Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Zajos szomszédok

drbjozsef #   2019.07.31. 07:50

Ha egy éven belül kezdődött : birtokvédelem a jegyzőnél.

Egy éven túl bíróság.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Bombika1976 #   2019.07.30. 21:14

Szép Estét!

Családiházas övezetben a hátsó szomszédunk szobáztat -vendégmunkásokat szállásol el.Kb.30-35 fő.
Rendszeressé váltak a hétvégi ,kora délutáni óráktól az éjszakába nyúló bulizások-kiabálások,hangoskodások.
Már kiterjesztették a tivornyázást a hétköznap estékre is.
Mintha egy kocsma működne a kertünk végében.
Mindig azt játszuk,hogy a tulajdonosnak üzengetünk,ő jelzi a lakóknak hogy gond van-átmenetileg csend van és utána kezdődik minden elölről. Nagyon bosszantó és megkeseríti az életünket ez a helyzet.Akkor most ezt a kialakult helyzetet kötelesek vagyunk eltűrni?
Előre is köszönöm a segítő válaszokat,tanácsot.

Vicky Mena # e-mail 2019.07.30. 20:26

Elkeserítő, hogy egy problémás önkormányzati bérlő esetén sem a jegyző, sem a Lakásügyi csoport nem hajlandó segíteni.
A bérlő rákiabál az emberre,hogy "Fogd be a pofád!"

Vicky Mena # e-mail 2019.07.30. 20:26

Elkeserítő, hogy egy problémás önkormányzati bérlő esetén sem a jegyző, sem a Lakásügyi csoport nem hajlandó segíteni.
A bérlő rákiabál az emberre,hogy "Fogd be a pofád!"

MajorDomus # e-mail 2019.07.01. 20:26

Pontosan!
Egy beszélgetést megér az ügy,mielőtt a 400 wattos hangfalakra ráengeded a bikicsunájt,szigorúan a nyelvórák alatt!

drbjozsef #   2019.07.01. 17:59

Tartok tőle.
Este 10-ig korlátok között zajonghatnak. Ha nem nyúzzák a gyerekeket (vagy azok egymást), elképzelhető, hogy az a "hangoskodás" ebbe még belefér - még ha titeket zavar is.

Ezért mondanám, hogy elsőre érdemes hozzájuk fordulni, és megpróbálni konstruktívan megoldani a problémát.

Aztán ha nem megy, lehet kevésbé konstruktívan is, mint szomszéd, Te is tudsz nekik kellemetlenkedni, hogy ne legyen az az iskola olyan komfortos...

Masiniszta # e-mail 2019.07.01. 15:57

Köszönöm a gyors választ. Azt nem értem, hogyan adhatnak működési engedélyt ilyen tevékenységre. Ha meg megengedték, attól tartok, hogy vesztésre állok a hivatallal szemben.

drbjozsef #   2019.07.01. 14:33

Masiniszta,

Elsőnek a szomszédhoz.

Másodszor kérhetsz birtokvédelmet a helyi jegyzőtől (ha a zajongás kevesebb, mint 1 éve megy).

Végső soron, ha a jegyző intézkedése nem megfelelő, bírósághoz fordulhatsz.

Masiniszta # e-mail 2019.07.01. 14:21

Tisztelt Fórumozók!

Egy zárt beépítésű családi házas övezetben lakom. A mellettünk lévő családi házat megvásárolták, ahol nyelviskolát működtetnek. A tanítási év alatt a gyerekek bent az épületben vannak, míg a várakozó szülők ill. a testvérek kint az udvaron hangoskodnak. Az utolsó csoportok este 7 órakor végeznek, így addig nem tudjuk a saját kertrészünket ill. teraszunkat használni a hangoskodás miatt. Ma pedig elkezdődőtt a nyáritábor, így egésznap "élvezhetjük" a gyerekek üvöltözését, hangoskodását. A kert kb. 300nm-es, van amikor 20 gyerek is van ezen a kicsi területen és a tábor este 6 óráig tart.. Ami szintén nincs megoldva az a parkolás kérdése, mivel a gyerekeket kocsival hozzák, nincs annyi parkolóhely, hogy mindenki elférjen ezért a szomszédos házak előtt hagyják a kocsikat. Arra hivatkozik a tulajdonos, hogy az iskolának nem kell parkolóhelyet biztosítani. Kérdésem, kihez fordulhatok, hogy visszakapjam "kertvárosi" nyugalmunkat?
Üdvözlettel!

MajorDomus # e-mail 2019.06.24. 21:31

Miért nem szólsz neki?

karolina1969 # e-mail 2019.06.24. 19:30

Kedves Fórumozók!
Az normális dolog, hogy 32 decibeles ajtón keresztül is hallom a szomszédom, aki a saját lakásának ajtaját mindig teljes szélességben nyitva tartja a közös, zárt folyosóra, ahonnan a kettőnk lakása nyílik? Nem mindig lehet érteni mit beszélnek, de a hangjuk folyamatosan átjön hozzánk, pedig új ajtót is csináltattam...egyáltalán normális, hogy mindig nyitva van az ajtaja.....őszintén szólva végtelenül rossz érzés, naponta többször elsétálni a nyitott ajtajuk mellett, ahogy belépünk a közös folyosóra, a fejünket azonnal fordítjuk a másik irányba, hogy még véletlenül sem nézzünk be....nekem olyan putriszagú az egész így......nem vagyok kekec, de ez nem jó így, zavaró....

Nety90 # e-mail 2019.06.23. 20:22

MajorDomus

Értem, az a baj, hogy a birtokvédelemről csak most szereztem tudomást, ahogyan arról is, hogy bérlőként is kérhetem. Írtam nekik, hogy ez az utolsó felszólításom, a következő már hivatalos úton fog zajlani. Még mindig várom, hogy mi lesz a reakció. De azért ez tényleg szőrnyű, hogy egyesek ennyire tojnak a másik fejére.

Szomorú örökös #   2019.06.23. 06:45

MajorDomus

s ,,a célból,, tettem rá egy félkilós lakatot

s amit a tűzoltóság első körben úgy lever, mint a sicc, ha áramtalanítani akarja a lakásodat egy esetleges tűz esetén...mellesleg az óraleolvasó sem tudja így ellenőrizni az órát.

MajorDomus # e-mail 2019.06.22. 21:40

Olivia...
Fotók,hangfelvétel,bizonyitékok,és birtokvédelem kérése a Jegyzőtöl,levél az eszközkezelőnek,kérve a bérleményellenőrzést!

MajorDomus # e-mail 2019.06.22. 21:37

Sz.örökös
Szerintem eszükbe jutott nekik is,de szintenként van elektromos szekrény acélból,s ,,a célból,, tettem rá egy félkilós lakatot.

OliviaHerdsmann # e-mail 2019.06.22. 07:39

Kedves fórumozók!
10 éve élek egy szociopata szomszédjaként, éppen alatta. A folyamatos, mások által is említett csendháborítással a mai napig nem lehet mit kezdeni, ha elmentem az önkormányzathoz bejelenteni, másnap össze volt karcolva az autónk, a postaládánk meg szét verve...
A lakásunkat állandóan áztatta egy éven át. A konyha, nappali, WC és fürdő teljesen tropa, a biztosító pedig nem fizet, mert nem lett időben megkezdve a kár elhárítás. Ez megint csak nem a mi hibának volt, hiszen szóba sem állt velünk, helyette rám küldte a szövetkezet emberét, aki közölte, hogy ne zaklassam szegényeket, mert nem ők áztatnak, és különben is gyerek kora óta ismeri a nőt, nem tehet szegény a neveltetéséről...
Végül kiderítettem, hogy az eszközkezelőnél van a lakás, értesítettem őket is. Kiderült, hogy 4 helyen csőtörés van a lakásunkban és három ponton áztattak minket.... Miután ki akarták tenni őket innen, még ő kezdett el aláírást gyűjteni ellenem, hogy én akarom őket kitenni és egy pszichopata vagyok... Ez volt februárban, azóta is itt vannak és a zaj terhelés azóta csak fokozódott, gondolom csak azért is.
Azt már csak mellékes jegyzem meg, hogy a kutyájuk havonta egyszer össze sz@rja a lépcső házat, de nyilván nem ők azok, mert pórázon sétáltatják. Ez megint csak egy oltári rizsa, a kutya már rég lent van, míg ők az ajtót zárják...

Szomorú örökös #   2019.06.22. 05:43

Egyébként anno pár éve egy nyaralóövezetben meglátogattunk egy ismerőst. A szomszéd nyaralóban igen-igen hangosan zenét hallgattak szinte egész nap. Nem szóltunk érte, mert fiatalok és hadd élvezzék. Bár néhány ötlet eszünkbe jutott, pl. a „véletlen” áramtalanítás is. Aztán délután egyszer csak arra lettünk figyelmesek, hogy csend van. Kiderült, hogy véletlenül egy pohár ital ömlött a Hi-Fi-re, ezért nem tudták tovább hallgatni. Szinte egyszerre ugyanaz volt mindannyiunk gondolata: „Óóóóó, de sajnáljuk!” :-D

Szomorú örökös #   2019.06.22. 05:40

MajorDomus

Mikor elmentünk dolgozni,felkapcsoltam a Rock rádiót a 4 hangfallal....Két hónap múlva elköltöztek.

Pedig mennyivel egyszerűbb lett volna, ha lekapcsolják ilyenkor az automatát a folyosón és máris csend van. Neked meg egy totál leolvadt hűtőd, mire hazaérsz. No persze nem adok ötleteket. :-D

MajorDomus # e-mail 2019.06.22. 00:49

A birtokvédelem nem játszik,azt egy évén belül kérheted. Nyugodtan hozd ide a babát! Kutyaharapást szőrivel!

Nety90 # e-mail 2019.06.21. 17:13

MajorDomus

Értem és köszönöm a hozzászólást. Igazából ez már kb. 3 éve tart. Már úgy érzem, hogy kezdünk megőrülni. A birtokvédelmi eljáráson gondolkodom. Nagyon aranyos a kölykök, amikor hallom őket a társasházban énekelni, meg kiabálni, de úgy gondolom, hogy amit a lakásban leművelnek, az már tarthatatlan. Ha egész nap itthon vannak, akkor egész álló nap, viccen kívül, talán amikor esznek nem, megy a dübörgés, a zuhogás és a zörgés. Anyuka úgy oda tudja verni a sarkát néha, hogy az ágyunk is belerezonál. Sajnálom, hogy ilyen sokaknak vannak hasonló panaszaik. Tényleg köszönöm, hogy leírtad a történeted, látom, nálatok sem volt jobb a helyzet. Így terhesen folyamatosan stresszelek miatta, és attól félek, hogyha ne hogy Isten, nem végzünk az építkezéssel, akkor a babát még ide kell hoznunk, és bele se merek gondolni, hogy akkor mit fogunk tenni. Remélem, azért találunk majd megoldást és a minden rendeződni fog :)

MajorDomus # e-mail 2019.06.20. 20:40

Nety
Semmit.
Örülj neki,hogy nem a tulajdonodban teszik tönkre az életedet,s csak a lakáskulcsot kell leadni.nem pedig egy élet munkáját!
Felettem is lakott albérlő házaspár két gyerekkel,még neki állt feljebb,ha szóltam,hogy a 2.5 évest nem tudja megkötni.
Ő ezért a lakásért fizet. Jeleztem,hogy nem nekem,s a dij arra nem jogoditja fel,hogy másokat zavarjon.
Nem változott a helyzet.
Mikor elmentünk dolgozni,felkapcsoltam a Rock rádiót a 4 hangfallal....
Minden szomszédom dolgozik,őket napközben nem zavarta.
.
Két hónap múlva elköltöztek.
.
Ne aggódj.a főbérlőd talál másikat helyetted.

MajorDomus # e-mail 2019.06.20. 20:27

1peter
Komolyan gondolom.

A szenét emberek sokáig büntetlenül keseritik mások életét,hiszen - nekik - pénzbe nem kerűl. A jogaid érvényesitése annál inkább.

Nety90 # e-mail 2019.06.16. 19:53

Remélem tud valaki érdemben segíteni. A promlémánk a felső szomszédainkkal van. Ők 3 éve vásárolták az ingatlant, azóta folyamatos a dübörgés, a zörgés. Először akkor szóltunk, amikor az egyetlen gyerek még 22:30 után is dübörgött. Azt letagadta anyuka, de valószínű, hogy mi is és a nálunk tartózkodó vendégek is süketek vagyunk. Ezzel felhagytak szerencsére. Legközelebb pedig azért jeleztünk, hogy talán ne 23:15-kor kezdje el húzogatni a székeket, vagy éppenséggel vasárnap 5:30-kor. Szerencsére ez is meg tudták oldani. Viszont, amióta megszületett a második gyerek, azóta élhetetlen a lakás. Anyukának mindegy, hogy hétköznap vagy hétvége van, a reggeli ébresztőt megtartja a lépcsőn történő ledübörgéssel, majd a gyerekek futkorászásával, vagy éppen nekifutásból ugrálásával 6-kor. A férjem sokat dolgozik, már jeleztük feléjük. Egyedül csak akkor van csend és nyugalom, amikor elmennek itthonról. Az előző tulajdonosokkal egyáltalán nem volt ilyen problémánk, pedig ők 5 évig laktak a fejünk felett. Mi csak bérlőnk vagyunk. Már jeleztük a főbérlőnknek is, aki szólt is nekik. Mindent letagadtak. Szeretnénk mi is vendégeket, barátokat hívni. Szeretnénk mi is pihenni esténként, hétvégente és nem a folyamatos dübörgést hallgatni. Ez azóta van, amióta a beköltözés után 2 hónappal felújították a lakást. Minden lehallatszik. Ők szépen élik az életüket, persze csak felettünk laknak, utána amikor megunták felmennek az emeletükre aludni. Mit lehetne tenni? Bár hozzátenném, hogy ösztönzően hatottak az építkezésünkre, mert 7 hónapos terhesen vagyok itthon, úgy hogy reméljük idén még költözhetünk. Viszont a főbérlőnket sajnálom, aki nem tudom, hogy tud-e majd olyan lakót találni, aki el tudja viselni őket. Köszönöm a segítséget!

1Peter # e-mail 2019.06.16. 13:45

MajorDomus: köszi a választ, de ezt ugye nem írtad komolyan?

Nem annak kellene inkább költeni és viselkedni, aki tesz magasról a szabályokra, a házi rendre? Beleállok a harcba.
Nem azért vettem a lakást, hogy elköltözzek.

MajorDomus # e-mail 2019.06.15. 22:25

Azért költesz,mert téged zavar!
Vagy beleállsz a harcba,vagy tűrsz és fizetsz! Esetleg költözöl. Egy éven belűl indithatsz birtokvédelmi eljárást.