Nincs utca házszám a tulajdoni lapon... Ki a felelős?


Zoltán György # 2004.02.20. 03:28

Hali!
A helyrajzi szám az ügydöntő!
Budapest tele van ilyennel.
A Főépítész számoz, újraszámoz.
Nincs felelős, hisz a számozás a helyrajzi számokat változatlanul hagyja!
Üdv. Cséby család

Sasfioka # 2004.01.16. 09:26

Van egy ingatlanom a soproni hegyekben, és az a problémám, hogy az ingatlannyilvántartásban nem szerepel az utca és a házszám, csak az ingatlan helyrajzi száma...

Kérdem én, hogy ki a felelős és kinek a kötelezettsége ezen információt bejegyeztetni a földhivatallal. Erről én miért nem kaptam értesítést, hogy ilyen hiány van a tulajdoni lapon?

A történet folytatása: Úgy derült ki ez a turpisság, hogy a tulajdoni lapra szükségem lett volna ma. Ott közölte a hölgy, hogy hát izé, így semmit nem ér a tulajdoni lapom... Õ nem tudja, hogy ki a felelős, meg izé, hát hogy is van ez, meg hát ez nem is olyan probléma, stb. stb. Viszont számomra ez igen nagy probléma, mert ha nincs tulajdoni lap, akkor bukhatok tízmilliós nagyságrendű összeget.

A hölgy elmondta, hogy ennek a menete az, hogy az Önkormányzat igazol, aztán jön harminc nap, meg blabla, viszont nekem erre harminc napom nincs. Csak úgy, ha elbúcsúzom attól a pénztől.

Van ennek felelőse? Én hibáztam? Miért nem értesítettek? Mi történt? Ha nem én hibáztam van esélyem kártérítésre?

Kérlek segítsetek, mert tényleg sok múlik ezen :(

SF