telekrész használat - kerítés


MajorDomus # 2020.05.22. 18:29

Palotapincsi vagy dán dog?
.
Mondjuk megnézném azt a kutyát amelyik az én sövényemen átjön.
.
Igaz a hozzánemértésem miatt lett ilyen sűrű és terjedelmes.

drbjozsef # 2020.05.22. 06:12

wers,

Pontosan : "Egysoros sövény és pont."

Ebben benn van "soros", tehát maga az ördög védelmezi a telekhatárt, nemhogy kutya, de (jógázó)démon se jut át rajta.

wers # 2020.05.22. 04:37

a tulajdonostársak az alapító okiratban akként rendelkeznek arról, hogy a telekrész használata: piros rész közös, zöld rész tulaj 1, kék rész tulaj 2, sárga rész tulaj 3.

Tanulság, nem hátrányos, ha egyben a kerítés lehetőségéről is rendelkeznek.

MajorDomus, sövény kutya ellen? :))))) ezt a széles vigyort a kutyáim küldik.

MajorDomus # 2020.05.21. 17:57

Egysoros sövény és pont.
.
Szerintem inkább a szomszéd kutyája miatt akarja elkeríteni.

wers # 2020.05.21. 04:26

Nem kell ahhoz harcinak lennie a kutyának, hogy zavarja a szomszédot (virág, szép fű felejtős stb.).

Egyébként meg ha kekeckedik akkor minden nap más dolgot keresnék, amit kint hagytam a kertben és másnapra eltűnt.

drbjozsef # 2020.05.20. 16:40

Erre való - többek között - a kerítés, amit saját pénzéből, saját külön használatú részén épp ezért építene. De ha nem járul hozza a kedves tulajdonostárs, az akkor az ő baja...

Szomorú örökös # 2020.05.20. 15:37

wers

Aduászként én megemlíteném a beszerzésre váró harci kutyámat.

Ebbe azért beleszólhatnak:

14. § (2) A kedvtelésből tartott állatot úgy kell tartani, hogy az állat tartása lehetővé tegye annak természetes viselkedését, ugyanakkor a környező lakóközösség kialakult élet- és szokásrendjét tartósan és szükségtelenül ne zavarja.

drbjozsef # 2020.05.20. 07:58

PraetorLXXVI,

Engedély nem kell hozzá, már hatósági.

OTÉK 44.§(14) A telken belül az egyes külön használatú telekrészeket csak nem tömör kerítéssel vagy élősövénnyel szabad elválasztani.

A kerítésnek teljes egészében a saját külön használatú telekrészen kell állnia.

Tulajdonostársi beleegyezés (tulajdoni hányad arányos egyszerű többség) akkor kell, ha a saját külön használatú telekrészekre a megosztási szerződésben nem kötöttetek ki külön szabályokat.

Ptk.5:78.§ (1) A tulajdonostársak - ha eltérően nem rendelkeznek - szótöbbséggel határoznak a közös tulajdont érintő kérdésekben. Minden tulajdonostársat tulajdoni hányada arányában illeti meg szavazati jog.

wers # 2020.05.20. 07:44

Nem hiszem, hogy ez annyira bonyolult lenne, meg kell beszélni a tulajdonostársakkal.
Aduászként én megemlíteném a beszerzésre váró harci kutyámat.

PraetorLXXVI # 2020.05.20. 07:33

Azt szeretném megkérdezni, hogy 3 lakásos társasháznál, ha a tulajdonostársak az alapító okiratban akként rendelkeznek arról, hogy a telekrész használata: piros rész közös, zöld rész tulaj 1, kék rész tulaj 2, sárga rész tulaj 3. ....... És tulaj 1 szeretné elkeríteni saját zöld telekrészét, akkor milyen feltétellel építhet kerítést? /az egyes telekrészek megközelíthetők önállóan - nem kell "szolgalmi út"....
köszi a segítséget.