Visszamenőleg bontatni


nanemaaa # 2021.04.23. 07:03

Alternatív megoldás lehet még a használati megosztás. Attól önálló helyrajzi számok nem lesznek, de a telek használati módja a tulajdonosok közötti szerződésnek megfelelően rendezett lesz.
Egyebekben egyetértek az előttem szólókkal.

drbjozsef # 2021.04.23. 05:07

szabani78,

Bontásra, telekmegosztásra nem kötelezhet a bíróság sem.

Ha megegyezni nem tudtok, és valamelyikőtök kéri a közös tulajdon megszüntetését, akkor viszont vagy megveszi egyikőtök a másik részét, vagy ha ezt nem tudjátok, akarjátok, akkor el fogják árverezni az egész ingatlant. Ennek tűrésére kötelezhetnek, vagyis elveszthetitek az egészet.

MajorDomus # 2021.04.22. 17:30

Pontosan,ezt kellene.
1.nincs
2. Van

szabani78 # 2021.04.22. 13:10

Azért lovagolok ezen, mert nem tudom hogy neki és nekem mihez van jogom. Van e joga követelni a bontást, nekem van e jogom visszautasítani. Gondolom az lenne a megoldás ha meg tudnánk egyezni.

MajorDomus # 2021.04.22. 12:31

Nem értem miért ezen lovagolsz??
Erre az eshetőségre hivatkozva nem egyezel bele a megosztásba. Pont.

szabani78 # 2021.04.22. 11:20

Megvásárolni sajnos nem tudom.
De a kérdésem még mindig az, hogy kötelezhet e engem bármilyen hatóság, azért hogy ő le tudjon válni a közösből arra, hogy a meglévő ingatlanomból bontsak bármit is. Ennek hol tudok utána járni, kérdezni?

MajorDomus # 2021.04.21. 17:39

Mondom: vedd meg tőle a telket.
Úgyis elővásárlási jogod van rá.

drbjozsef # 2021.04.21. 05:27

szabani78,

Úgy értheti az ügyvéd, hogy HA meg akarjátok osztani, akkor kellhet megváltoztatni az épületet, hogy a kisebb telken is szabályos legyen.

Amúgy nem "kell", ha nem akarod. Csak akkor nincs telekmegosztás.

Ha ez nem tetszik a tulajdonostársnak, legfeljebb a közös tulajdon megszüntetését kérheti a bíróságon.

MajorDomus # 2021.04.20. 18:06

Vagy vedd meg tőle.

MajorDomus # 2021.04.20. 18:05

Nem.
Ne egyezz bele a megosztásba. Ennyi.

szabani78 # 2021.04.20. 15:42

Adva van egy osztatlan közös telek, rajta házzal. A telek hátsó része eladásra kerül, külön helyrajzi számot szeretnének rá. Ebben az esetben a megmaradt telken lévő ház több %-ban lesz beépített rész mint a megengedett (5%-al).
A kérdésem az, hogy visszamenőleg vissza bontathatnak velünk ezért? Akár ház részt, akár az udvaron lévő faházat?
A telek azon tulajdonosa jött ezzel aki el akarja adni.
Az ő földmérője mondta hogy le KELL bontanunk a tároló faházunkat, a terasz feletti tetőt! (ezt nem is értem).
Arra gondolok hogy azért szeretné ezeket lebontani, mert különben nem kapja meg a külön helyrajzi számot.
De visszamenőleg lehet elbontani valamit? Akár a házból??