kozos koltseg


Nakita # 2021.03.19. 15:13

Udvozletem

Elnezest ha esetleg mar felmerult ez a kerdes, de nem talaltam errol informaciot.

Mi a helyzet a kozos koltseg kapcsan, ha valaki ugyan atvette a lakast 2020 februar 1.-en, de a tulajdonossa csak 2020. augusztusaban valt. Arrol tajekoztattak jogilag, hogy teljesen mindengy mikor kerul birtokba valaki, a tulajdonossa valastol van fizetesi kotelezettsege mind ado, mind kozos koltseg, stb vonatkozasaban.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.19. 17:28

Attól függ, milyen jogviszonyt kérdezel: a tulajdonos és a ház vagy az eladó és a vevő jogviszonyát?

Nakita # 2021.03.19. 19:41

Ugy ertem volt egy adasvetel egy uj epitesu lakas kapcsan, mondjuk 2019 elejen. A lakas kulcsat atvette a vevo 2020 januarjaban, de akkor meg nem tortent meg az albetetesites, vagy mas jogi okbol meg nem valt tulajdonossa a lakas tekinteteben. 2020 augusztusatol szerepel a tulajdoni lapon mint tulajdonos. Viszont a kozos kepviselo 2020 januarjatol keri a dijat mert vagy akkor alakult tarsashazza, vagy azaert mert akkor vette at a lakast. DE a tulajdoni lapon csak 2010 augusztusatol tolajdonos.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.19. 19:57

Ne viccelj már! Milyen közös költség olyan időre, amikor még társasház sincs?

MajorDomus # 2021.03.20. 20:05

És gondolod,hogy költségek sem merülnek fel,ha a kedves lakók fele már beköltözött???

Mivel januárban kulcsot kaptak.

Grave7 # 2021.03.20. 20:20

Oké, hogy merült fel költség, de azt arra az időszakra szerintem nem lehet "közös költség" jogcímen beszedni.

MajorDomus # 2021.03.21. 11:27

De lakhatással felmerülő rezsihozzájárulásként igen!
.
A magyarországi viszonyok ismeretében ez úgy néz ki:(saját és családi tapasztalatok)
Addig kulcs nincs,mig az utolsó részlet be nincs fizetve az épittető számlájára.

Ez úgy lehetséges hogy a vevő már eladta a lakását hogy tudjon fizetni,jó esetben 5-6 hónapos kiköltözési határidővel,rosszabb esetben már albérletben.
B változat: eleve albérletben várják a lakást mert saját még nem volt.

Kulcsátadáskor 28-án gőzerővel költöznek hogy a következő hónapra már ne kelljen fizetni albérletet.

A 40 lakásba legalább 30-an azonnal költöznek.
.
Hogy még nem volt alakuló közgyűlés.még nincs társasház??? Kit érdekel??

Lakás van, és nem kell a jövő hónapra a 130 ezer ft bérleti dijat kiköhögni.

Ez a magyar valóság.

.
Ja,hogy a szemetet el kell vinni,a lift működjön mert nem tudok költözni a negyedikre,a l.ház világitás működjön és estére tudjam nézni a sorozatot.

Nekem ez 70 millióért jár!

A jogszabály meg kit érdekel? Oldják meg.

Ez szért van mert a földhivatal használatbavételi engedély nélkül nem jegyzi be a társasházat(törzslap,albetétesités) a beruházó meg akit a kivitelező szorongat nem tud várni januártól augusztusig a pénzére .

A vevő sem aki a banktól csak a használatbavételi engedély bemutatása után kapja meg a hitelt amit az épittetőnek folyósit a bank,ebből lesz a kulcs.

Fogd a kulcsot,ide a pénzt.

Ez így működik.

drbjozsef # 2021.03.21. 17:54

Nem.