Kozos tullajdonu ingatlan,ktg.megfizetese ir.


Beryl21 # 2020.08.20. 10:14

Kozos tulajdonu ingatlannal  kapcsolatos koltseg megfizetese irant inditando perben a tamadott fel indithat-e viszontkeresetet masik,de szinten kozos tulajdonban allo ingatlannal kapcsolatos koltseg megfizetese irant? Vagy erre kulon pert kell inditania?


Beryl 21

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.20. 11:25

Tessék?!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.20. 13:15

:) Azok.
De ilyenkor mindegyik csak a saját követelését tartja megalapozottnak.

Valamiből nekünk is élni kell. :)

Beryl21 # 2020.08.20. 20:02

Nem veletlenul kerdeztem. Egy pszichopata bosszuallo zaklato ex felesegrol van szo. Ritka eset, de ez a valosag...nem hajlando , nem kepes kommunikaciora.. az egyuttmukodes kiesik a fogalomkorebol.. elvezi a vitat, es a masik fel idejenek az elrablasat.. orvosi eset.. nem jogi. nem lehet vedekezni ellene..legalabbis a jog eszkozeivel nem!


Beryl 21

MajorDomus # 2020.08.20. 21:18

Az ex feleségek már ilyenek.
Megnyugtatásul: az exférjek is.

Minek vetted feleségül ha ilyen?
(az emberek nem változnak)

Beryl21 # 2020.08.21. 07:29

Major Domus! Kivanom, hogy ne tudd meg, hogyan tudnak valtozni a nok, ha pozicioba kerulnek, de ez nem ennek a forumnak a temaja. Olvass kicsit pszichologiat, es olvass a pszichopatiarol. Ennek a hogynek a kizarolagos celja a vagyonszerzes volt. A kapcsolat elejen tunder, ami azutan jott, ne beszeljunk.
Ugy tunik, hogy magara a jogi kerdesre azonban erdemben valaszt nem kaptam.


Beryl 21

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.21. 07:38

Talán meg kellene szüntetni a közös tulajdont. Talán már rég meg kellett volna szüntetni.

Beryl21 # 2020.08.21. 07:44

KBS! Nem olvasol figyelmesen,pedig jogasz vagy. Nem volt arrol szo, hogy nem tartom (legalabbis reszben) megalapozottnak a koveteleset.Ket kozos tulajdonu ingatlanrol van szo. O az egyik vonatkozasaban inditott pert, ahol nekem van fele kisebb tartozasom. Ugyanakkor a masik ingatlan teljes kozos ktg -et en fizettem egyedul (itt mar jelentos osszeg halmozodott fel). Hiaba kertem tole annak kiegyenliteset.
Nem hajlando elszamolni, nem valaszol levelre.Imad pereskedni, jogaszkodni.
Ezert szeretnem tudni, hogy az o peres kovetelesevel szemben en viszontkeresetkent benyujthatom -e a szinten kozos tulajdonu masik ingatlanban keletkezett adossagat.


Beryl 21

Beryl21 # 2020.08.21. 07:47

KBS! Tudod jol, hogy ez nem olyan egyszeru, ha az egyik fel nem akarja. Utalok pereskedni, beket akarok.


Beryl 21

gerbera317 # 2020.08.21. 08:25

Ptk. 6:49-52. §§
Itt ugyebár beszámításnak van helye, amit nyilván viszontkeresettel lehet, illetve itt: célszerű érvényesíteni. Ha megegyezni képtelenek a(z egyébként felnőtt) felek...

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.21. 09:48

ahol nekem van fele kisebb tartozasom.
Kisebb tartozásra nem lehet pert indítani. Abból csak úgy lesz per, ha ellentmondasz a fizetési meghagyásnak - ennyit arról, hogy utálsz pereskedni.

Egyébként tényleg nem vagy köteles elfogadni a segítséget - csak akkor kérdés, hogy mi a fenének kéred.

Részemről kiszálltam.

Beryl21 # 2020.08.21. 11:17

KBS! Akkor adj tanacsokat, ha elolvasod a kerdest, es arra valaszolsz. Nagyon helyes, ha nem folytatod.


Beryl 21

Grave7 # 2020.08.21. 11:28

@Beryl21:
Írod:
nem hajlando, nem kepes kommunikaciora.. az egyuttmukodes kiesik a fogalomkorebol

nem lehet vedekezni ellene..legalabbis a jog eszkozeivel nem!

[a közös tulajdon megszüntetése] nem olyan egyszeru, ha az egyik fel nem akarja. Utalok pereskedni, beket akarok

A jelenleginél nagyobb valószínűséggel csak akkor lesz béke, ha már semmi nem köt titeket össze. Amíg van közös tulajdonotok, addig mindig lesz oka jogi eljárásokat kezdeményezni.

Ezért Kovács_Béla_Sándor 2020.08.21. 09:38-kor írt tanácsa a legjobb amit kaphatsz:
Talán meg kellene szüntetni a közös tulajdont. Talán már rég meg kellett volna szüntetni.

Ha sem az ex, sem te nem indítod meg ezt a pert, akkor újra és újra az alapkérdésedben lévő per fog felmerülni köztetek - a leírtakból nem gondolom, hogy életed végéig ezt akarnád...
(Persze a közös tulajdont úgy is meg lehet szüntetni, ha a tulajdoni hányadod eladod/-ajándékozod.)

gerbera317 # 2020.08.21. 12:59

Úgy-úgy. Bibliai szóhasználattal élve: ha hagyod, akkor örökké tüske lesz az oldaladban.

MajorDomus # 2020.08.21. 16:30

Az ex meg szivesen kihúzza,mondjuk a házzal együtt.