Gyerek elindítása az életben...(?)


Barifül # 2019.09.18. 12:13

Sziasztok!

Van egy ingatlan, amin nagy adósság volt. Fele-fele arányban részesülök én + volt élettársam. A gyermek közös.
A lényeg, hogy mikor megvettük a házat, az apáé volt a hitel kifizetése, én a saját lakásomat adtam el. Én elköltöztem onnan a gyerekkel. Az apa nem fizette a hitelt, s leamortizálta a házat, ám mostanra sikerült a ház adósságát kifizetni (élettársam apja által). Most az jutott az eszükbe, hogy a gyermekre (13 éves) íratják át a ház tulajdonjogát, amiben jelenleg az apja él benne.
Nem bízom ebben az egészben, ismerem, hogy az apja bizonytalan életvitelt él, megint adósságot halmoz fel, és ha nagykorú lesz a gyermek, majd a gyermek örökli meg? Ha még 18 éves korára is apja fog élni benne, ő fogja fizetni az esetleges felhalmozódott adósságot? Nincs ellenemre, hogy legyen a gyerek nevén egy ingatlan (eladhatja, lakhat is benne), de biztosítékot szeretnék, hogy az apja bizonytalan életvitele után nem neki kell kifizetni az adósságot. Milyen biztosítékot (záradékot) lehetne a szerződésbe írni?