Közös költség nélküli társasház


MajorDomus # 2019.02.04. 20:07

működik, ebből következő a hét vagy többlakásos társasház csak a Tht. szabályai szerint működhet.

.
ott a pont! (ez a lényeg!)

drbjozsef # 2019.02.04. 15:07

Értem, köszönöm.

Mondjuk 6+ lakásnál ritkán életszerű, hogy ne társasházként működjenek, de értem, kötelezőnek nem kötelező.

oligaliga # 2019.02.04. 14:29

drbjozsef

Nem. A Tht.-ben nincs kötelező társasházzá alakulásra vonatkozó rendelkezés.

A Tht. 13.§ (3) bekezdése arról szól, hogy ha már társasházzá alakult, akkor a legfeljebb hatlakásos társasház közössége dönthet úgy, hogy a Tht. helyett a Ptk. közös tulajdonra vonatkozó szabályai szerint működik, ebből következő a hét vagy többlakásos társasház csak a Tht. szabályai szerint működhet.

drbjozsef # 2019.02.04. 12:56

A Tht. 13§(3) nem azt jelenti - explicite -, hogy a 6 lakásosnál több lakásos társasházak nem dönthetnek, nekik kötelező a Tht szerinti működés?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.04. 10:40

(És nincs kötelező társasházzá alakítás. A törvény akár hány lakás - pl. 500 - esetén is "megengedi", hogy ne legyen az ingatlan jogilag társasház. S ha nem az, akkor természetesen nem is kell a társasházi törvény szerint működnie.)

drbjozsef # 2019.02.04. 09:42

Teljesen jogos. Én kérek elnézést.
Osztatlan közösről szó sincs, a hat lakásos vagy alatti társasház működhet Ptk. szerint is a Tht. helyett.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.04. 08:44

Ezt javítsd ki, mert így nagyon nem igaz.

drbjozsef # 2019.02.04. 08:28

Biztos vagy benne, hogy ez egy társasház?

Próbálj meg valaki lakóval beszélni. Hat lakásig engedi a törvény, hogy ne alakuljon társasházza a közösség, hanem osztatlan közösként a Tht. helyett a Ptk. alapján működjön.
Valószínűbb, hogy ez lesz, de ne találgassunk.

palmafa # 2019.02.03. 21:09

Jó estét,

Érdeklődni szeretnék afelől, hogy szeretnénk megvásárolni egy tetőtéri lakást egy hat lakásos társasházban.
Szintenként két lakás van, a miénk lenne legfelül.
Viszont az aggaszt hogy nincs közös költség, ami egyben érdekes is mivel ha valami baj történik a tetővel (ami persze pont a mi részünk lenne)vagy bármi mással pl. lépcső festés... akkor ki fizet? és kinek?
Az ingatlanos nem tudott erre választ, illetve lakóval nem sikerült beszélnünk.
Tudna valaki valamit mondani ezzel kapcsolatban, mert nem igazán hallottunk még ilyenről...
Köszönöm előre is válaszukat.