Számvizsgálóbizotság "erőszakos" leváltása


albi_88 # 2019.09.27. 08:44

Tisztelt Jogi Fórum!

A társasház közös képviselete és a Számvizsgáló bizottság között, megromlott a viszony. A közös képviselő ezt úgy próbálja megoldani (saját malmára hajtani a vizet), hogy a közgyűlési pontok egyike a Számvizsgáló bizottság idő elötti lemondatása és új tagok választása.

Azt szeretném kérdezni, hogy ez mennyire felel meg a jogszabályoknak? Ezek alapján, bárkit leválthat aki nem szimpatikus neki. Lehet, hogy törvényes, amit csinál, de semmifélekép se erkölcsös. Könnyű úgy osztani az észt, hogy a KK lemondásához 2/3 többség kell az SZB lemondásához pedig 50%+1, ez semmifélekép se egy tisztességes húzás. Van olyan megoldás, ami alapján ez a határozat figyelmen kívül hagyható?

Előre is köszönöm a segítséget.

NemTom2019 # 2019.09.27. 12:38

albi88 !

ha küldesz egy telószámot és mail címet, írunk rá megoldást > help909@gmail.com

MajorDomus # 2019.09.27. 18:18

Itt az a kérdés,hogy jól dolgozik e a képviselő? Ha igen,s a Bizottság mint visszahúzó erő működik.akkor őket kell leváltani.
.
Tévedésben vagy. Nem a képviselő váltatja le őket,hanem a közgyűlés dönt arról,kinek van igaza. Lásd fentebb.
Nekem volt olyan épületem,ahol 25 év alatt 5 új számvizsgáló bizottságot választott a közgyűlés de közös képviselőt egyszer sem.
.
Megfelel a jogszabályoknak.mert a képviselő azt vesz fel napirendre,amit jónak lát,ide nem értve azt az esetet ha van a bizottsgtól vagy mástól napirendi javaslat.
De nem ő dönt!

albi_88 # 2019.09.28. 18:05

Mi számít visszahúzó erőnek? Ha megakadályoz egy 1.2 millió beruházást, úgy hogy van egy másik ajánlat 800eFt-ért és még műszakilag is jobb? Mellesleg a szavazáson 640eFt-os keret lett megszavazva.

Igen, tisztában vagyok azzal, hogy a közgyűlés váltja le, de ha a KK-nak cimborái vannak az épületben és ez álltál megszerzi a többséget. És itt nem támogatókra gondolok hanem régi barátokra akik valamilyen módon ingatlanhoz jutottak a társasházban.

Azért ez nem olyan fekete-fehér ahogy elsőre tűnik.

De akkor ha jól értem nem lehet semmit tenni, csak bízni abban, hogy a jó győzedelmeskedik.

Köszönöm a segítséget.

albi_88 # 2019.09.28. 18:06

NemTom2019!

Köszönöm, de nem szeretnék élni a lehetőséggel.

MajorDomus # 2019.09.28. 18:48

albi
.
Erősebb kutya ballag el a csonttal....
..
A társasház igy mködik!