Cserelakás


Madar # 2004.03.23. 18:40

Miben kellene segíteniük?

Én szeretném a gázt bekötni, nem szivességből, hanem azért, mert hosszútávon a bérlők úgyis kiköltöznek és máshogy hasznosítom az épületet. Tehát beköthetem-e, ha ellenkeznek?

Zoltán György # 2004.03.23. 12:17

Igen, a nagyobb volumenű, beruházás a tulajdonos dolga és kötelessége!
Ha ellenkeznek, akkor ne kösd be!
Jó ez így!
Ha lakbért emelsz, akkor lehet, hogy nem fognak segíteni, semmiben.

Madar # 2004.03.22. 18:08

Visszatérve a bérlőkre, most hogy megvan a ház. Bevezethetem-e a gázt a lakásokba a bérlők akarata ellenére? Ha bevezettettem, akkor erre hivatkozva emelhetek lakbért?

Kicserélhetem a nyílászárókat a lakott lakásokban?

Zoltán György # 2004.02.21. 07:17

Természetesen azonos alapterületű, azonos komfortfokozatú...stb. Tehát egy három szobásból nem lehet kirakni egy szoba-konyhába. Ezen szerződési feltételek megléte esetén továbbra is ezzekkel a feltételekkel kösd meg az újat! Aki pedig nem fizet, azt kiköltöztetheted. Azért ha nem muszáj, ne bántsd Õket. Mindenképp csak bérletet biztosíts a számukra, vagy megváltást ajánlj fel. Előzetes felmérés az igényekkel kapcsolatban volt?

Madar # 2004.02.20. 20:48

Kedves György! Azért nem ilyen egyszerű a helyzet. A szerződések szerint a jelenlegi lakókon kívül senki sem költözhet be és a bérleti jog nem örökölhető. Az örökbérlet s csak addig örök, amíg a lakbért fizetik. Továbbra is érdekel, hogy a csereingatlannak milyen követelményeknek kell megfelelnie

Zoltán György # 2004.02.20. 04:34

Bérleti jog megváltást kell fizetni! Lakhatás biztosítása történhet csereingatlan felajánlásával, haszonélvezeti jog biztosításával.
Az előzetesen történő felmérésekkor, ki mennyiért vállalta a kiköltözést?
Határozatlan idejü szerződés, azaz Örökbérlet. Ha senkinek nincs senkije, aki folytassa a jogviszonyt és mindenki meghal, akkor tied a ház. Ha valakinek van unokája, lehet hogy tovább él, mint TE!
Sok sikert a HÁZIÚRNAK!
Ne felejtsd el a ház folyamatos karbantartását!!! Tető, Falak, esetleges Vizesedés...stb.

Zoltán György # 2004.02.20. 04:34

Bérleti jog megváltást kell fizetni! Lakhatás biztosítása történhet csereingatlan felajánlásával, haszonélvezeti jog biztosításával.
Az előzetesen történő felmérésekkor, ki mennyiért vállalta a kiköltözést?
Határozatlan idejü szerződés, azaz Örökbérlet. Ha senkinek nincs senkije, aki folytassa a jogviszonyt és mindenki meghal, akkor tied a ház. Ha valakinek van unokája, lehet hogy tovább él, mint TE!
Sok sikert a HÁZIÚRNAK!
Ne felejtsd el a ház folyamatos karbantartását!!! Tető, Falak, esetleges Vizesedés...stb.

Madar # 2003.12.09. 05:25

Lehetőségem nyílt megvásárolni egy ingatlant egy cégtől. A cég egykori dolgozói, nyugdíjasok, illetve özvegyeik bérleti szerződés alapján laknak a házban (határozatlan időre szóló szerz.) A lakások komfort nélküliek (víz, villany van, gáz nincs), a havi bérleti díj kb. 5000 ft. Kérdésem: hogyan működik a cserelakás felajánlás? Milyen értékű lakást kell felajánlani? Hol lehet ez a lakás helyileg? Öröklakást vagy bérlakást kell felajánlani? El kell-e fogadnia a bérlőnek a követelményeknek megfelelő cserelakást, és mennyi időn belül?