Albérlet felmondása


SolnesM # 2021.07.08. 01:38

Akkor szokom az új helyzetet !

Majordomus # 2021.07.07. 18:22

A szerelő az mszp ügynöke volt. Ezért látsz mindent pirosban.

No meg azért mert átalakitották a jövőre esedékes új kormánypárt szineire. Ők már tudnak valamit.

SolnesM # 2021.07.07. 12:00

Esetleg valaki !

Ma volt nálam egy számítógépes szerelő. Finom beállítást végzett és egyebek.
Most , hogy beléptem a jogi fórumra, látom gyökeresen megváltozott. Mind szerkezetileg mind formailag és színileg. Minden piros.
Vagy csak egy véletlen ??

SolnesM # 2021.07.07. 11:59

Esetleg valaki !

Ma volt nálam egy számítógépes szerelő. Finom beállítást végzett és egyebek.
Most , hogy beléptem a jogi fórumra, látom gyökeresen megváltozott. Mind szerkezetileg mind formailag és színileg. Minden piros.
Vagy csak egy véletlen ??

SolnesM # 2021.07.07. 11:58

Esetleg valaki !

Ma volt nálam egy számítógépes szerelő. Finom beállítást végzett és egyebek.
Most , hogy beléptem a jogi fórumra, látom gyökeresen megváltozott. Mind szerkezetileg mind formailag és színileg. Minden piros.
Vagy csak egy véletlen ??

SolnesM # 2021.07.07. 11:52

Én pedig éppen a rövidtávú részesítem előnyben.
Fél év és kezdjük újra.
De mint írtam , rájöttem egy csapdára, ami a bérlőre hátrányos.
Ez az un. kaució sohasem visszafizetése.

MajorDomus # 2021.07.05. 18:22

Na,igen ez nem egyszerű.
.
Egy védelem van,hosszabb távu szerződéseket célszerű kötni.Nekem van olyan bérlő aki az 5-ik évét kezdte meg februárban,egy másik a harmadikat.

SolnesM # 2021.07.04. 13:57

gerbera317 !
Akkor az én bérlőm jogviszonya is csak aug 31 -ével szűnne meg ?
Tehát jún. 17 én felmondott, de azt csak júl 1 -ével lehet és a következő hó végére... aug 31 -re. Szegény már szorgalmasan pakol !

Ha én mondanák fel rám vonatkozna , ha a bérlő, akkor rá nem ?
Mi van ha nem ismerjük a szabályt ? Az általam alkalmazott egy lazább valami..... eddig majd mindig a siam 30 napot ajánlottam. Igaz volt aki, mint írtam, másnap menne.
na olyankor alkalmaztam azt ha eltűnsz 3 -4 napon belül a fennmaradó időt felezzük. Mondjuk ma felmond... 4 .-én az én gyakorlatom szerint aug 4 -ig tartana a bérleti jogviszony , 6 vagy 7. - én megy , a maradó 28 napot felezzük, félhavi bérleti díjat megtartok.

SolnesM # 2021.07.04. 13:38

Más !
Új szerződésbe bele kell foglalni ezt szó szerint... vagy írjuk, hogy a ptk vonatkozó paragrafusa szerint ?

Ja már ez is okafogyott. Az új konstrukció a határozott idejű szerződés.... (más bérlőnél ) félévre. Itt van egy csavar. Van lerakva 2 hónap 'kóció'.... / letét/. Ez nem jár vissza, ha elmegy a félél leteltével. ezt úgy ahogy elfogadják. De ha hosszbbítunk újabb félévre, akkor benne ez a k.. nem vissza fizetés újra. és mondjuk 9 hónap után menne... újra bukja a kauciót... sőt a 3. hosszabbításnál akár 14 hónap után is bukó a kaució.
Természetesen nem hosszabbítás papíron, hanem új szerződés.
Vagy rosszul gondolom ?

Ez gyakorlatilag egy bérlő csőbe húzása.

Ezt a konstrukciót az egyik lányom ajánlotta.

SolnesM # 2021.07.04. 13:27

Köszönöm József.
Nos kimásolom a szöveget mivel az frány jogalkotók nem engedik a gépi másolást. (vagy nem tudom )
tehát a 6:347parag..
szerint ( rendes felmondás )
(1) A határozatlan idővel kötött szerződés t bármelyik fél a hónap 15,.ik napjáig a következő hónap végére mondhatja fel. Ezek szerint a 17 -i felmondás nem ér... úgy kell venni hogy júl. elsején mond fel és aug. végével mehet... ill. mehet csak addig tar a bérleti jogviszony ?

Mint írtam jún. 17.-én mondott fel úgy hogy 3 hét múlva menne. júl 10 .én. Akkor mondtam , hogy megállj rád is vonatkozik az egy hónap, azaz 17 ig bérlő vagy.
na mindegy ez a bicikli már elment. Levonni a szerény kaucióból nincs mit.

Amúgy a bérlők többsége olyan , hogy ha talál jó kéglit már másnap menne.

drbjozsef # 2021.07.04. 06:52
SolnesM # 2021.07.03. 16:57

Ez engem is érdekelne.

Egy bérlő jún. 17.-én felmondott. Mondta, hogy menne júl. 10 -én. Akkor van a forduló.
Mondtam neki,hogy 1 hónap a felmondás , ez rám és rá is vonatkozik. Nem szólt semmit, csak elhúzta a száját. (tehát tudomásul vette.)
Tehát ez a „csak a hónap 30 -án lehet felmondani” mindenkire vonatkozik ? Vagy csak egyedi ?
Amúgy nem probléma a plusz egy hete és a fennmaradó közüzemi költségeket nagyjából fedezi a kaució.
Viszont a hátralévő 2 hétben azért lehet még kár. Na erre nincs fedezet.

Más. A kaucióra kell e kamatot felszámolni ?
A szerződésben erről nincs utalás.
Kössz !

gerbera317 # 2021.06.14. 15:56

Felmondás kelt június 8-án, de mivel csak a hónap végével lehet felmondani, ezért június 30 + 2 hónap, tehát augusztus 31-vel szűnik meg a bérleti jogviszony.

fekete # 2021.06.14. 15:08

Tisztelt Jogi Fórum!

Szeretném megkérdezni, hogy a bérleti szerződés felmondási ideje mikor jár le abban az esetben, ha a szerződésben az alábbi mondat szerepel:
Bármely fél jogosult ezen szerződést 2 hónapos felmondási idő közbevetésével, a hónap utolsó napjára, írásban felmondani.
A felmondás június 8-án történt, írásban.
Köszönettel:
Fekete Flóra