Jelzálogkötelezett jogai,jogoslutságai


va1975 # 2021.02.15. 23:00

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi problémával kerestem meg Önöket. A helyzet a következő lenne: a volt feleségemmel- akitől viharos körülmények között váltam el és akivel jelenleg is perben állok!-, banki hitelből vettünk egy ingatlant. Mivel nem volt megfelelő saját önerőnk, jelzálog kölcsönt kellett felvennünk. Ebben a szerződésben én vagyok az adós, a volt feleségem nem szerepel benne- csak az anyja, aki a jelzálogkötelezett. A jelzálog a volt feleségem édesanyajának az ingatlanára került akkor. A váláskor megállapodtunk abban, hogy a ezt a jelzáloghitelt mindketten törlesztjük. A volt feleségem a törlesztőrészlet 20%-át, én pedig a 80%-át! A volt feleségem teljességgel elehetetlenitette azt, hogy én fizetni tudjam az én részemet - ez az ügy ügyvédnél is volt, de mindeddig sajnos hiába. Igy azóta ez úgy törtrént és jelenleg is úgy történik - igen érdekes és felettébb szabálytalan módon -, hogy a az Ő édesanyja fizeti a teljes havi törlesztő-részletet. Na most, több havi összeget befizet, ezek után- hogy milyen elgondolásból, nem lehet tudni- de ez méginkább szabálytalan! -, összegyüjti az általa befizetett összegeket és azonnal végrehajtatja rajtam a Bíróságon keresztül. Kikerülve az FMH-t és az irásbeli értesítést- szándékosan teszi mindezt!!! Ám de, ehhez ki kell kérnie a banktól az összesítést, hogy mennyi lett befizetve. És itt jönne az én kérdésem: van-e neki joga arról a bankszámláról információt kérni a banktól, aminek ésn vagyok a tulajdonosa? Ez mind a mai napig így történt, amirőlk nekem nem is volt tudomásom... Hogy jön ő ahhoz, hogy hozzájárulásom nélkül kérjen el csak rám vonatkozó információkat?! Vagy ehhez neki ugyanugy joga lenne, mint nekem? De akkor is, ebben az esetben az én hozzájárulásom is kell, nem?
Ugyanis a mult héten felhivott a bankból egy ügyintéző azzal, hogy az én saját számomon szokott ő egyeztetni a jelzálogkötelezettel- a volt feleségem anyjával- a hitelkimutatásról és magáról a hitelről...ezt hogy teheti meg? és hogy jön ide az én saját számom, amit eddig soha nem hivott a bank ilyen ügyben? Kivizsgálást kértem a banktól, de érdemi választ még nem kaptam a mai napig. kérdem én: milyen jog fűződik a jelzáolgjogosultnak az én bankszámlámhoz?! Ehhez kérnék szakmai segítséget.
Ha kell, ügyvédhez visezm ezt az ügyet, mert számomra nagyon homályos ez az egész ügy...
Köszönöm.


..........
András

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.16. 06:31

azonnal végrehajtatja rajtam a Bíróságon keresztül.

Hogyan?