Eladták nekünk a szomszéd telkét is


d0nn13 # 2022.05.22. 05:08

Egy vidéki domboldalon zártkert hirdetésére jelentkeztünk, Az egyik tulaj el is irányított minket a "nadrágszíj" telekre. Velük az ügyvédnél találkoztunk először.
A dombtetőről nem látszott az egész telek a fáktól.
Megkaptuk a helyrajzi számot is xxxx/1, ami alapján először megkerestük az ugyanazon a hrsz-en xxxx/2 -vel jelölt telek tulaját.
Az ő telke minden irányból le volt kerítve és a telkünk aljával volt a határos az ő keskenyebb oldala. A mi telkünknek
ezen kívül csak a bal oldala volt lekerítve. Az általuk ajánlott ügyvédnél
kötöttük a szerződést, aki adott egy térképmásolatot, ahol besatírozta a zártkertünket. Ezen gyanúsan hosszúkásnak tűnt.
Az eladó viszont szándékosan hazudott a telek szélességét illetően. Emiatt és mert a xxxx/2 telek látszólag megadta számunkra
a telek szélességét, elhittük amit mondtak. Az eladók tavaly vették a telket az én tulajdonjogomat múlt héten jegyezték be.
"Sajátomként" lenyírtam a szomszéd füvét és metszettem a fáit amikor 2 héttel az eladást követően találkoztam az oldalsó szomszédommal
aki felhomályosított a tulajdoni viszonyokat illetően. Ő mondta, hogy "valaki" kiszedte a telekhatárt jelölő karót is.

Kérdésem: érdemes feljelentést tennem csalás miatt amit rajtam kívül csak a párom tud igazolni?

Majordomus # 2022.05.22. 10:11

Ez már késő bánatnak tűnik...

drbjozsef # 2022.05.22. 15:34

d0nn13,

Nem értem pontosan.
A térképszelvény szerint vettetek valamit (még a satírozás se számít, az nem egy jogi aktus), amit nem vetettek össze a valósággal?
Ingatlant az ingatlannyilvántartás alapján veszed, ha az nem stimmel a valósággal, akkor kevés esetben önhibádon kívül van ez...
Ha az elvárható kellő gondossággal jársz el, akkor megnézhetted volna, hogy pontosan mit veszel.

Persze, feljelenteni, pereskedni nem tilos.

Majordomus # 2022.05.22. 19:36

Nehéz ügy...

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.23. 06:04

xxxx/1, [...] az ugyanazon a hrsz-en xxxx/2 -vel jelölt telek
Az úgy egy másik hrsz.

besatírozta a zártkertünket. Ezen gyanúsan hosszúkásnak tűnt.
Legkésőbb ekkor megtudtad - megtudhattad volna - hogy mit vettél valójában.

Persze, ettől még a tévedésbe ejtési, károkozási szándék megvolt - de a szerződés érvényességét nemigen érinti.

d0nn13 # 2022.05.23. 07:13

Köszönöm a segítséget!

A kert hátulja le volt kerítve, a bal oldala teljesen és a jobb oldata kb 5 méteres szakaszon. Sajnos ez két telket foglalt magában. A besatírozás a valóság . Nem volt nálam vonalzó. Az eladót ekkor ismét megkérdeztem, hogy meddig tart a telek széle , aki ekkor is állította hogy a 2 telek együtt az adásvétel tárgya, , hittem az eladónak. . Mint korábban írtam az is megtévesztett hogy az alsó szomszéd teljesen körbe volt kerítve a kapura pedig ki volt írva hogy XXXX/2 és nem volt mellette az hogy és "XXXX-1"/2. Lekértem az ő tulajdoni lapját is az adásvátel előtt. Nem mondta hogy neki dupla telke van, a rajzot figyelve most már látom, sajnos.

A szerződés érvényességét nem vitatom a pofátlan károkozási szándékkal szeretnék valamit kezdeni.(továbbá valamennyit visszakapni a vételárból, lehetőleg peren kívül)

drbjozsef # 2022.05.23. 08:15

A szerződés érvényességét nem vitatom a pofátlan károkozási szándékkal szeretnék valamit kezdeni.(továbbá valamennyit visszakapni a vételárból, lehetőleg peren kívül)

Azt peren kívül úgy lehet, hogy te kéred, hogy valamennyit fizessen vissza, ő pedig ezt megteszi.
Közös megegyezéssel bármit lehet. De ha az nincs, akkor nemigen marad más (jogszerű) út, mint a per.

Hogyan szándékozol bizonyítani, hogy ő mit állított szóban, amikor ott van feketén-fehéren még be is satírozva neked az a terület, amit megvettél, már azon túl, hogy a helyrajzi szám már önmagában is azonosítja a vásárolt területet?

d0nn13 # 2022.05.23. 08:32

"Hogyan szándékozol bizonyítani, hogy ő mit állított szóban..."
Erre szerettem volna ötleteket kapni.
Ezek szerint az én és a párom vallomása alapján majdnem felesleges elkezdeni bármilyen bizonyítási eljárást...

Majordomus # 2022.05.23. 16:52

Pontosan így van. Ez a h- hajó elúszott,a fülemüle meg ráragadt a lépvesszőkre....

Majordomus # 2022.05.23. 16:53

Pontosan így van. Ez a hajó elúszott,a fülemüle meg ráragadt a lépvesszőkre....

drbjozsef # 2022.05.24. 04:35

d0nn13,

Eléggé kevésnek tűnik.
Mert állíthatjátok, hogy szerintetek pontosan mit mondott, de ezzel ellentétben ott áll egy ügyvéd által ellenjegyzet okirat, amiben feketén-fehéren le van írva mit vettél pontosan, és még térképszelvényen is elbábozták neked (ami már abszolúte nem kötelező kellék, ez már a saját kellő gondossággal eljárás keretei közé tartozik) mi az és mekkora pontosan.
Sajnos ez nem nagyon tűnik nyerhetőnek.

d0nn13 # 2022.05.24. 05:53

Köszönöm mindenkinek segítséget!

Majordomus # 2022.05.24. 10:15

Sokat nem tudtunk segiteni.

d0nn13 # 2022.08.13. 07:17

Tegnapi nap folyamán elmentünk közösen az eladókkal a telekre villanyórát fényképezni/átíratni. Szóba került, hogy szóban a szomszéd telkét adták el nekünk. Azzal védekeztek, hogy ők is így vették fél évvel korábban egy 80 éves bácsitól. Nem tudtak róla, hogy nem a telek része. Mindennek a páromon kívül szem és fültanúja volt a szomszéd, továbbá rögzítettük telefonnal a hangot is. A völgyben a mérő óránál négyszemközt azt mondta az egyik eladó, hogy én is hasonlóképpen áruljam és így adjam el jó haszonnal. Ezt a kijelentését szerintem megtudnám ismételtetni vele. Ez így is kevés legalább egy rendőrségi feljelentéshez ?

Köszönöm, ha valaki válaszol!

Kovács_Béla_Sándor # 2022.08.13. 10:51

Mi a valódi problémád, és mi az igazi szándékod? Mert nem nagyon hiszem, hogy kedvtelésből önkéntes rendőrködsz.

d0nn13 # 2022.08.13. 11:06

Szeretnék valamennyit visszakapni a vételárból mondjuk pár százezret. Közös megegyezés lenne az ideális,
szeretném, ha kárt térítenének, amiért a szomszédom telkét gondoztam és mert becsaptak.
Elegem van a pofátlan emberekből, akik az arcomba hazudnak büntetlenül.
Arra gondoltam, hogy a csalással való feljelentés említése már elég lehet arra hogy visszaadják a pénzem egy részét. Azt viszont nem tudom, hogy ez megáll -e (a csalás) ebben az esetben. Lehet, hogy nem is a megfelelő topikban tettem fel a kérdést...

Kovács_Béla_Sándor # 2022.08.13. 13:31

Erre már kaptál választ.

Majordomus # 2022.08.13. 19:33

Ez a problémád itt nem fog megoldódni.

Fordulj ügyvédhez ...