Elbirtoklás


drbjozsef # 2021.01.15. 11:11

szivas,

Az elbirtoklás nem olyan, hogy te csak kérelmezed, oszt kész, átírja a "hivatal". Nincs ilyen.

Elbirtoklás megállapítása iránti pert kell indítani, bíróságon, ehhez igencsak tanácsos ügyvéddel eljárni.

Nem olyan egyértelmű az, ahogy te hiszed. Meg is szakadhatott, nyugodhatott is akár, majd a bíróság eldönti.

szivas # 2021.01.15. 10:58

Bocsánat, nem értem, miféle perröl van szó, kit kellene beperelni és milyen szakember segítségével?
lehet, hogy valamit félreérthetöen írtam?
Elbirtoklást szeretnék kérvényezni, és aziránt érdeklödnék, hogy ezt milyen hatóságnál kell megtenni, és milyen iratokat kell hozzá benyújtani.
Szerencsére nincs szó semmiféle komplikációról és úgy látom a törvény teljesen egyértelmüen meghatározza a föltételeket. Csak azt nem találom sehol, hogy mi az eljárás pontos menete.
Köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.15. 09:00

Per nélkül nem fog menni. Arra meg vannak szakemberek. A vakbeledet se veszed ki magadnak egy borotválkozó tükörrel és egy anatómiaatlasszal. Bár a csuda tudja, ma már mindenhez van videó a jutyubon...

szivas # 2021.01.14. 21:02

Köszönöm a részletes információt. Pontosan (!) mit kell ehhez tenni? lehet online intézni? van ehhez valamiféle formanyomtatvány?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.14. 20:33

Hát amit a topik címében írtál: elbirtoklás.

szivas # 2021.01.14. 19:53

1988 óta birtoklok egyedüli használóként egy egyszobás lakást, amit most szeretnék eladni. Azonban hivatalosan csak a lakás fele van a tulajdonomban, a másik fele a tulajdoni lap szerint két, még a háború alatt eltünt személy tulajdonában van.
Hogyan tudom rendezni a tulajdonjogot?
(A két személy már 1988-ban nem volt föllelhetö; erröl igazolást nem tudok szerezni.)