Arverezes, alberlo


Nakita # 2019.11.02. 13:55

Sziasztok

Egy szamomra bonyolult ügyben kérném véleményeteket. Külföldön tartozkodtam az elmult években, édesapám vigyázott a lakásomra. Idén márciustol kiadta egy albérlőnek. Sajnos exem hiteleből adódóan augusztus kozepen elárverezték az ingatlant. Az albérlő továbbra is bent tartózkodik, azóta nem fizet berleti díjat es rezsit. Nem tudom hogy azota mar jogerosse valt-e az arverezes )pl. befolyt-e az osszeg,stb.), mivel edesapan meghalt augusztus vegen es o volt a meghatalmazottam. A foldhivatali lapot csak jovo heten tudom megnezni. Ha jogerosse valt, akkor gondolom kell kapnoma vegrehajtotol levelet, hogy mikor kell atadnoma lakast? Vagy engem megkerulve az alberlovel megegyezve bekoltozhet az uj tulaj? A lakasban levo ingosagok(butorok, tuzhely, kazan, huto, lakasfelszerelesi cikkek, konyhanutor, stb.) a tulajdonomat kepezik es nyilvan szuksegem van ra. Az apukam altal megkotott szerzodesben az van benne, hogy o a tulaj. De a valosagban en voltam, vagy vagyok. Ez nagy problema? A szerzodes kapcsan ha edesapam meghalt milyen modon leszek en a berbeado? Mert ugye o csak meghatalmazasi szerzodes alapjan adta ki. Eleg egy nyilatkozatot irnom, hogy visszamondom a meghatalmazast vagz igazoljam le hallotti anyakonyvi kivonattal az alberlo fele hogy edespam meghalt? Csak ugye a szerzodesben nem volt benne , hogy meghatalmazas alapjan adta ki alberletbe, hanem hogy az ove. Meg ugye a berleti szerzodes targya egy butorozott lakas. Ami az en butorom, tehat ha a vevo igenyt tartana az arverezestol a berleti dijra, nyilvan annak is megosztottnak kene lennie.