Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Zajos szomszédok

MajorDomus # e-mail 2020.09.23. 17:37

Csak mondanám hogy a sztár női fodrászok is mind férfiak,ahogy a sztár séfek is.

wers # e-mail 2020.09.23. 06:57

:)
ez a fiúcska leginkább a balett táncos kategóriába sorolta mikor elmélázott a gondolaton (7-ket kezdi, ugye pályaválasztás is szóba került), inkább a kérdés, mi késztet erre egy férfit :)

De ezzel persze nem csorbítva a fodrászok érdemeit.

Belőlem nem hiszem, hogy jó fodrász lett volna. Pedig nem férfi vagyok.

bermuda háromszög #   2020.09.22. 22:29

Az is hozzátartozik a történethez hogy a férfi haja csak hosszú volt, de elhanyagolt, míg a nőé folyamatosan fodrászolt.
Ha cserélnek, akkor a férfi fodrász nyer.

Szomorú örökös #   2020.09.22. 21:45

Hogyan lesz egy férfiből női fodrász?
Úgy hogy megtanulja a szakmát.

Anno egyszer egy TV vetélkedőben két város vetélkedett, egyikben nők, a másikban csakis férfiak.
A két városból Két kiválasztott fodrásznak kellett összemérnie az erejét.

• Az egyik egy nő volt, a másik meg egy férfi.
  • A nő egy csodaszép alkalmi frizurát készített egy nőnek, a férfi pedig kontyot egy másik férfinak.

Az eredményt el tudjátok képzelni, ugye?
Hogy melyik nyert, az nem kérdéses! :-D

MajorDomus # e-mail 2020.09.22. 20:49

.
Úgy hogy megtanulja a szakmát.

drbjozsef #   2020.09.22. 08:09

Ez teszi a női fodrászt? Miket nem tanulok itten...

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

bermuda háromszög #   2020.09.21. 16:06

Eljön majd az idő amikor rájön: szereti simogatni a nőket

wers # e-mail 2020.09.21. 13:38

MD

Jó,tudom: miért nem lettem fodrász?

13 körüli legényke elgondolkodik:

Én nem tudtam válaszolni.

wers # e-mail 2020.09.21. 13:36

bermuda, nehogy elővegyél egy három hónapos bejegyzést kekeckedni!

De ha már, nem tudom kihagyni:

bermuda háromszög #   2020.09.21. 13:07

csak az bosszant,hogy hogy én minden ft után leadózok,ő meg befizet annyit hogy ne cseszegessék.
Ő is pont annyit fizet be amennyiért nem cseszegetik, vállalva a következményét - pl az alacsony nyugdíjat.

MajorDomus # e-mail 2020.09.15. 21:13

. .

MajorDomus # e-mail 2020.09.14. 18:42

???
.
magyarul?

Vicky Mena # e-mail 2020.09.13. 20:11

Üdv!

Nem tudom megérteni,miért nem hajlandó a jegyző és/vagy az önkormányzat egy bérlő esetében,aki nem azon az emeleten száll ki a liftből,ahol lakik?!
Persze,lefelé könnyebb menni a lépcsőn,de későn jár haza,pont az ominózus emeleten nagyot láttán a lift, kiabál...

MajorDomus # e-mail 2020.06.24. 20:59

.
(pont)

Szomorú örökös #   2020.06.23. 20:17

MajorDomus

csak az bosszant,hogy hogy én minden ft után leadózok,ő meg befizet annyit hogy ne cseszegessék. Jó,tudom: miért nem lettem fodrász?

Pontosan így van! Én úgy gondolom, hogy vannak jól választott foglalkozások és vannak kevésbé jók. Ez ilyen bicikli.

De valljuk be, a topik témájától eléggé messze kalandoztunk, úgyhogy zárjuk le ezt itt. :-)

MajorDomus # e-mail 2020.06.23. 19:05

Hát elég drága.
Csak abból következtetek,hogy állandóan panaszkodik a 98 ezer ft-os nyugdijára. Ebből azért sejthető hogy nem az adó és járulékfizetés élharcosa.
.
Nem tőle sajnálom a pénzt,csak az bosszant,hogy hogy én minden ft után leadózok,ő meg befizet annyit hogy ne cseszegessék.

.
Jó,tudom: miért nem lettem fodrász?

Szomorú örökös #   2020.06.23. 06:37

MajorDomus

Engem 12 perc alatt nyír meg,ez 3.000 ft!

Egyébként ez meg egy drága fodrász lehet, engem az enyém 1400-ért vág. :-)

Szomorú örökös #   2020.06.22. 21:13

MajorDomus

Félreértés ne essék,nem sajnálom tőlük,mert én sem állnék már 8 órát a szék mellett.

Én is pont erről beszélek.

De azért a 15 %-ot igazán befizethetnék.

És miből gondolod, hogy nem fizetik be? Hozzád futnak be az adóbevallásaik? Azért a NAV sem hülye, hogy egy fodrász alig keres valamit. Úgyhogy nyugodj meg, lehet te nem kapsz nyugtát - ami természetesen szabálytalan - de hidd el, valami alapján csak adóznak, mert ha nem tennék, már régen ezernyi ellenőrzést kaptak volna.

Szerintem te sem dolgozol 12.000 ft-os órabérben.

De előfordul, sőt még több pénzért is van ilyen, csak akkor előadóművésznek hívnak (az is az egyik tevékenységem a vállalkozásban). :-)

MajorDomus # e-mail 2020.06.22. 18:57

Sz.örökös
Én ugyanezt toltam szombat vasárnap is. Folyamatos 3 műszak,mellette a társasházak egyre gyarapodó számban,úgy hogy az utolsó ft után is leadóztam.
.
Csak engem senki sem sajnált.
.
Melettünk egy tárolót bérel a hölgy és a fia. A nők hozzá a srácok a fiához járnak. 10-től rste 8-ig vannak nyitva. Engem 12 perc alatt nyír meg,ez 3.000 ft!
.

Szerintem te sem dolgozol 12.000 ft-os órabérben.
.
Félreértés ne essék,nem sajnálom tőlük,mert én sem állnék már 8 órát a szék mellett.
..
De azért a 15 %-ot igazán befizethetnék.

Szomorú örökös #   2020.06.22. 17:26

MajorDomus

pofátlanságnak tartom,hogy
a fodrászok és kozmetikusok százezreket keresnek naponta és adómentesen.

A százezreket" kifejezést egy kicsit túlzónak tartom. Ők sem állnak a szék mellett egész nap, mivel többségének családja van otthon, így még ha 10 óra munkaidőt is feltételezünk naponta - heti 5 napban - akkor az olyan 60-80 ezer és még mindig bőven 100 ezer alatt van, mivel egy hölgy haja sokszor minimum háromnegyed óra. Nem beszélve arról, hogy nincs is egész napra egyik-másiknak folyamatosan ügyfele - akkor szoktak ügyintézni. Az én feltételezésem alapján ráadásul ennek kb. a felét vallja be, mert arról valóban nyugtát állít ki (valljuk be, nekik számlát ritkán szükséges írni), ami ugyanúgy adó és bevallásköteles.

Egyébként meg én soha nem irigyelltem tőlük azt, amit megkeresnek, mert nekik sok esetben szombaton is tolni kell - néha még vasárnap is - főleg ballagáskor, szilveszterkor, báli szezonban kora reggeltől késő estig, szóval ezt a részét meg utánuk kell csinálni és azt követően lehet reklamálni, hogy valóban olyan jó-e nekik.

bermuda háromszög #   2020.06.22. 10:41

Valamennyi bevételt, az egyszerüsített bevallás miatt eddig is feltételeztek nekik.
Ha most ugrana egy nagységrendet, akkor a NAV helyében azonnal rájuk szállnék.
Még egy gondos házmester besúgása sem kellene hozzá.

MajorDomus # e-mail 2020.06.21. 16:30

A számlaadást majd ellenőrzik.
.
A 100 ezer ft feletti áfa összeg online számlázásba való bevonása 200 milliárd többlet bevételt hozott.
.
Legalább ennyi várható az aprólékból is.
.
Nekem semmi gondom a számlázással de azt pofátlanságnak tartom,hogy
a fodrászok és kozmetikusok százezreket keresnek naponta ésadómentesen.
Szerintem világelsők vagyunk a százezer lakosra jutó női fodrászok számában.

bermuda háromszög #   2020.06.21. 15:12

És innentől elvárás, hogy Áfa bevallás tervezetet csináljon a NAV, ne csak 10 év múlva, mint az szja esetében.
Figyelmeztessen, ha a bevalási határidőm határérték átlépés miatt változik stb

bermuda háromszög #   2020.06.21. 13:48

MD
Ha eddig nem állítottak ki számlát magánszemélynek és jan 1 után sem fognak (a szokás hatalma), akkor azt nem kell felküldeni.
Ha állítottak ki, akkor azt meg lekönyvelték és az Áfát befizették - eddig is.
Itt nem a fodrász fogja befizetni a legtöbbet.

A fegyelem várhatóan persze nőni fog - a mértékét meglátjuk.
Kíváncsi lennék az Ázsia Center statisztikájára.

Szomorú örökös #   2020.06.20. 21:15

MajorDomus

Úgy értettem hogy mindenképpen regisztrálniuk kell,adatszolgáltarás csak januártól mert Mariska néni haja csak onnantól fontos.

Igazából lehet utána sem, ha Mariska néni haját számla nélkül intézte eddig is a csaj és ezután is úgy fogja. De ez már más tészta és nem is igazán ide tartozik.