Konkurens üzlet nyitása közvetlen egy másik mellé


nonolet # 2018.11.09. 19:23

Emmerlon

Jajj édesem...
Te sem vagy a logika és a gondolkodás bajnoka.

Ha valakinek több üzlete volt/van ezért mondjuk 27x nyit boltot ...
Annak szerinted nem jött össze?!

Akinek többszáz bolt nyitása van már annak meg pláne nem, ugye?
A McDonalds-nak vagy TESCO-nak se?

Hülye vagy, de nagyon és mellé rosszmájú megkeseredett nyavajgó is, akinek mindenki árt és aki mindig másban keresi bűnbakot a saját balfaszságáért

Változtass!!!
Mert így hamar megöl a stressz... és a boldogtalanság.

Szükséged volna egy agyturkászra is, mert ebből egyedül már láthatóan nem tudsz kijönni.

Belekeseredtél az eddig életedbe, már épülsz le agyilag.

MajorDomus # 2018.11.09. 18:37

Apró örömök teszik széppé az életet....

wers # 2018.11.09. 13:05

Nekem szerencsére kevés hajam van.

Ha nem lenne benne a szerencsére, akkor felajánlanám, hogy adok. Szívesen, az enyémet ritkítják,különben oroszlánsörényem lenne :) Mivel nem minden fodrász tudja normálisan vágni, így a mostani fodrászom ha a város túlvégére költöztetné üzletét én tuti mennék utána.

Volt kollégám, mikor el kezdett (majdnem azt írtam, kopaszodni) magasodni a homloka, megállapította, hogy egyre kevesebb ősz haja van.

takacs j # 2018.11.09. 04:35

Amúgy nem csak a szocializmusban volt így, hogy aki nem párt tag az el lehetetlenítik a konkurencia kapcsolatai. Ma is van ilyen úgy hívják maffia, vagy kormánypárti kapcsolatok. Bár egyesek szerint e kettő ugyanaz.

nonolet # 2018.11.09. 00:12

natika

Megtörtént már... többször is.

Mondjuk nem fodrászat, hanem számtech bolt témában.
Semmi gondot nem okozott egyikünknek sem.
Sőt barátok lettünk az évek során...
Ha kell kisegítjük egymást még áruval is.

A konkurrencia nem átok.
Hanem előny!!!!

Több potenciális vevőt vonz oda :-)

Aki ezt nem érti az nem érett agyilag a vállalkozásra.
Vélhetően fogalma nincs arról, hogy a vevő alapvetően a neki jobb helyet választja.

Félni tehát csak a gyöngének-gagyinak kell...
De jogában áll fejlődni, hogy ő legyen jobb !

Ezért is jó friss konkurencia.
Fejlődésre kényszeríti a lustát-gagyit is.

takacs j # 2018.11.08. 21:07

„ilyen szegényes stílusotok után, még linkelgessek ide paragrafusokat”

Hát ez elég LOL.
Egy dolog a stílus, másik dolog az érvek.
Ha van utóbbi, én leszarom (sic) az előbbit. De ha nincs, akkor azon nem segít a csészétől eltartott kisujj sem...

Már csak az a kérdés, miért győzködne ilyen embereket? Ki nem szarja le kinek mi a véleménye? Nyilván ha valaki kulturáltan kérdez annak válaszolunk, de aki így viselkedik, annak ha fontosak az érvek, hát nézzen utána maga.

"mert annak ahhoz volt kedve,mert kapitalizmus van és stb. stb. stb."
Úgy gondolod csak neked van családod, másnak nincs? Vagy az ő és a családja nem számít? Nyújts elég értékeset az embereknek s akkor jogod lesz a bevételhez. Erről szól ez az egész és maga a világ is.

MajorDomus # 2018.11.08. 20:07

Nekem van olyan utcám,ahol a 6 társasházból 3-nak a földszintjln van női fodrász,egymástól 50 méteren belül,több mint 20 éve,mind a három kiválóan elvan.

A fodrászoknál nem a konkurencia a lényeg,hanem a vendégkör.

natika # 2018.11.08. 16:59

Kedves "nonolet"!

"Miért baj?!!!

Szabad verseny van, győz a jobb.... ennyi."

Ez így van,igaz is, szép is,amit leírtál,csak kérdezem,hogy mit szólnál,ha ez veled történne meg???

Nem hiszem,hogy akkor is nyugodt tudnál maradni és bölcsen,csak ennyit mondani,hogy győzzön a jobbik,aztán nyugodt szívvel mennél aludni,miközben a családodat tartod fent abból a kis üzletből,ami mellé közvetlen nyitott egy másikat,mert annak ahhoz volt kedve,mert kapitalizmus van és stb. stb. stb.

drbjozsef # 2018.11.08. 12:44

ilyen szegényes stílusotok után, még linkelgessek ide paragrafusokat

Hát ez elég LOL.
Egy dolog a stílus, másik dolog az érvek.
Ha van utóbbi, én leszarom (sic) az előbbit. De ha nincs, akkor azon nem segít a csészétől eltartott kisujj sem...

wers # 2018.11.08. 12:43

Pedig én tényleg szívesen elolvasnám, egyébként semmit sem találtam erről, de nem is hallottam hasonlót sem.

Az pedig szintén igaz, hogy a céhek korábban feloszlottak, átalakultak egyesületekké, mint Magyarországon. Mint ahogy az alakulásuk is előbb kezdődött.

De ha van is, akkor biztos csak helyi szabályozás lehet, tartományonként még a vállalkozás bejelentésének illetéke is eltérő.

wers # 2018.11.08. 11:11

Már azt hittem kezdek hülyülni, köszi Béla, talán annyira még nem :D

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.08. 11:00

Amíg Emmerlon füllentget, az semmi. De egy ügyvéd ne adjon már elő nyilvánosan nyilvánvaló badarságokat. A céh középkori képződmény, és nyugaton éppenséggel jóval hamarabb megszüntették, mint Magyarországon.

wers # 2018.11.08. 10:50

:) aha, most sokkal okosabb lettem

Dr.Attika # 2018.11.08. 10:02
wers # 2018.11.08. 09:46

Ezt is elolvasnám: Német céhek szabályzata. Remélem nem 600 éves.

Dr.Attika # 2018.11.08. 09:12

Németországban még működnek a Céhek. Nem jogszabály, hanem a céhek szabályzata szerint nem települhet rá egy konkurens vállalkozás a másikra. Ott komolyan veszik az ilyet és az azt megsértő céhtársat komolyan büntetik.

nonolet # 2018.11.08. 09:06

Emmerlon

Természetesen HAZUDSZ!!!

De miért...?

wers # 2018.11.08. 06:55

Engem is érdekelne ez a német jogszabály. Az eredeti - csak németül.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.08. 06:42

Ühüm. Belinkelnéd ezt a jogszabályt? Nem baj, ha németül van. (Persze, akármilyen weboldal aláíratlan szövege nem játszik. Valami ellenőrizhető jogi forrás kellene.)

drbjozsef # 2018.11.07. 19:20

Persze, ki kellene tiltani minden más hasonló vállalkozót a környékről, az biztos igen jót tenne az árszintenek...

nonolet # 2018.11.07. 18:37

Miért baj?!!!

Szabad verseny van, győz a jobb.... ennyi.

Képzeld nekem itt mindkét oldali szomszédom női fodrász.

Az egyik jó keres a másik nem.
(pedig alá is kínál és mégsem, mert az ár csak többedik szempont a versenyben)

natika # 2018.11.07. 18:16

Kicsit látom elment a téma,hogy kik is járnak fodrászatba stb.... Sebaj!
A nagyobb gond,hogy ezek szerint ez simán megtehető és erre nincs semmi rendelet...

Az rendben,hogy manapság nincs semmi rendkívüli abban,ha egy utcán belül, legfőképpen a belvárosban, ugyanazon tevékenységgel több üzlet is működik, jelen esetben több fodrászat is van,de szerintem ez akkor is nagyon durva,hogy közvetlen egy másik mellé nyitni egy úgyanolyan üzletet...

MajorDomus # 2018.11.07. 17:36

többet mint a nők!

Dr.Attika # 2018.11.07. 09:16

Hogyne lenne jó üzlet a fodrászat. A metroszexuális férfiak vagyonokat költenek fodrászra.

oligaliga # 2018.11.07. 09:00

natika

Nincs.