lajcsó,
ha jól értem, de még mindig bizonytalan vagyok, kellene legyenek "régi térképek" amik szerint nem csak a bekerített része, hanem az előtte lévő rész is az övé. Ha most kiméreti egy földmérővel, akkor az a "mostani" térkép szerint méri ki, ami a kérdező szerint nem "jó".
csalados,
Van az ingatlannyilvántartás. Ott van tulajdoni lap az ingatlanról az adataival, és van egy térképszelvény, ami a pontos elhelyezkedését mutatja. Ezt kellene kikérni a földhivataltól. Ez nyilván a most jogilag "érvényes" telekhatárokat mutatja. Kérd ki, nézd meg, és vesd össze a valósággal. A földmérő kimér neked pluszminusz 5 centit is, de ha méterekkel tér el a valóság és a térkép, azt Te is észreveszed, ahhoz nem kell földmérő.
Ha pedig a térkép és a valóság nagyjából megegyezik, DE szerinted méterekkel kellene eltérjen, akkor lehet utánanézni, hogy mi az oka az eltérésnek. Vagy simán tévedsz, rosszul emlékszel, vagy átvertek a vételnél, vagy igazad van, de ehhez valszeg a földhivatalnál keresgélni kell. Szerintem ha a telek méretei változnak, így a térképszelvény is változik, annak nyoma van a földhivatalba, ki lehet kérni azt is, hogy mikor mi változott meg, és megnézni milyen jogcímen. De én ezt megmondom neked őszintén, igen nehezen tudom elképzelni.