Ingatlanközvetítő felelőssége


P.Ádám2 # 2021.09.28. 11:20

Azt szeretném kérdezni, hogy új építésű lakás vásárlása esetén az ingatlan közvetítőnek van-e bármiféle felelőssége?
A közvetített lakásoknak már régen el kellett volna készülniük. Eladáskor szóban állította, hogy minden engedély megvan, de most úgy tűnik, hogy ez nem igaz. Már az eladáskor tudható volt, hogy nem lesz betartható az ígért határidő. (Az eladó fizeti/fizette a közvetítői díjat, nem én.)
Tudom, hogy előbb az eladó és a kivitelező felelősségét kellene vizsgálni, de én most kifejezetten arra vagyok kíváncsi, hogy az ingatlanközvetítő számonkérhető-e?

Majordomus # 2021.09.28. 12:16

Ugyan már.
Azért hogy a kivitelező nem adja át határidőre a lakásokat?

Nem az épitésért fizettél neki hanem a közvetítésért.

P.Ádám2 # 2021.09.28. 12:36

Sejtettem hogy ez lesz a válasz.
És ha többen is megerősítik a vevők közül, hogy hazudott, mikor tájékoztatott az építkezésről? Azért tudta közvetíteni mert valótlanságot állított. Ha igazat mond lehet hogy máshogy döntök.

Szomorú örökös # 2021.09.28. 14:28

P.Ádám2

És ha többen is megerősítik a vevők közül, hogy hazudott, mikor tájékoztatott az építkezésről? Azért tudta közvetíteni mert valótlanságot állított.

Az ilyen ingatlanos gyorsan el fog tűnni a piacról, mert az ilyen történeteknek híre megy gyorsan. De hogy te jogilag akarod őt felelősségre vonni, az igen-igen nevetséges kategória.

Majordomus # 2021.09.28. 14:35

Tudod bizonyitani?
Ő arra kötött üzletet amit neki a kivitelező igért.

Neked a boltban a pénztáros jelzi,hogy ma nincs de holnapra igértek banánt a nagykertől.

Másnap fel vagy háborodva az eladóra mert az éjszakai vihar miatt a nagyker nem szállitotta le a banánt?

Én csak jelzem neked hogy július 31 volt az átadási határidő az Árpád hid közelében és február 22-én volt a kulcsátadás.
.
A beruházó a lelkét kitette de a kivitelező 3 helyen dolgozott,hol a vizes nem volt,hol a villanyszerelő.

Közölte a beruházóval ha valami nem tetszik,ő holnap levonul.

A gyakorlatban sajnos ez igy működik.
Akkor még nem beszéltünk arról,hogy melyik napon hányan lettek betegek.

A végén örültünk annak,hogy kitűnő minőségben ! elkészült az épület és lehetett költözni.

Három héttel a vészhelyzet kihirdetése előtt!

Szóval gondold át ezt a felelősségkeresést,mert nem olyan egyszerű ma épiteni mint te elképzeled.

SolnesM # 2021.09.28. 17:32

Miket kérdez ez a P.Ádám2 !
Ha vesz az ember egy lakást, előtte megnézi, hogy készen van e ?
Csak naivak vesznek félig vagy kétharmadra kész lakást.
A dupla naivak meg a tervező asztalról veszik meg a semmit.