Társasházi közös tulajdonból ki vagyok zárva


Deface # 2022.06.15. 09:15

Tisztelt Jogászok, Érintettek!

Egy lakó lezárt egy Alapító okiratban is rögzített közös tulajdonú társasházi tetőteret és kertrészt. Már 10 éve kizárólagosan, önkényesen használja. Se közös költséget, se bérleti díjat nem fizet. (Az SZMSZ nem ír erről semmit.)
Semmiféle felszólításra nem ad kulcsot.
Szeretném a tetőteret én is használni. Hívhatok-e rendőrt és/vagy lakatost a bejutáshoz?
Lecserélhetem-e én a zárat, jogkövetkezmény nélkül?

Köszönettel,
Deface

drbjozsef # 2022.06.15. 10:48

Deface,

Jogszerűen nem, mert ő a birtokos. Pont elég a társasház közösségének 10 éves szakadatlan hallgatólagos tudomásulvétele. Tulajdonképpen ez is egyfajta szerződés, ingyenesen a használatába adtátok.

A közös képviselőnek kell szólni, hogy hívjon össze közgyűlést, és ott a többség tetszése szerint szabályozhatja a közös területek használatát, bérleti díjat is meghatározhat. Ha nem hív össze, a tulajdonosok 10%-a összehívhat nélküle is.

groszfater@gmail.com # 2022.06.15. 11:58

Tegyél rá Te-is lakatot és írd ki "kulcs XY lakásba!

Majordomus # 2022.06.15. 19:45

Ha nem hív össze, a tulajdonosok 10%-a összehívhat nélküle is"

Csak akkor ha ezt 30 napon belül nem teszi meg,és nincs Számvi- zsgáló bizottság.

Nem értem az egészet. 10 éve nem fizet semmit és még mindig nincs a lakása elárverezve?

Mit csinál a közös képviselő? Miért nem hajtjátok be a pénzt?

nanemaaa # 2022.06.16. 09:31

MD
Nem értem az egészet. 10 éve nem fizet semmit és még mindig nincs a lakása elárverezve?
Az én olvasatomban ez annyit jelent, hogy a közös költséget, miegymást fizet, csak a közös terület használatáért soha senki nem kért tőle pénzt. Ha bérbeadásról és bérleti díjról dönt a közgyűlés, onnantól lesz fizetési kötelezettsége. Addig nem. ;)

Majordomus # 2022.06.16. 20:14

Lehet. Nem volt egyértelmü. Azt viszont fenntartom hogy a közös képviselőnek -ha ext ezdeményezték nála- már régen meg kellett volna oldania ezt a problémát.
A kérdező ugyan miért várt ezzel 10 évet?

Deface # 2022.06.17. 10:12

Köszönöm a hozzászólásokat!

  • A közös képviselő csinálja ezt. Évente szólva van, de nem csinál semmit. Más gondok is vannak.
  • Írtam egy levelet, hogy 5 évre visszamenőlegesen fizesse meg a közös költséget, és ismét felszólítottam, hogy szeretnénk használni.
  • Számvizsgáló bizottság nincs.
  • Közgyűlésen egyszerűen elveszi a szót, ha mi beszélünk, és szavaztat.
  • A legutólsó közgyúlésről kizavart a felesége, hogy az ő lakásában ne legyünk tiszteletlenek.
  • Szó szerinti jegyzőkönyv készült, (hangfelvétellel) de csak a bíróság marad, mert szavazati többségben van más lakókkal.

Sorolhatnám :(

Majordomus # 2022.06.18. 19:58

Erősebb kutya ....