Ügyvédváltás


MajorDomus # 2020.08.04. 19:06

Természetesen jogod van visszavonni a megbizást,és kötelességed kifizetni az eddigi munkáját!

Frbrgr # 2020.08.03. 19:23

Kedves Fórumozók,

Vásárolnék egy ingatlant függőben tartással, amelyhez az adásvételi szerződés elkészítésével megbíztam egy ügyvédet. A vásárláshoz banki hitelt is igénybe vennék, amihez az ügyvédnek el is küldtem a bank tájékoztatóját, hogy miket és hogyan kérnek szerepeltetni a szerződésben. Az ügyvéd elkészített egy szerződést, melyet alà is írtunk az eladóval, ám kiderült, hogy több sebből is vérzik a szerződés és a bank be sem fogadja jelen állapotàban. Az ügyvéddel több gondom is volt már a szerződés készítése közben, odáig jutottam hogy egyáltalán nem bízom meg benne, így elkerülvén egy újabb rossz szerződést, másik ügyvédhez szeretnék menni, hogy ő készítse el újra.
Kérdésem az lenne, hogy mielőtt megyek az új ügyvédhez, a régi ügyvédtől kell bármiféle igazolást/nyilatkozatot/dokumentumot beszerznem arra vonatkozóan, hogy vele felbontottam a megbízást, vagy elég csak nekem jeleznem felé mondjuk emailben, hogy mai nappal visszavonom az ügyre vonatkozó megbízását és meghatalmazását? A földhivatalhoz nem került még benyújtásra a szerződés, csak az eladóval kaptunk 1-1 példányt belőle, a többi irat az ügyvédnél van.

Előre is köszönöm a segítséget!