Lakcím bejelentés hiánya házasság esetén


briell # 2020.09.25. 06:56

A kérdésem, mit tegyünk?
Mit tehetünk?
5 és féléve élek férjemmel az ő exe (és ajándékozása révén) a fia nevén lévő ingatlanban. Az exe nem akar(t) bejelenteni, de mivel házasok vagyunk, itt élek, tehát, nem tudok mit tenni ez esetben. A férjem be van jelentve, még korábbról. De neki már haszonélvezet sincs.
Nekem és a 3 éves fiamnak így egy másik lakhely címe az állandó lakcím, ahogy utána olvastam ez törvényszegés... településszintű lakcímkártya kellene.
Most jön a friss probléma.
A drága férjem, aki eddig fújt az exre és anyósra, most válni akar, és naponta mondja, hogy kotródjak az ingatlanból -sajnos ennél csúnyább szavakkal is-, és ő ebben állítólag kérte már a segítségét az exnek és exanyósnak is. A dolog lényege, hogy tavaly 2 és fél hétre így családsegítő segítségével köteleztek is a kiköltözésre, akkor egy emberke szívességből hagyta hogy beköltözzünk hozzá. De egyelőre GYES-em még tart, ebből a pénzből albérletet nem tudok kivenni. Nem tudunk most hova menni.
Az, hogy nem vagyok egyáltalán bejelentve ide, az nem az én hibám, csak rosszindulat, életvitelszerűen itt élek évnél régebb óta.
Szóval, kérnék javaslatokat, hogy kitehet e minket, vagy mit tegyünk? :( Köszönöm szépen előre is a válaszokat.

H. G.

wers # 2020.09.25. 07:07

A lakcímbejelentés ezen nem segítene, nem attól van vagy nincs jogod ott tartózkodni.

A lakcímbejelentés nem keletkeztet jogokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.09.25. 07:40

(„A lakcímbejelentés nem keletkeztet jogokat.” Dehogynem! Bár az ingatlan használatára tényleg nem.)

A férjed nem kötelezhet kiköltözésre, de a tulajdonosok igen.

rigoz # 2020.09.25. 07:43

Többek közt csak polgári-, büntető és közigazgatási hatósági eljárásban illetékességi okot alapoz meg!

A többiről nem is beszélve...

briell # 2020.09.25. 07:51

Köszönöm az eddig hozzászólásokat... de még most sem értem, hogy nem az mulasztásom, hogy nem vagyok bejelentve, a tulajdonost ilyenkor semmi nem kötelezi? HIszen logikus, ha férjemmel együtt éltem, akkor egy kellene legyen a lakcímünk.
Valamint, az, hogy életvitelszerűen itt élek, bejelentés nélkül, nem jelent semmit a kilakoltatás szempontjából? Gyerekkel ráadásul?

drbjozsef # 2020.09.25. 07:55

briell,

A férjed is (ha nincs haszonélvezete), meg te is azért lakhattál az ingatlanban, mert a tulajdonos ezt megengedte.

Ezt nevezik szívességi lakáshasználatnak jogilag.

Ezt a tulajdonos bármikor megvonhatja. Felszólít a kiköltözésre, neked pedig kötelességed kiköltözni.

Akkor is, ha oda szól a lakcímkártyád, és akkor is, ha nem. Ez nincs kapcsolatban a kiköltözéssel.

Férjednek engedhetik, hogy ott lakjon. Saját döntése a tulajdonosnak.

Ha a férjed lenne a tulajdonos, akkor a kiskorú gyerek miatt lehetne lakáshasználati jogért perelni.

De így nem. Gondold ezt úgy, hogy egy albérletben laktatok, csak 0 forint lakbérrel. Most ez az albérlet megszűnik. Neked ezért el kell költöznöd.

drbjozsef # 2020.09.25. 07:56

Kieg : a férjed nem szólíthat fel a kiköltözésre. Az nem számít, neki erre nincs joga.

De a tulajdonosoknak van sajnos.

MajorDomus # 2020.09.25. 21:07

Azok viszont nem szólitották fel a kiköltözésre!.
Addig semmi gond.

briell # 2020.09.26. 06:18

Köszönöm a hozzaszolasokat.

MajorDomus # 2020.09.26. 19:53

Majd írd meg mi lett az ügy vége?