Ingatlan eladó és vevő lehet ugyanaz a személy?


Szasza25 # 2022.01.24. 13:35

Sziasztok!

Valóban igazatok volt,csak ki kell fizetnem és ennyi.Valamint egy szerződés kell hogy az új páromé legyen a fele. Egy telefonhívással sikerült tisztázni a helyzetet.Köszönöm a segítséget,és elnézést ha butaságokat írtam.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.23. 20:08

Most látom, hogy a fingreszelés vétkébe estünk. Nem is ígért, ajánlott semmit a hitelező, csak az adós ötletel.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.23. 20:06

Hát ezt mondom én is. Mit törődik a hitelező a vevővel?

gerbera317 # 2022.01.23. 19:19

Ja a lenyeg: h" a van vevő, ennyiért elengedik a fölötte lévő pénzt" vs. "ha van vevő ennyiért, elengedik a fölötte lévő pénzt". A kérdező meg nem igazán van tisztában a pontos fogalmazás fontosságával.

gerbera317 # 2022.01.23. 19:12

@Kbs
A vételár nincs megszabva. Ezt írja: „ha van vevő ennyiért elengedik a fölötte lévő pénzt”. Tehát 3,5-ért cserébe elengedik. Az nem világos, miért kell hozzá vevő; miért nem fizethet ennyit ő, oszt' jónapot?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.23. 19:05

Rossz, rosssz, rossz. Alapvetően rossz megközelítés.
A hitelezőnek, jelzálogjogosultnak, a jogviszonyotoknak ahhoz nincs sok köze, hogy te mennyiért találsz vevőt az ingatlanra. Egy ilyen mondás, hogy "ha találsz vevőt 3,5 millióért, a tartozás e fölötti részét elengedem" nemigen értelmezhető jogi szempontból. Mondja azt, hogy "ha adsz 3,5 milliót, a tartozás afölötti részét elengedem" - annak van értelme. És akkor nem is kell eladnotok azt az ingatlant egyáltalán.

Szasza25 # 2022.01.23. 18:26

Nincs végeahajtás. Eddig részletet fizettem ,ők mondták ha van vevő ennyiért elengedik a fölötte lévő pénzt. Banki tartozás volt és átvették még 2010ben. Tehát ha jól értem akkor ha kifizetem maradhat a fele az enyém. Én úgy gondoltam naivan ha a követeléskezelő belemegy a volt párom meg egyértelmű akkor megtehetem. Csak azt nem tudom jogilag lehetek e eladó ugyanabban az adásvételi szerződésben,amiben nyilván másik oldalról vevő lennék. Válaszaitokat köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.23. 17:16

Egyébként ha valóban ti vagytok a tulajdonosok, és valóban ti döntetek az ügyletről (a tartozást, jelzálogot tekintsük zajnak), akkor persze; miért ne adhatná el a volt élettársad az illetőségét a mostaninak?
(A címnek, amit adtál a rovatnak nincs sok köze a kérdésedhez.)

drbjozsef # 2022.01.23. 14:41

Szasza25,

Nem értem.
Ha "odaadják" 3,5 misiért "bárkinek", akkor miért nem adsz nekik 3,5misit, és felejtitek el egymást?

Végrehajtás nincs ellenetek, ez csak egy követeléskezelőcég? Miért nincs, ha nincs?

Szomorú örökös # 2022.01.23. 14:25

Szasza25

Ők odaadnák 3,5m forintért a házat bárkinek, a többit leírnák gondolom mint nem realizálódott haszon

Óriási tévedés! A többi beszedését a fizetésedből és egyéb vagyonból folytatnák szerintem.

az új párommal megvehetem e fele fele arányban ugyanazt amit a volt párommal el eladok?

Ezt egészen konkrétan csalásnak neveznék, kétlem, hogy ez lehetséges.
De a problémát akkor sem oldaná meg, mert a tartozás ott maradna és muszáj lenne rendezni, mondjuk a vételárból.

Szasza25 # 2022.01.23. 11:52

Olyan kérdésem lenne ,hogy van egy ingatlanom volt párommal felesbe. Egyikünk sem ott lakik,van rajt 10mft. Követeléskezelős tartozás. Ezek ugye olcsón vett hitelek voltak 2010ben. Ők odaadnák 3,5m forintért a házat bárkinek, a többit leírnák gondolom mint nem realizálódott haszon,mert ugye ezeket pár százezer forintért vették. Az a kérdésem hogy az új párommal megvehetem e fele fele arányban ugyanazt amit a volt párommal el eladok?