Rágcsálókár


Fsk13 # 2022.01.22. 17:50

Udv, vasaroltam egy ingatlant a fele sajat penzbol ment a masik fele pedig Bankon keresztul.
Az bank utalasa elott megkaptam a kulcsokat, neki alltunk leszedni a tapetat festeshez keszulodven, tulajdoni lapom meg nincs. Menet kozben a masodik napon elojott egy tobb helyen elfedett rejtett hiba. Az egerek atjartak a gipszkarton es a teglafal kozotti reszt, az ingatlan teljes belso teruleten / 47nm/ illetve az allmenyezetet, azon keresztul jottek be. Az elado felem es a velem levo negy tanu elott sem jelezte az egereket. Felhivtam a bankot es leallitattam a hatrelevo penz utalasat, jeleztem a tulajdonos fele a dolgot aki ezutan mondta hogy kuzdottek az egerekkel, beszeltem egy ugyveddel a hitel folyositasanak szunetelteteset javasolta es kozolte hogy ez kimeriti a rejtett hiba fogalmat.
Kozben sikerult beszeljek egy igazsagugyi szakertovel, egy epitesz mernok is megnezte az ingatlant, teljessen szet kene bontani a haz belsejet a kar mertekenek megallapitasahoz es megszuntetesehez . Ez osszegben korulbelul 5-6 millio forint, az ingatlan erteke telekkel eggyutt 14 millio forint . Jeleztem a tulajnak az elallast, mivel festes utan koltozhetonek hirdettek. Mi az elallas menete ha a tulaj csak az idot huzza, illetve meg az ingatlanhoz sem jott ki megnezni a kart ?