés, hogy van olyan szolgáltató, amelyik nem köti vissza a vezetéket, ha a tulaj nem fizeti ki a bérlő helyett a szolgáltatás díját, és akkor már a tulaj követelhet.

monalisa1 # 2007.12.16. 20:39

És ha egy idő után esetleg nem fizeti azokat, legalább alapos okod van az albérletet felmondani - a tartozást jogi úton követelheted tőle.

ObudaFan # 2007.12.16. 10:29

Szerintem írasd a bérlőre a közüzemi szolgáltatásokat, mert ha helyetted fizeti a számlát a bérlő, az olyan, mintha te fizetnéd.

terefere # 2007.12.15. 17:05

Sziasztok,
Köszönöm mindkét választ.
Tehát, ha jól értettem a számlafizetést:

  • ha a szolgáltatók postán küldik a csekkeket a kiadott lakásom címére az én nevemre, és azokat az albérlő fizeti (Szabályos ez így?), akkor ezután nem kell adóznom,
  • viszont ha az új címemre kérem a számlákat, én befizetem ezeket, és ezt a pénzt beszedem az albérlőtől, akkor már adóznom kellene.

Üdv,
Brigi

Zoltanuss # 2007.12.15. 13:54

Helló terefere !
Kiegészítés az előzöekhez :
Bemégy a területileg illetékes adóhivatalhoz , bejelented a tevékenységet, kapsz egy un. adószámot a az adóazonosíton felül, és kapsz egy pár db. csekket, számmal, neveddel.
Vásárolsz egy számla tömböt , csak az engedélyeddel tudod.
Kifogsz egy megbizható bérlőt.
Negyed évente fizeted az előleget - gyakorlatilag a bevétel 25 %-a.
Adóévvégén - májusban - vallasz és kiegyenlíted a tartozást.
Vigyázz a közüzemi számlákat ne szedd, mert ez után is adózhatsz ( ez ugyan szerintem kettős adózás, de jogalkotóink ilyen kicsiségekre nem adnak) - azt fizesse a bérlő - megfelelő kontrollal.
Ennyi
Z.

ObudaFan # 2007.12.15. 11:08

A bevételnek az egésze jövedelem, amely után az adó mértéke 25 százalék.
Az adót a kifizető állapítja meg, vonja le, fizeti be. Az adóévi összes ilyen bevételre vonatkozóan a magánszemély adóbevallásában választhatja az összevont adóalap részeként az önálló tevékenységből származó jövedelemre vonatkozó rendelkezések alkalmazását. Ebben az esetben a kifizető által levont vagy a magánszemély által megfizetett adó adóelőlegnek minősül.

terefere # 2007.12.14. 07:41

Sziasztok,
A következő kérdésben szeretném a segítségeteket kérni:
Szeretném a lakásomat legálisan kiadni, úgy hogy adót is fizetek.
Milyen nyomtatványra van szükségem, és mekkora mértékű adót kell majd fizetnem?
A rezsifizetést hogyan tudom megoldani adózás nélkül, ha nem szeretném (lehet, hogy a bérlő nem vállalja ezt) a bérlőt a szolgáltatókhoz bejelenteni?
Üdv,
Brigi