albérlet kiadása adózással


MajorDomus # 2012.11.21. 18:53

katica

fizesd ki.
igénybevetted a lakást,fizetned kell. a végrehajtási költség kB.40.000
ft lesz .

szeko # 2012.11.21. 10:42

Kedves Fórumozók,
egyszerű kérdésem lenne. albérleti díjról szóló számlán számlázni kell a rezsit is, vagy csak a bérleti díjat?
ez azért nagy kérdés, mert akkor nyilván azután is kell adóznom és minthogy azt negyedévente kell csekken fizetni, max az adóbevallásban kaphatnék vissza állítólag egyben, valamikor, ha költségként elszámoltatom. magánszemély vagyok, egyébként, 7-es adószámmal adom ki.
előre is köszönöm!

kadaj01 # 2012.11.21. 09:40

Még mindig megy ezzel a nav /apeh dologgal a zsarolás? Mikor fogják fel, hogy nem kell bejelenteni sehová, semmit?

matthiasi # 2012.11.21. 09:15

katica22 katica22 !
csak azt nem tudjuk , hogy ti mennyivel tartoztok.

hagytunk hátra tartozást nem olyan borzasztó nagy összeget mivel a kauciót sem kaptuk vissza ,és a
Mennyi az a nem nagy összeg ?

Amúgy a tartozásotok (ha van olyan) érvénesíthető és a lakástulaj elmaradt adózása is érvényesíthető. A kettő egymást nem zárja ki.

De mi lenne ha megegyeznétek ??

ius latratus # 2012.11.21. 07:29

Tehetsz még ötször ennyi -önmagad megerősítendő- felkiáltójelet is, akkor sem jól tudod.

katica22 # 2012.11.20. 19:53

Kedves Ius latratus:!!

Miért is nem??

Ha én ,nem albérlöként vagyok a lakásodba ,csak ugy kiadtad nekem (hivatalosan nem) Akkor te hiába követelsz tölem bármit is!!!

ius latratus # 2012.11.20. 18:36

Katica22

"a tulaj most végrehajtóhoz adta az ügyet!Kérdésem az lenne mivel nem jelentette nAV-NÁL hogy kiadta,és ezáltal nem adózott (2 évig laktunk ott) ,igy nem követelhet semmit.Jól mondom?"

Nem.

Zoltanuss # 2012.11.20. 17:16

zsuzsa79 !
Meg köll kérdezni !!

katica22 # 2012.11.19. 19:13

Sziasztok!
Segitségeteket kérném!Albérletben laktunk,és mivel találtunk olcsóbb lakást elköltöztünk,viszont hagytunk hátra tartozást nem olyan borzasztó nagy összeget mivel a kauciót sem kaptuk vissza ,és a lakást is a saját pénzünkböl újitottuk fel(kb:100.000 ft) a tulaj most végrehajtóhoz adta az ügyet!Kérdésem az lenne mivel nem jelentette nAV-NÁL hogy kiadta,és ezáltal nem adózott (2 évig laktunk ott) ,igy nem követelhet semmit.Jól mondom?mivel hivatalosan nem bérlők voltunk,igy hivatalosan nem követelheti a hátralékot!Segitsetek mit tegyek,nagyon idegesit ez a dolog !

Köszönöm mindenkinek aki segit!

zsuzsa79 # 2012.11.15. 18:39

Tisztelt Jogi Fórum!!

Lenne egy kérdésem, albérleti adózással kapcsolatban. A családommal albérletben laktam 2007 től- 2009-ig, egy magánszemély lakásában amiből később sajnos bírósági ügy lett, azt szeretném megkérdezni, hogy tudhatnám hogy amíg ott laktunk fizettek-e utánunk adót?
Fontos lenne!!
Válaszát előre is köszönöm!!

Cartmen # 2012.11.15. 18:09

Tisztelt fórumozók,
Azzal a fura kérdéssel fordulnék Önökhöz ,hogy ingatlanom ki volt adva albérlöknek.
Természetesen ahogy az lenni szokott egyik naprol a másikra felmondták, majd közlik , hogy távoznak.
A lakást itt ott lelakták (szönyeg ,ablak, fürdöszoba, klíma stb...) ami gyakorlatilag velejárója , és ezzel számoltam is. A Kaukció az 80.000 Ft volt, de miután elmentek tartoztak is ám közüzemi számlákkal összesen 170.000 Ft-tal, amiröl sikerült papirt aláiratnom is velük, tanuval. Majd mikor felhivtam hogy rendezni kellene a tartozást egy szimpatikus kérdést kaptam..." Milyen tartozást ?"
Közöltem vele hogy feljelentem, mire ö elmegy a NAV-hoz és feljelent,mivel nem adóztam.
Kérdésem az lenne ,hogy mivel ténylegesen nem fizettem be az adót, visszamenöleg rendezhetem-e, vagy mit tudok tenni? A mai napig összesen 250.000 forinttal tartoznak.
Válaszukat elöre is köszönöm!

bokat # 2012.10.11. 11:52

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Van egy lakás, amiben 50%-ot tulajdonlok.
Sikerült kiadni albérletbe. Az albérleti díjon a másik tulajdonossal fele-fel arányban osztozkodunk időszakosan.
Nem akarok NAV gondot, de ebben az esetben kinek kell a tulajdonosok közül bevallani az albérleti díjból származó bevétel adóját?
Mindkettőnknek be kell menni az adóhivatalhoz és bejelenteni????
Valahol azt olvastam, hogy csak annak kell bejelenteni a NAV-hoz és annak kell adózni aki a lakcím bejegyzéshez aláírását adja.

Valakinek tapasztalat vagy egyéb info???

üdv

bold # 2012.02.01. 16:49

Segítséget szeretnék, hogy 18 évet évet betöltött, de középiskolában tanuló gyermeknek ingatlan bérbeadása után hogyan kell adózni, mi az adó mértéke. Ill. milyen (fizetési)kötelezettségei (járulékok stb).lehetnek a kiadás kapcsán. Köszönöm

sixtybi # 2012.01.30. 14:28

Sziasztok,

van most idéntől, hogy a kiadásból származó jövedelem csökkenthető a más településen bérelt lakás bérleti díjával.
Erről muszáj, hogy legyen számlám?
Én se adok a bérlőmnek, de attól még az adót fizetem utána.
És nem is kapok számlát a főbérlőmtől, de attól még szeretném csökkenteni az adóalapomat, hogy csak a különbség legyen adóköteles.
Ezt megtehetem? Elég, hogy van szerződésünk és életvitelszerűen ott lakunk? Vagy kell, hogy kérjek számlát is? Mert szerintem nem fog adni, úgy érzem, hogy ő illegálisan adja ki nekünk a házat.

Másik kérdés: a rezsiről szóló számlák az én nevemre készülnek, de a bérlőm fizeti (pontosabban nekem utalja, és én fizetem ki).
A rezsi nagyságának a függvényében elképzelhető, hogy EHO-s határba lépek?
Számomra logikus lenne, hogy csak a bérleti díjat vegyék figyelembe, de lehet az APEH másképp gondolná.
Mivel 80e-ért adjuk ki a lakást, éppenhogy az 1 millió alatt vagyunk éves szinten.
De ha valami fura jogszabályértelemezés következtében a rezsivel is számolni kell, akkor bőven túllépjük.
Köszi a segítséget.

mzperiksz # 2012.01.28. 13:20

Albérlet kiadása kapcsán szeretnék segítséget kérni.
A víz/villany/gáz órák átíratása a bérlő nevére, ez milyen jogi vonatkozással járna mind a tulajra mind a bérlőre nézve? (adóoptimalizálási elgondolásból) Ha a bérlő tartozást halmoz fel, akkor a szolgáltató ráterhelheti-e azt a tulajra, amennyiben nem fizeti ki a bérlő?
Továbbá, hogyan lehet a közös költséget elszámoltatni a bérlővel, hogy az ne számítson a bérbeadónak bevételként?

A választ előre is köszönöm.

SolnesM # 2011.12.13. 17:21

arigomboc ! arigomboc !
miért érdekel ?
A SZÁMLÁVAL el tudsz valahol számolni ?
Számlát én se adok, viszont nyugtát - átvételi elismervényt igen.
Aztán az év végén - jobban mondva az adózási év végén ( május 20 ig ) bevallom és a bevalott összeg után adózom.

Titiána # 2011.12.13. 14:52

arigomboc: hogy adózik-e vagy sem, azt ő tudja. De tényleg nem kövtetkezik egyenesen a számla nem adása, hogy nem adózik. Legfeljebb nem adózik negyedévente - ha adna Neked számlát -, hanem majd bevallja adóbevallás előtt az előző évi bevételét.

lajcsó # 2011.12.13. 07:32

Az, hogy a bérbeadód nem ad számlát, abból még nem következik az, hogy nem is adózik a bevétele után.

arigomboc # 2011.12.12. 22:45

Az lenne a kérdésem, hogy ha van rendes albérlet szerződésem, és rendesen fizetem a díjakat, de a főbérlőm nem ad róla számlát, és gondolom ezek alapján, hogy nem is adózik utánam, akkor milyen szankciók illethetik őt ezért?
Köszönöm

bonn2004 # 2011.09.09. 10:23

Az szja bevallásnál jövőre melyik bevételemet kell majd beiirni, ugyanis mi a 10 %-s költségátalányt választottuk? A bevételünk 6 hónap *15,000 Ft vagyis összesen 90,000 Ft volt, aminek a 90 %-a bevételünk, vagyis 81,000Ft, ami után adóztunk is, negyedévet követően elutaltuk a pénzt.Nem tudom, hogy ingatlan bérbeadásnál, hogyan is kell feltüntetni hogy tételes költségelszámolást, vagy 10% -s átalányt választottunk.

Másik kérdésem, mivel magánszemély adta ki magánszemélynek a lakást, ugye nem kértünk adószámot, nem is adtunk számlát, nem kérünk vissza áfát, mi csak a beviteli pénztárbizonylaton irtuk a bevételt, s ebből kifolyólag fizettük ki az szja-t, elég ez az Apehnak?
Itt nem kell csinálni még olyasmi bevallást mint a foglalkoztató a 08-son, ahol ugye a járulékokat bevallja utánunk?Csak beirom a bevételt a bizonylatra, majd negyedévente a bevétel után adót fizetek s ennyi?
tudom az szja-t majd jövőre valljuk be? de honnan fogják tudni hogy miért ennyi szja-t utaltunk idén, feléjük nincs lejelentve hogy ennyi volt a bevételünk havonta?A bevételi pénztárbizonylaton lesz majd amit ellenőrizhetnek, ha kell. A telefonban is ennyit mondtak erről. Jól gondolom a dolgokat?az szja befizetésen kívűl és a jövő évi adóbevalláson kívűl nincs is más teendőnk?

bonn2004 # 2011.09.08. 16:33

Kedves Rexor. köszönöm válaszod, de ezen az oldalon keresztül irtam neked privát üzenetet is, kérlek nézd meg. KÖszönöm

Rexor # 2011.09.08. 13:41

Kedves bonn,
Nem kell bevallást benyújtani az előlegfizetésről (majd elég a rendes éves bevallásban feltüntetni ezt jövőre).

bonn2004 # 2011.09.08. 13:37

És persze ha apu dolgozna a munkáltatója már nem csinálhatná meg a bevallását, mivel más jövedelme is van, azt is értem,h magának kell megcsinálni. Csak nem nagyon értek az adózáshoz....magánszemélyekre gondolok, A céges adózást értem.08-sokat én szoktam csinálni a cégemnél...

bonn2004 # 2011.09.08. 13:33

Egyértelmű, ha dolgozol,a munkáltatód bevallja a jövedelmed után levont járulékokat s az szja-t.
Majd megfizeti is őket tárgyhót követő 12-ig.
Ezt ő a 08-on vallja be. Értem én , hogy azt május 20-ig te is bevallod, egyértelmű.
De a lényeg itt az volt ,hogy édesapám aki nyugdíjas adta ki a lakást albérletbe, Nah ugye ő nem adózik a nyugdíja után, most az albérleti bevétel után megfizette az szját.De a kérdés az lett volna hogy nem kellett volna neki is valami hasonlóan bevallani valamin, hogy mi után fizetett szját. Elég volt az hogy befizette, s majd ha jövőre május 20-ig bevallja. A befizetés miatt nem aggódunk, mivel az megtörtént.

Rexor # 2011.09.08. 12:41

Casablanca,

Az van, hogy mivel az adóelőleg is adófizetési kötelezettségnek mkinősül, így ha nem fizeti meg határidőben és ezt a NAV szúrja ki, adóbírság plusz késedelmi pótlék lehet a dolog vége. Gondolom sejted, hogy nem azért találták ki az adóelőleg intézményét, hogy ebből kívánságműsor legyen...