Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Zajos szomszédok

balek13 # e-mail 2020.02.21. 21:07

wers Az íróasztalánál ülve állapította meg, hogy zavar-e a birtoklásban ez a zaj, vagy sem?
Minderről ugye csak szóban tájékoztatott. Szóval lebeszélt arról, hogy munkát adjál neki.

Pontosan ez volt az érzésem, hogy úgyse történik semmi, akkor meg minek megpróbálni.

wers Legyen úgy, nem oda tartozik(???). De akkor sem értek egyet azzal, hogy tudod kell személy szerint ki okozza a zajt, nem elég a zajforrás helyét megjelölni.

Nekem ezt mondta, tudnom kell, hogy kivel szemben kérek birtokvédelmet, mert nem a tulajdonos okozza...

MajorDomus
Miért nem a tulajt keresed meg,aki felelős az albérlő viselkedéséért.

Már az első alkalommal jeleztem felé a problémát. Eddig kétszer beszéltem vele telefonon, még neki állt védeni őket, és amikor mondtam jogi útra terelem ha nem változik, azt mondta ez elég gyenge lábakon áll.

Most megint fényt kapott a szomszéd este 745 -kor állt neki porszívózni, amit persze rögzítettem is...

Aztán felhívta a lakásszövetkezet is, azt mondta áll elébe a jogi útnak.

MajorDomus # e-mail 2020.02.21. 20:23

Miért nem a tulajt keresed meg,aki felelős az albérlő viselkedéséért.

wers #   2020.02.21. 13:08

Legyen úgy, nem oda tartozik(???). De akkor sem értek egyet azzal, hogy tudod kell személy szerint ki okozza a zajt, nem elég a zajforrás helyét megjelölni.

wers #   2020.02.21. 12:59

az effajta zaj
Az íróasztalánál ülve állapította meg, hogy zavar-e a birtoklásban ez a zaj, vagy sem?
Minderről ugye csak szóban tájékoztatott. Szóval lebeszélt arról, hogy munkát adjál neki.

balek13 # e-mail 2020.02.21. 12:38

Tisztelt wers!

Azt mondta hogy az effajta zaj, vagyis a kopogó cipő, bùtortologatàs, dolgok leejtèse, hangos( pihenőidőben) beszélgetés, kiabàlàs, röhögèsre nem lehet birtokvèdelmet kérni.

Nem oda tartozik, és annak a személynek kell a nevét megjelölni aki okozza ( okozzàk) nem pedig a tulajdonost.

wers #   2020.02.21. 07:04

Hívtam a jegyzőt aki azt mondta, hogy nem kérhetek birtokvédelmet, mivel nem tudom az albérlők nevét"

Szerény véleményem szerint ez úgy badarság, ahogy van.

Te tedd meg a bejelentésedet, kérelmedet a lakás címe és a tulajdonos alapján. Neked semmi közöd, hogy kik okozzák a zajt, albérlők, vagy rokonok, vagy ők maguk. Legyen az ő gondjuk, ők felelnek érte.

(ja, na persze, majd a legközelebbi családi ünnepnél kiállsz a kapuba, és mindenkinek fel veszed az adatait, aki megjelenik, különös tekintettel, ki milyen kopogós sarkú cipőben érkezett, hogy megfelelően részletezetten tudd beazonosítani a zaj forrását)

balek13 # e-mail 2020.02.20. 20:23

Tisztelt fórumozók!

A mi történetük az albérlőkkel beköltözésük után kezdődött.

Kopogós cipő, bútorhúzogatás, a haverok áthívása, tárgyak leejtése, döngő léptekkel szaladgálás, gondolom ismerős.

A legelején írtam nekik levelet,hogy itt mások is élnek, és ha lehet illeszkedjenek be a lakóközösségbe aztán 1x lejöttek elnézést kértek mert " szallagavató" volt, de azóta a legutóbb már rendőrt kellet hívnom.

Hívtam a jegyzőt aki azt mondta, hogy nem kérhetek birtokvédelmet, mivel nem tudom az albérlők nevét, és ezek a zajok nem oda tartoznak, keressem a kormányhivatalt.

Kerestem a kormányhivatalt, ők azt mondták rendőr a megfelelő a probléma megoldására.

Kihivtam a rendőröket, akik a rácson nem tudtak bejutni, ezért csak az én adataimat tudták felvenni, a zajongókét nem.

Írtam a lakásszövetkezetnek, ahol lényegében adatvédelmi okokra hivatkozva, nem tudják megmondani ( ők sem tudják egyébként) kik laknak ott név szerint, és mivel ez csak rám és a felső lakóra tartozik , üljünk le és beszélgessünk.

Na most mielőtt még jó pofánba*, leülnék velük beszélgetni, szeretném megkérdezni, hogy tulajdonosként, miért kell nekem a majomparádét elviselnem, és miért mutogat egyik a másikra, amikor a viselkedésük a mellettük lévő szomszédokat is zavarják, erre mondják, hogy csak az én problémám....

Persze amikor felmegyek, és illedelmesen bekopogok, fülüket farkukat behúzzák, aztán később újra kezdik.

Szeretném megkérdezni, hogyan tudok jogi lépéseket tenni, az zajt okozó nevévek hiányában. ( feljegyzések tanu van)

MajorDomus # e-mail 2020.02.20. 19:15

Sokra nem megy vele.

drbjozsef #   2020.02.20. 12:36

Nufi_,

Birtokvédelmet kérhetsz a helyi jegyzőtől.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Nufi_ # e-mail 2020.02.20. 12:29

Mi ilyenkor a teendő?

MajorDomus # e-mail 2020.02.19. 20:50

Mert a felújitás során valószinűleg lebontotta a szigetelést,és nem épitette vissza.

Nufi_ # e-mail 2020.02.19. 12:44

Jó napot!

Amióta felettünk 1 új szomszéd beköltözött és felújította a lakását azóta lejön a zaj.

Áthallatszik a tevékenység konyhából, fürdőből. Lakás többi részén dübörgés, rohangálás, hangos beszéd, ricsaj, kapcsoló használata este, csap vízsugár maxon, mosógép, centrifuga rezgései mintha a remegne a lakás vagy felettünk fúrnának mindenütt egyszerre olyan a hangjna, porszívó, csörömpölés, szék-bútor húzása a földön és szekrény ajtó, ajtó, fiók csapkodása; mintha a földet piszkálnák, kaparnák, simítanák spaklival de lehet h csak a porszívót húzza a földön, meg mintha golyók gurulnának a földön olyan zaj is van néha.

Nem értem mi történhetett lakás felújításkor, hogy ennek ez lett az eredménye. Előtte 15 évig felettünk semmi zaj nem jött le hozzánk és mindig csend volt. Max ha fúrtak azt lehetett régen hallani soha semmi más zajt nem hallottunk előtte régen.

Olyan hangok jönnek át amiknek nem kéne és nem voltak hallhatóak régen. Miért vezeti a lakás a hangot a lakásfelújítás után?

Bizonyos zajokat lehet hallani a felettünk lévő lakásból zajtól függően utcán amikor nyitva az ablakuk, földszinten és alatta-felette 1-2 emelettel folyosón a lépcsőházban is, de ez csak másokat zavarhat inkább. Pl a folyosón lehetett hallani ahogyan mosogat, csörömpöl konyhában meg hangosan dumál csukott ajtó mögött de ezt a lakásomból nem lehet hallani szóval csak másokat zavar.

Mi ilyenkor a teendő és miért jön át a zaj? 15 évig csend volt. Miért vezeti a lakás a hangot a lakásfelújítás után?

Mi ilyenkor a teendő?

MajorDomus # e-mail 2019.11.30. 21:35

Keressetek másik lakást.
Az egyedülálló anyuka nem tud változtatni sem a kőrülményein,sem a gyermekén,ha beteg,még birtokvédelmet és gyámhatósági támogatást sem kapsz.

Xénia1212 # e-mail 2019.11.30. 10:48

Tisztelt Fórum követők,

Egy olyan problémával, kérdéssel fordulok jogi tanácsért, ami elég kellemetlen, de valamit muszáj tennünk, mert lassan elviselhetetlen a helyzet.

Panellakásban élünk, lassan 4 hónapja. A közvetlenül felettünk lakó szomszéd egy egyedülálló anyuka, akinek a fia sajnos pontosan nem tudom, hogy mi a betegségének a neve, de valamilyen fogyatékossággal él. A lényeg, hogy amikor itthon van fel és alá rohangál a lakásban és eszméletlen módon zajog, mint ha szekrényeket borogatnának, vagy műanyag labdát gurigatna a földön. Egyszerűen elképzelésünk sincs, hogy mit csinálhat, de sokszor szinte már azt érezzük beszakad a plafon.
Amikor először szóltunk, nem tudtuk, hogy valamilyen betegség vagy fogyatékosság áll fent. Anyukája sajnos nagyon ellenszenvesen és visszautasítóan viselkedett elsőre, aztán azt mondta valamit majd kitalál, de sajnos ez van javítani nem tud sokat a helyzeten. A kérdésem az lenne, hogy tényleg ez van? El kell fogadni, hogy ilyen a szomszéd kisfia?? Kb. 7-8 éves lehet.
Azóta amikor már nagyon eldurvul a helyzet vagy hétvégén korán reggel zajong és írunk neki sms-t, vagy jelezzük, hogy kezd sok lenni, azzal "támad" vissza, hogy ha majd nekünk megszületik a kicsi, ugyanis várandós vagyok, majd ő is zaklat minket, ha sír, tehát nem túl együttműködő, ha fogalmazhatok így, azt mondanám primitív.

Mit tehetünk?
Előre is köszönöm a segítséget, tanácsot!

drbjozsef #   2019.07.31. 07:50

Ha egy éven belül kezdődött : birtokvédelem a jegyzőnél.

Egy éven túl bíróság.

Bombika1976 #   2019.07.30. 21:14

Szép Estét!

Családiházas övezetben a hátsó szomszédunk szobáztat -vendégmunkásokat szállásol el.Kb.30-35 fő.
Rendszeressé váltak a hétvégi ,kora délutáni óráktól az éjszakába nyúló bulizások-kiabálások,hangoskodások.
Már kiterjesztették a tivornyázást a hétköznap estékre is.
Mintha egy kocsma működne a kertünk végében.
Mindig azt játszuk,hogy a tulajdonosnak üzengetünk,ő jelzi a lakóknak hogy gond van-átmenetileg csend van és utána kezdődik minden elölről. Nagyon bosszantó és megkeseríti az életünket ez a helyzet.Akkor most ezt a kialakult helyzetet kötelesek vagyunk eltűrni?
Előre is köszönöm a segítő válaszokat,tanácsot.

Vicky Mena # e-mail 2019.07.30. 20:26

Elkeserítő, hogy egy problémás önkormányzati bérlő esetén sem a jegyző, sem a Lakásügyi csoport nem hajlandó segíteni.
A bérlő rákiabál az emberre,hogy "Fogd be a pofád!"

Vicky Mena # e-mail 2019.07.30. 20:26

Elkeserítő, hogy egy problémás önkormányzati bérlő esetén sem a jegyző, sem a Lakásügyi csoport nem hajlandó segíteni.
A bérlő rákiabál az emberre,hogy "Fogd be a pofád!"

MajorDomus # e-mail 2019.07.01. 20:26

Pontosan!
Egy beszélgetést megér az ügy,mielőtt a 400 wattos hangfalakra ráengeded a bikicsunájt,szigorúan a nyelvórák alatt!

drbjozsef #   2019.07.01. 17:59

Tartok tőle.
Este 10-ig korlátok között zajonghatnak. Ha nem nyúzzák a gyerekeket (vagy azok egymást), elképzelhető, hogy az a "hangoskodás" ebbe még belefér - még ha titeket zavar is.

Ezért mondanám, hogy elsőre érdemes hozzájuk fordulni, és megpróbálni konstruktívan megoldani a problémát.

Aztán ha nem megy, lehet kevésbé konstruktívan is, mint szomszéd, Te is tudsz nekik kellemetlenkedni, hogy ne legyen az az iskola olyan komfortos...

Masiniszta # e-mail 2019.07.01. 15:57

Köszönöm a gyors választ. Azt nem értem, hogyan adhatnak működési engedélyt ilyen tevékenységre. Ha meg megengedték, attól tartok, hogy vesztésre állok a hivatallal szemben.

drbjozsef #   2019.07.01. 14:33

Masiniszta,

Elsőnek a szomszédhoz.

Másodszor kérhetsz birtokvédelmet a helyi jegyzőtől (ha a zajongás kevesebb, mint 1 éve megy).

Végső soron, ha a jegyző intézkedése nem megfelelő, bírósághoz fordulhatsz.

Masiniszta # e-mail 2019.07.01. 14:21

Tisztelt Fórumozók!

Egy zárt beépítésű családi házas övezetben lakom. A mellettünk lévő családi házat megvásárolták, ahol nyelviskolát működtetnek. A tanítási év alatt a gyerekek bent az épületben vannak, míg a várakozó szülők ill. a testvérek kint az udvaron hangoskodnak. Az utolsó csoportok este 7 órakor végeznek, így addig nem tudjuk a saját kertrészünket ill. teraszunkat használni a hangoskodás miatt. Ma pedig elkezdődőtt a nyáritábor, így egésznap "élvezhetjük" a gyerekek üvöltözését, hangoskodását. A kert kb. 300nm-es, van amikor 20 gyerek is van ezen a kicsi területen és a tábor este 6 óráig tart.. Ami szintén nincs megoldva az a parkolás kérdése, mivel a gyerekeket kocsival hozzák, nincs annyi parkolóhely, hogy mindenki elférjen ezért a szomszédos házak előtt hagyják a kocsikat. Arra hivatkozik a tulajdonos, hogy az iskolának nem kell parkolóhelyet biztosítani. Kérdésem, kihez fordulhatok, hogy visszakapjam "kertvárosi" nyugalmunkat?
Üdvözlettel!

MajorDomus # e-mail 2019.06.24. 21:31

Miért nem szólsz neki?

karolina1969 # e-mail 2019.06.24. 19:30

Kedves Fórumozók!
Az normális dolog, hogy 32 decibeles ajtón keresztül is hallom a szomszédom, aki a saját lakásának ajtaját mindig teljes szélességben nyitva tartja a közös, zárt folyosóra, ahonnan a kettőnk lakása nyílik? Nem mindig lehet érteni mit beszélnek, de a hangjuk folyamatosan átjön hozzánk, pedig új ajtót is csináltattam...egyáltalán normális, hogy mindig nyitva van az ajtaja.....őszintén szólva végtelenül rossz érzés, naponta többször elsétálni a nyitott ajtajuk mellett, ahogy belépünk a közös folyosóra, a fejünket azonnal fordítjuk a másik irányba, hogy még véletlenül sem nézzünk be....nekem olyan putriszagú az egész így......nem vagyok kekec, de ez nem jó így, zavaró....