Albérlőként halak tartása


Niko82 # 2019.06.11. 14:55

Kedves mindenki én eg, elég érdekes problémával kapcsolatban írok! 2 éve kivettünk egy albérletet 320 000ft kauciót tettünk le!Hivatalos szerződést írtunk 4 évre! Már akkor is volt vitorláshalam és egy cicám amib aa cicatartásra való engedélyt bele is írtuk ám a halakat nem említettük nem gondoltam, hogy azt is konkretizálni kéne!Nemrég vettem egy nagyobb akváriumot amire a főbérlő reakcióka az volt, hogy erre engedélyt nem adott takarítsam el a halakat! Ide tartozik, hogy a társasházi és az ingósági biztosítást is fizetem! A szerződés ide vonatkozó pontja így szólt: A Bérlő a Bérbeadót egy 3 éves macska háziállatról tájékoztatta, melyhez Béebeadó hozzájárult és a Bérlő kijelenti hogy más háziállatot a jövőben nem tart illetve az ezzel kapcsolatos kár őt terheli..szóval összefoglalva tényleg meg kell vállnom a halaktól(ami ráadásul inkább hobby mint háziállat)..kaució és biztosítás ide vagy oda?

Niko82 # 2019.06.11. 14:56

Bocsánat a hibákért mérgembe telefonról írtam gyorsan!:)

gizi39 # 2019.06.11. 19:00

Gondolom, a szerződés beszél.

Niko82 # 2019.06.11. 20:25

A szerződés nem tér ki konkrétan az akvariumra csak háziállatra és ha pontos akarok lenni a hal inkább hobby/díszállat..ezért is van bennem némi dilemma!

MajorDomus # 2019.06.11. 20:34

Ezt irtad alá!
Mondjuk nem értem mi köze van ehhez a kauciónak?
.
Ha visszakéred a kauciót.és elköltözöl,az új albérletben még a később beszerzendő pörölycápákat is foglald bele.
.
Viccet félretéve:
Forditott esetben nem csodálkoznék,ha a halak mellé hoznád a macsekot!
Ugye a két állatfaj ,,hatása,, a lakásra és a bútorokra eléggé eltérő! Én csak tudom!
.
Beszélj a tulajdonossal,módositsátok a szerződést!
Penditsd meg a költözést,hogy visszaadná e a kauciót?
Ez szerintem kihoz belőle egy jóváhagyó fejbólintást,ha egyébként rendesen fizetsz.

Niko82 # 2019.06.12. 11:06

Lényegében csak arra lettem volna kiváncsi jogilag megteheti e, hogy ennyire szabályozni akar minket..szerződésmódosítás nála kizárt elég érdekes egy emberke! Az albit meg azért nem akarom felmondani mert ha 4. év előtt teszem meg úszna a kaució..előrébb asszem nem jutottam szóval csak ellent mondok neki és meglátom mi lesz! Ja és igen nagyon szépen rendben fizetem mindig az albit! :)

MajorDomus # 2019.06.15. 20:19

Ha szerződésben nincs benne,megteheti. Már előrébb jutottál.