Címképzés megosztott telken, két HRSZ


antika98 # 2021.07.27. 13:14

Kedves Olvasó.

Ingatlanvásárlás alatt vagyunk, a történetünk elégé " zavaros". 2021. februárjában egy adásvételi aláírása után elindítottunk egy hitelfolyamatot.(0000-es HRSZ)

Az értékbecslő megállapította, hogy a térkép nem egyezik a valósággal így a CSOK-nak nem felelünk meg egy helység kapcsán. Jó, a hitel igénylést leállítottuk. Majd ezt követően megindult a telek alakítás, földmérés, térképrjazoló stb.
Ezzel párhuzamosan az aktuális város önkormányzata a telekből kivett egy 80 nm-es magánutat későbbi útszélesítés miatt, így a telket meg kellett osztani. Most két HRSZ van egy 0000/1 és egy 0000/2.

A bank nem ad hitelt nekünk, amíg az ingatlanok nem forgalomképesek és széljegyek vannak rajta. Mai nappal sikerült intézni a telek alakítással járok adatokat a földhivatalban, (kvázi széljegy menetesek vagyunk) de nincs címe egyik hrsz-nek sem. Ez pontosan mit jelent? Valamit olvastam a KCR-ről. De leginkább arra lennék kíváncsi, hogy mi jön ez után? Kihez kell fordulni?

Akkor mehetünk a bankhoz, ha minden "partiképes" a két hrsz kapcsán. Az idő meg szorít, mert benne kell lennünk a 180 napos határidőben a földhivatalnál és a banki dokumentumokat is le kell adni augusztus közepéig, a CSOK miatt.

Így most vagy a korábbi adásvételi módosítását visszük be egy tulajdonjogi törléssel a földhivatalba (májusban a korábbi HRSZ-el megszűnt a februárban beadott tul. jogi kérésünk) vagy egy új szerződést írunk.

Nyilván az lesz amit a bank mond, de nem tudom ez a címképzés mennyi időt vesz igénybe?

Előre is köszönöm.

A.

temesi # 2021.07.27. 15:00

Tisztelt Ingatlanszakertő ,

Kispesten ket telken levő,
összeépitett 2 db 75 nm-es lakás
utcáról két külön bejárattal a ház jobb illetve baloldalán.
egy helyrajzi számal,
egy házszámmal van ellátva.
az ingatlan 1955-ben épült.
Azóta kétszer átépítettük.
szulői örökség 1988-ban két testvér fiúnak (tehát nem mi csináltuk a keverést)

Kérdés:

A kétlakas felezőpontja cikk cakkban valósult meg,
mert utcára öt ablak van, emiatt a férjem testvére a konyhai 1 méterrel log be hozzánk a mi telekhatárunkon belülre, es
mi a közepső ablak miatt 1 méterrel logunk be a szomszédhoz a telekhatarhoz kepest.

Szeretnénk cimképezésben részt venni
oly módon, hogy a ház jobb oldali, illetve a baloldali bejárat nevezzük 10-nek a jobb oldali bejáratot
12-nek a baloldali bejáratot
az utca házszámozását logikusan véve!
,mert jelenleg 8an mindenki a 10 sz. alá van bejelentve ami a mi cimunk!
Ezt szeretnénk áthidalni cimképzésben való résztvétellel

miután a közepső telekhatáron lévő szomszéd konyhaja hozzánk nyulik be,
és a mi kisszobánk 1 méterrel pedig hozzajuk nyulik at.

Emiatt családi háboruskodásba kezdett a férjem meghalt testvérének a fia.

A két örökös férjem és a testvére szóban igy állapodtak meg (amikor apósomék 1988-ban meghaltak, mert három lakásból mértanilag kettőt kellett létrehozni)
hogy cikk cakkos legyen a fo valaszfal 1988-ban.
. (az öröklés kapcsán egy utcai ablak meghagyása mellett)

magyarul nem esik egybe a fo valaszfal es a közepső telekhatar vonala a két lakás alatt.( Szerintem ezt már mindketten elbirtokoltuk. de a férjem testvérének a fia perrel fenyegetőzik. )

ez a jelenleg meglévő cikkcakkos
fő válaszfal elválasztási allapot akadalya lehet e a cim
kepzesnek .

Kérdésem:

Van keresnivalónk a cimképzésben, oly módon hogy az Önkormányzat kinevezze a hivatalos és utcai sorba illesztendő logikus két telket magában foglaló 10. ill. 12-es számot.

De még akkor is a két telek ami a lakások alatt van
egy helyrajzi számon található.

Mi a megoldás?
útja??

Szives válaszat eligazitását várva

Maradok mely tisztelettel:
Jolétet és Jó Egészséget kivanok
Mindenkinek!

HSE.

Kispest, 2021. 07. 27. kedd 16.57

Kovács_Béla_Sándor # 2021.07.27. 17:17

Majd ha társasházzá alakítjátok, akkor lehet külön címe.

antika98 # 2021.07.27. 19:30

Valaki nekem is tud esetleg valaszolni?
Koszonom!
A.

SolnesM # 2021.07.28. 02:56

temesi temesi !

Álprobléma. Bp. hasonló szituáció ezrével előfordul.
De nem az új házszám a megoldás. Ahhoz az egész utcát át kellene számozni.
Kiállná a költséget ?

Viszont a 10 -es címből csinálhatsz kettőt vagy akár hármat. Lesz egy 10 /A lesz egy 10 /B, sőt lehet 10 /C is... habár olyan nálatok nincs

Sőt ráírhatod a bejárati kapudra , hogy Dowing Street 10 .
A cikkcakk telekhatárról.
Nálunk is van ilyen.
Megoldva.
A lényeg, hogy a telek méretek azonosak legyeneK

összeépitett 2 db 75 nm-es lakás
utcáról két külön bejárattal a ház jobb illetve baloldalán.
egy helyrajzi számal,
egy házszámmal van ellátva.

Olyan ikerház féle, de nem tökéletes. Nevezhetjük sziámi ikerháznak / torz összenövés -átnövés - benövés / vagy egyszerűen kétlakásos ingatlannak.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.07.28. 05:36

Antika98; bizonyára van ügyvéded.
(Egyébként, az, ha egy ingatlannak csak helyrajzi száma van, címe nincs, nem szokott akadálya lenni annak, hogy kölcsönt adjanak rá.)

wers # 2021.07.28. 07:08

de nem tudom ez a címképzés mennyi időt vesz igénybe?

Ez nem földhivatali feladat, a címet az önkormányzat határozza meg és rögzíti a KRC-be. A földhivatali nyilvántarásba innen automatikusan bekerül.

Mennyi idő? Átlagos képességű ügyintézőnek kávéval kb. egy óra. Érdemes az önkorit megkeresni, talán nem veszik rossz néven a sürgetést. Szépen kell kérni.

antika98 # 2021.07.28. 07:56

Wers,

Az illetékes önkormányzatnál 07.26-tól 08.09-ig szabadságolás van, így még soron kívül sem tudják intézni a címmel kapcsolatos dolgokat. Ma reggel megkérdeztük.

wers # 2021.07.28. 08:09

antika98, akkor sajnos ez van. Csak ők az illetékesek.

wers # 2021.07.28. 08:11

Már csak a bankon múlik, mert ott van KBS válasza, vajon miért ragaszkodnak a címhez.

wers # 2021.07.28. 08:16

off
most nézem, eltűnt a "lábjegyzet" KBS bejegyzésénél - gyanítom mindenkié. Ezt miért tették?

Az én regisztrációm is megsínylette a megújulást, elfelejtette ki vagyok és mi a jelszavam. Jelszót kreáltam újat de a regisztrációhoz elvileg kötelező nevet üresen hagytam. (már csakazértis)

on

antika98 # 2021.07.28. 08:16

Kovács Béla Sándor,

Van. Nála az adásvételi módosítása aláírásra vár. Ezzel szemben a bank azt mondta, hogy amíg nincs a telek és térképszelvény nincs tisztázva, addig nincs ügylet indítás. De azt kell tennünk amit a bank mond, tehát most két opciónk van:

1. módosítással megyünk tovább (ha azt mondják, hogy nincs cím a tulajdoni lapon, de hrsz van és így is jó.... de ezt igazán kétlem)

2. közös megegyezésen alapulva megbontjuk a februári adásvételit

antika98 # 2021.07.28. 08:19

wers,

Várom a bankos ügyintéző válaszát, de biztos vagyok benne, hogy nem lesz jó nekik cím nélkül.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.07.28. 09:49

a bank azt mondta, hogy amíg nincs a telek és térképszelvény nincs tisztázva
Ez nem a címet jelenti.

antika98 # 2021.07.28. 10:50

Kovács Sándor Béla,

Mivel CSOK alapú a hitel egy része, így az nem fér bele, hogy nincs címe az ingatlannak semmilyen esetben sem. A csoknál vannak a legszigorúbb kritériumok.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.07.28. 12:20

Ja, hát ha te jobban tudod....

(Azért megkérdezhetnéd, csináltam-e már ilyet.)

antika98 # 2021.07.28. 13:51

Én csak írtam le amit az OTP bank válaszolt!