Zajos szomszédok


Majordomus # 2021.09.20. 14:24

latyaa
Irsz egy levelet a Jegyzőnek,és birtokvédelmet kérsz.

Leirod a tényállást......
Megjelölsz tanukat.

Arra vigyázz,hogy egy éven túl elutasitják a kérelmet.

Tehát a cirkusz kb.5 hónapja tart.

Az igazgatási osztály fog eljárni,tárgyalást tartanak s behívják a megjelölt tanukat.

Utána jön a suhintás....

Majordomus # 2021.09.20. 14:20

Felveszi a jegyzőkönyvet a helyszínen,fotókat jészit ha szükséges,és javaslatot tesz a tulajdonos(önkori) felé a szükséges intézkedésre.
Nekem most raktak ki -3év után -egy családot miután a környék szemetét összekukázták és felhordták a lakásba.

Ne tudd meg mi volt ott....

Zöldövezeti11 # 2021.09.19. 20:04

tértis ajánlott levélben bérleményellenőrzést!

Hogy mik vannak az emeletes házakban, nem semmi!
És milyen jogosítványaik vannak ezeknek az ellenőröknek ?

latyaa # 2021.09.19. 18:12

Szia, idén már volt bérleményellenőr náluk. Csend is volt utána 2 hónapig....
Közösképviselő küldte rájuk.
Birtokháborítás hogy működik?
Lennének tanuk, de elég ha írok egy tényállást, felsorolom az okokat, és a végén le tanúzzak? vagy személyesen kell megjelenniük?

Majordomus # 2021.09.19. 18:10

Tud.
Kérj az önkormányzattól tértis ajánlott levélben bérleményellenőrzést!

Előtte beszélj a területért felelös illetékes társasházkezelőjükkel!

Jelezd,hogy a Jegyzőhöz fordulsz ha nem intézkednek.

Ha sorozatosak a panaszok,akár fel is mondhatják a bérleti jogviszonyukat.

latyaa # 2021.09.19. 17:57

Sziasztok.
Sajnos nekem is hasonló a problémám.
Az alattunk lévő család, önkormányzati bérlők, mi tulajok.
10 éve élünk egymás "mellett" és december óta, már 9 hónapja harcban élünk.
Kezdték azzal hogy bútort húzogattak éjfélig, este 8tól jött rájuk a pakolászás. 2 voltam lent kedvesen szólni, persze tagadtak mindent és 1 hétig csend volt. Majd sajnos eldurrant az agyam és anyázásig fajult a dolog, viszont itt érdekes hogy ők sose támadtak vissza.Szóltam közösképviselőnek, aki felszólította őket, de semmi nem változott, majd ki küldött egy önkormányzati vizsgálót, na akkor csened volt kb 2 hónapig.
Most 3 hónapja kezdték azt csinálni hogy dübörögnek, olyan mintha vernék a falat, és a fejem az ágyba pedig mintha kongana. Ilyen merhetetlenül gusztustalan emberek még nem láttam.Minden este , de tényleg minden este ordibálás megy, volt hogy már sírtam csak legyen végre csend. Szóltam az önkormányzatnak, megigérték hogy lépnek az ügybe, ez volt 2 hete de semmi nem történt. Írtam megint, akkor kaptam választ hogy amit nekik a jog megengedd azt ők megtették, szóval feltették a kezüket hogy ennyi.
Mit tudok csinálni? Hihetettlen hogy önkormányzati bérlőkkel szembe ne tudjon semmit csinálni az önkormányzat?

Majordomus # 2021.09.04. 21:47

És nem is tartozik rá.
Jóindulattal közreműködhet a vita rendezésében.
A Jegyző léphet az ügyben,de ettől csodákat ne várjatok.

tudatlantudós # 2021.09.04. 05:15

@vendegagi: sorstársként tudok nyilatkozni, a jogi részét átengedem az ahhoz értőknek.

  1. Jelezni az önkormányzat (jegyző) felé a rendszeres zajt, ami gyakorlatilag birtokháborítás állítólag.
  2. Rendőrt hívni és jelezni, hogy lehetőleg ne szirénázva jöjjenek.

+1: közös képviselőnek sem árt jelezni, bár tapasztalataim szerint mióta ezek cégek, nem nagyon törődnek az ilyesmivel.

vendegagi # 2021.09.03. 22:03

Kedves Segítők!
A probléma a következő. 3 éve költöztünk panel lakásba. A felettünk lakó idősebb családnál a hölgy varrt. A 3 év alatt kétszer szóltunk nekik (megtehettük volna sokkal többször) amikor klumpával kezdtek felettünk közlekedni a kövön, illetve a hölgy mint nyugdíjas varrónő ipari varrógéppel vart egész nap és a digitális oktatásban nem értettük a gyerekkel az órát. Ekkor a tulaj, akit szépen megkértem, hogy tegyünk valamit, megfenyegetett a lépcsőházban, hogy árulja a lakást és olyan szomszédot keres, hogy arról fogunk koldulni.... Hát ezt a fenyegetést be is váltotta. Konkrétan minden este 9 körül kezdenek el "élni" hogy őket idézzem. Volt már ebben bútor tologatás. laminált parketta lerakás ESTE... amikor szóltunk közölte, hogy most költöznek és folytatta zokszó nélkül 11 óráig. Gondoltuk majdcsak vége lesz. Hát nem, most már sportot űz belőle, hogy napi szinten este kezd el pakolni, amikor is a laminált parkettához sikerül minden leejteni, illetve a valamilyen bútor kopogtat hozzá. Van két kamasz fia. Péntek este jártam fent, hogy szóljak fél 10-kor, hogy ne húzzák a bútort illetve ne kiabáljanak felettünk, illetve ne fogócskázzanak, mert nagyon lehallatszik. Amikor a lépcsőházban mentem fel, akkor is egyértelműen beazonosítható volt, hogy lábbal tiporják az együttélés szabályait. Azt állították nem ők voltak. Vasárnap este (inkább éjszaka ) fél 11-kor állítottak haza, amikor is valamifajta kopogós cipővel sikerült felettünk mászkálniuk úgy, hogy felébresztették az egész családot. Amikor -felmentem szólni a "gyerek" (kb 17-18) nyitott ajtót holt részegen és mindenre csak azt válaszolta jó...amikor eljöttem becsapta az ajtót. Utána kb FÉL 2 lett mire elcsendesedtek, (bútorhúzogatás, kiabálás a laminálton kopogás) zajlott.... fél 3 elmúlt és még nem tudtam visszaaludni az idegtől... Ma 9 órakor ismét nem tudom mit tehettek fent, de mintha ugrálnának, illetve valami nagy tárgyat levernének, illetve csapkodták az erkély ajtót, kiabáltak. Amikor felmentünk még a hölgy közölte, hogy tudja, hogy mit csinálunk és Ő zaklatásért fel fog bennünket jelenteni, mert az előző tulajjal is ezt csináltuk, hogy állandóan bajunk volt... a gyerek meg közölte, ha valami nem tetszik költözzünk el... szerintük minden el van intézve, mert amikor beköltöztek rakattak a laminált alá 3 cm szigetelést és mi nem panelba valók vagyunk... Teljesen tanácstalan vagyok... két kiskorú gyerekem van, akik most kezdték a sulit.. én is és a párom is szellemi munkát végzünk, ami nagy odafigyelést igényel. Néztem a birtokvédelmi eljárást és nem tudom mi lehetne a bizonyíték, hiszen ezek a tevékenységeik az éjszaka közepén okoznak zajt, ami nem folyamatos mint egy hangos zene, hogy rendőrt tudjak hívni, de ez az állapot egyre rosszabb.... most már 3. hónapja Ők a "kedves" szomszédok, próbálok rajta túllendülni, de nem hiszem, hogy ennél több türelmet tanúsítana bárki....A költözés részünkről reménytelen, hiszen CSOK-kal és hitelllel vettük a lakást így viszont az egészségünk fog rámenni....A többi lakóval jó a kapcsolatunk, de sajnos a szintünkön üres a többi lakás, így nem tudunk kivel összefogni, hogy együttes panasz menjen ellenük... Kértem a mostani alkalommal, jöjjön le és hallgassa meg milyen zajokat okoznak, de nem hajlandó. Csak azzal vagdalkozik, hogy mi a nyáron felújítottunk és ő nem tudott pihenni. Előre bejelentettük a faliújságon és 4 kemény nap volt, de a villanyhálózatot ki kellett cserélni veszélyessége és régisége miatt. Minden szabályt betartottunk a házirendben kiírt időket is és nemhogy este nem dolgoztunk, de a mesterek a kiírt időszakhoz képest később kezdtek és hamarabb végeztek. Jelzem amikor költöztek az ablakon hajigálták ki a dobozokat (5.-ről) le a parkoló felé illetve a lakásfelújítást sem jelezték sehova, és emelett sűrűn dolgoztak este 6 után... Tényleg semmit nem tudok tenni, ha ennyire nincs tekintettel senkire maga körül? Segítségüket előre is köszönöm!

MajorDomus # 2021.04.19. 17:45

Mondtam: levél a tulajoknak.

.
Kiindulási alap,az hogy a házban lakó szeméyek magatartásáért a tulajdonos(ok) felelnek.

A néni meg a lánya nem tulajdonosok szerencsédre,mert felük nehezebben boldogulnál.

Ha a levél nem vezet eredményre,akkor a birtokvédelmi eljárást a tulajdonosok ellen kell megindítani.

drbjozsef # 2021.04.19. 06:41

Lényegében nem. Ez nem jogi probléma.

solarenqu # 2021.04.19. 06:15

Akkor tehát? :) semmit nem lehet tenni? Azt értem, hogy egy haldokló nénivel nem tud mit kezdeni, de ez még nem ok arra, hogy penetra büdös legyen a lakásban.

drbjozsef # 2021.04.19. 04:15

Erre így nem. Ha ezt látják, ehhez nincs közük.
Birtokvédelem lehet, de ha rákeresel az ilyen társasházi bűzös lakós cikkekre, látni fogod, hogy hosszú évekig tartó pereskedés sem igen vezet eredményre...
Megbírságolhatja, meg kötelezheti akármire az ÁNTSZ, ha eddig így élt, eztán is így fog...

https://444.hu/…s-a-szemetet

Itt még a közegészségügy sem tett semmit.

solarenqu # 2021.04.19. 03:23

Igen, sorry. Él a lakásban egy nő is, aki szerintem nem a 30-as tulajok egyike. A közegészségügyi eljárásnak mi a lényege? Beszéltem közben a ház gondnokával, aki mondta hogy volt már ez gond, ő is gondolkozott valamilyen megoldáson mert régebben a lépcsőház felé is szellőztettek, amitől az egész lépcsőházban büdös lett. Végül szám nem indult semmi. Ő is elmondta hogy “egy öreg magatehetetlen néni + a bolond lánya élnek a lakásban, néni egyik szoba lánya másik” Ilyenre érdemes kihívni a rendőrt?

drbjozsef # 2021.04.18. 18:25

Ha szellőztetnek, macskákat etetnek, akkor ott élni kell valakinek nem vegetációban is.

Nem is értem, hogy szomszédként hogy hogy nem sikerült ezt kideríteni egy perc alatt.

Ha van egy alkalom, amikor különösen erős a zaj, hívd ki a rendőrséget, és nézd meg mi ott a helyzet.

Aztán eldönthted, hogy birtokvédelmet kérsz, közegészségügyi eljárást índítasz, esetleg rendszeresen kihívod a rendőröket, akik ezt ugyan szeretni nem fogják, de hátha mondanak valami használható ötletet, csak hogy ne őket zaklasd.

MajorDomus # 2021.04.18. 09:42

Levél a 30-as tulajoknak...

solarenqu # 2021.04.16. 18:18

Megnéztem a tulajdoni lapot, egy 1928-as hölgynek törölték pár éve a holtig tartó haszonélvezeti jogát, és 3/4 1/4 aranyban két 30-as a tulaj, öröklés / ajándékozás jogcímen. Őket soha nem láttam itt. Megbeszélni nagyon nincs mit, valaki haldoklik alattunk véleményem szerint a hozzátartozóit nem érdekli a dolog. A kilábalást az idő múlta gondolom meg fogja oldani, azonban magamat félre téve egy 93 éves embernek nem biztos, hogy így kellene végeznie. Lehet, hogy ebből az irányból kellene közelíteni.

MajorDomus # 2021.04.16. 18:04

Tekints be a tulajdoni lapra,ki a tulajdonos.
Valószinű hogy nem egyedül van tulaj.
Keresd meg a többi tulajt a rokonait. Helyezzék el otthonba vagy vigyék el magukhoz bár ez nem népszerű lehetőség.
.
.
Beszélj a családdal....

drbjozsef # 2021.04.16. 08:42

solarenqu,

Az ilyen jellegű problémákat a jog eszközeivel csak igen ritkán, hosszadalmas és költséges eljárásokkal lehet csak megoldani.

Ilyen tipikusan az együttélési szabályok megsértése esetén hosszú távú megoldást a megbeszélés, megegyezés hozhat csak (esetleg elköltözés, vagy meghalás). Se a bírság, se rendszeres feljelentés nem a békés együttélés záloga.

Kérhetsz birtokvédelmet, hívhatsz rendőrt, de ez nem fogja a problémát megoldani. Megpróbálni esetleg érdemes, de ne remélj tőle túl sokat.

solarenqu # 2021.04.15. 19:32

Tisztelt ügyvédek, fórumozók! Adott egy budapesti panel lakás, ahol az alsó szomszédunknál reggeltől estig üvölt, szerintem haldoklik egy hangja alapján idősnek tűnő nő. A lakásból folyamatos bűz árad a lépcsőház felé zárt ajtónál is, valamint amikor szellőztetnek az felső emeletek felé is. A lakásban macskák is vannak, amik csak fokozzák a szagot. Érdemes ilyen esetben birtokvédelmet kérni? Mi történik akkor, amennyiben esetleg megállapítja a jegyző a birtoksértést, azonban a szomszéd nem tudja megszüntetni a birtoksértést. Köszi szépen!

csubuka # 2020.12.17. 18:23

Kedves Fórumozók!

Még egy apróság erejéig visszatérnék a zajongó ventilátor témakörre. Azt jól érzem, hogy családi házaknál egyedül a 27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM rendelet szabályozná a zajosság témakörét?

Tehát maga a szagelszívó kifújásának közel sem annyira szabályozott a témaköre, mint a kéményeké, amiknek nagyon szigorú az elhelyezése? Itt semmi elhelyezési szabály sincs és csak a zaj kapcsán lehetne megfogni a helyzetet?

Erika2020 # 2020.12.17. 13:29

Köszönöm a választ.
A szomszéd vasrácsa nem a saját ajtaja előtt van, hanem a közös részből kerített le egy darabot és azt zárta le a ráccsal. Annyira van az én ajtómtól, mint az ő ajtajától kb. 13 év alatt megváltoztak a szokásaik, többen laknak a lakásban, van, aki 3 műszakban dolgozik, így késő este, éjszaka és hajnalban is zárják-nyitják a rácsot és egyáltalán nem figyelnek arra, hogy ezt óvatosan tegyék, csapják a fém ajtót és a kulcsokat a fém kerethez.

drbjozsef # 2020.12.17. 11:41

Hol tudom bejelenteni a problémámat, hová fordulhatok segítségért?

Ha a zaj zavar, akkor a helyi jegyzőhöz fordulhatnál - ha a zavarás egy évnél nem régebben áll fent. Ha 13 éve már ott van a rács, akkor valszeg régebb a probléma is - ez esetben bírósághoz fordulhatsz.

Esetleg a katasztrófavédelemnél tehetsz bejelentést, ha ez a rács közös részen, menekülési útvonalon (is) áll. Ha csak a saját ajtaja előtt van a szomszédnak közvetlenül, azzal nem foglalkoznak.

Erika2020 # 2020.12.17. 06:46

Tisztelt Ügyvédek, Fórumozók!
Társasházban lakom, a mellettem lévő lakás tulajdonosokkal van vitám már elég régen. A lakásuk elé rácsot szeretlek már sok-sok éve, én 13 éve vagyok a szomszédjuk, azóta biztosan áll a rács. Az én bejárati ajtómhoz elég közel van és minden nyitást-zárást hallok. A fém ajtó csapódik a fém kerethez és a kulcs csomók is csapódnak a zárhoz, ez mind nagyon hangos és napjában 20-szor biztosan nyitják, zárják a rácsot. Késő este, éjszaka és hajnalban is. Először szóban kértem a szomszédokat, hogy szüntessék meg a zajokat, kértem, hogy szereljék le a rácsot. Aztán levelezni kezdtünk, de a vita elmérgesedett. A közös képviselő segítségét kértem, de semmilyen változás nem történt. Hol tudom bejelenteni a problémámat, hová fordulhatok segítségért?
Köszönöm a választ.

csubuka # 2020.12.16. 13:02

Kedves drbjozsef!

Köszönöm szépen a választ! Természetesen az Ön álláspontja teljesen jogos. Szimpla említés ugyan nem vezet semmire, de mondjuk részben anyagilag hozzájárulnom lehetne egy ésszerűbb műszaki megoldáshoz persze kompromisszumkeresés gyanánt. Lehetne talán a csőventilátor mögé hangtompítót tetetni, vagy nagyobb átmérőjű kifúvó légcsatornát alkalmazni.

Csak ez nem túl korrekt, hogy a szomszéd igénytelenségének megoldását részben én finanszírozzam (már ha egyáltalán erre hajlandóság mutatkozna a részéről), de persze, ahogy Ön írja lehet még ez a legolcsóbb megoldás hosszútávon...

A kérdéseim itt főleg azért tettem fel, hogy meddig lehet elmenni, hogyha a kompromisszum nem sikerülne, illetve mivel lehetne a kompromisszum felé terelni a szomszédot, mert szimplán az, hogy számomra zavaró a megoldása őt nem igazán hatja meg.