Vízművek, vízórák kezelése


Majordomus # 2023.04.06. 19:39

Valóban a mellékmérőkre gondoltam. Nálunk úgy hívják hogy "elkülönitett vízhasználó".
Éppen 3 cég közül választhatnak.

oligaliga # 2023.04.06. 05:50

Egészségedre!

Szomorú örökös # 2023.04.06. 05:47

oligaliga

A hozzászólásodnak megint semmi köze nem volt ahhoz, amiről az előtte lévő bejegyzések szólnak.

Vagy inkább te küzdesz a logika teljes hiányával és képtelen vagy úgy értelmezni a hozzászólásaimat, ahogy azokat én beírtam. :-D
Lazíts inkább! Vegyél sonkát, kolbászt, tojást, no meg készíts hímes tojásokat is,
mert itt a húsvét és hamarosan jönnek a locsolkodók! :D :D :D

oligaliga # 2023.04.06. 05:28

És az miért fáj neked, hogy nem csak paragrafusok repkednek itt egymás után, hanem bárki a személyes tapasztalatát is megosztja a fórumozókkal?

Nekem nem fáj, neked szokásod elvinni a témát az eredeti kérdésről. A hozzászólásodnak megint semmi köze nem volt ahhoz, amiről az előtte lévő bejegyzések szólnak.

Majordomusnak válaszoltam, nem neked, ne fáradj azzal, hogy ebbe is beleszólsz, majd ő megmondja, mire gondolt.

Szomorú örökös # 2023.04.06. 04:29

oligaliga

Megint anekdotázol.

És az miért fáj neked, hogy nem csak paragrafusok repkednek itt egymás után, hanem bárki a személyes tapasztalatát is megosztja a fórumozókkal? Lehet, hogy te csak § jelek között érzed jól magad, de ettől még másoknak nem biztos, hogy nyugalmat okoz. Egyébként meg csak a 4 évre reagáltam.

Ikermérős bekötés kialakításánál meg kell bontani a bekötést, akkor már egyszerűbb, ha új mérőt tesznek fel. Ne fájjon miatta a fejed.

Nekem ugyan nem fáj, kaptam róla munkalapot, minden érdekes adat ott van rajta.
De szerintem neked is egyszerűbb lesz az életed, ha nem velem kötözködsz mindig. :-)

Majordomus példájára pedig szerintem ő a mellékmérőkre gondolt, nem a bekötési főmérőkre.
Mi több, ezt a kifejezést nála nem is olvashatod. Azt pedig ugyebár nem kötelező kizárólag a vízművel megcsináltatni.

oligaliga # 2023.04.06. 03:50

A bekötési mérőt az utolsó faluban is a vízmű cseréli, nem a felhasználó választja ki.

Majordomus # 2023.04.05. 20:40

Vízműve válogatja.
.
Nálunk a faluban a 8.év folyamán kiértesítik a fogyasztót a csere szükségességéről és választhat hogy kivel cserélteti ki a vízórát.

oligaliga # 2023.04.05. 19:11

Megint anekdotázol.

58/2013. (II. 27.) Korm. rendelet
64.§(13) A víziközmű-szolgáltató az üzletszabályzatában foglaltak szerint jogosult a bekötési vízmérőnek a mérésügyről szóló törvény végrehajtására kiadott kormányrendeletben meghatározott hitelesítési hatályán belüli cseréjére azzal, hogy erre legkorábban a bekötési vízmérő beépítését követő negyedik évben kerülhet sor.

Ikermérős bekötés kialakításánál meg kell bontani a bekötést, akkor már egyszerűbb, ha új mérőt tesznek fel. Ne fájjon miatta a fejed.

Szomorú örökös # 2023.04.05. 17:24

oligaliga

6.§ (10) * A hitelesítés négyéves vagy azt meghaladó hatálya azon a napon jár le, amelyik nap a hatály záró évének utolsó napja.

Ez megint személyes tapasztalat. Nekem ikermérőt szereltek fel a héten.
Nem csak a szomszéd kapott ikermérőt, hanem én is egy új főmérőt.
Az előző főmérőmnek 2016 volt a hitelesétés éve, az azért nem 4 év, akámerről is számoljuk.

oligaliga # 2023.04.05. 08:50

127/1991. (X. 9.) Korm. rendelet a mérésügyről szóló törvény végrehajtásáról

6.§ (10) * A hitelesítés négyéves vagy azt meghaladó hatálya azon a napon jár le, amelyik nap a hatály záró évének utolsó napja.

Majordomus # 2023.03.22. 21:37

A hitelesitési idő 8 év. Nem pedig 7 év és 234 nap

oligaliga # 2023.03.22. 10:46

nosmo_king

A 2016-ban felszerelt vízmérő hitelessége 2023.12.31-én jár le, mert az idei a 8. év. Nem idő előtti, sőt, 2024. január 1. után csere nélkül számlázni sem lehetne.

matthiasi # 2023.03.22. 06:28

Korábban 4 év volt egy főmérő hitesítési ideje.-Sőt az un.mellék vízmérőké is ennyi volt.majd úgy 30 éve a torgyán józsi idején a mellékmérőkét 6 -ra emelték.
Telt az idő,előbb a mellékmérőkét emelték 8 -ra majd követte a fővízmérők hitesítési ideje is.
Egy vízmérő többet soha sem mér csak kevesebbet... a vízkövesedés miatt.
A törvény szerint a fővízmérő csere költsége a szolgáltatót terheli, a mellék vízmérő csereköltsége viszont a fogyasztóé.
A leszerelt mérőket nem hitelesítik, mivel nem éri meg. Egy új... gyárilag hitelesített mérő 5 és 10 eft között van (plusz a szerelés ).

Egy egyedi használt mérő hitelesítése la borban lehet akár 100 eft is.
Tehát a használt mérők mennek a zúzóba.
A panaszkodónak nagy valószínűséggel mellékvízmérője van ezért fizet ő.

Majordomus # 2023.03.21. 20:48

Ax olyan településeken ahol túl kemény a víz,az órák jelentős eltérésekkel mérnek.
.
Ennek megelőzése is lehet a korábbi mérőcsere.

drbjozsef # 2023.03.21. 16:58

58/2013. (II. 27.) Korm. rendelet
64.§(13) A víziközmű-szolgáltató az üzletszabályzatában foglaltak szerint jogosult a bekötési vízmérőnek a mérésügyről szóló törvény végrehajtására kiadott kormányrendeletben meghatározott hitelesítési hatályán belüli cseréjére azzal, hogy erre legkorábban a bekötési vízmérő beépítését követő negyedik évben kerülhet sor.

Ki van ez találva.
Ahelyett, hogy mérnének egyet, és hitelesítenék. Pedig mérhetne még kétmillió köbmétert is.
Kell a pénz, oszt kész.

nosmo_king # 2023.03.21. 16:42

most kaptam egy értesitést a vizmütöl hogy a honap végén esedékes a hidegvizorámat lecserélni 27000ft ért. megnéztem az elözö oracsere lapot és azon az áll hogy a hitelesités éve 2016 01 20. ennyire nem megy nekik a matek vagy ennyire kell a lové. 2016 01 20 + 8 év = 2024 01 20 hát az még odébb van. állitolag a honap nem is számit csak az év. akkor az 2024 12 31 -ig érvényes? és mennyi idövel a lejárat elött kell lecserélni. néhány nap? hét? honap? esetleg 7év 11 honap? vagy hogyan gondolja a vizmü?

Majordomus # 2023.03.09. 20:13

2 db almérő megoldja a problémát. Ennyi.

Zoltanuss # 2023.03.09. 06:46

az említett ingatlan egy 1 helyrajzi számon elhelyezkedő családi ház, 2 külön bejárattal , 2 lakásként funkcionál, viszont nincs bejelentve és kérvényezve a 2 rendeltetési egység (jelenleg nem lehet módosítani)

írta ......0505
Hát az nem cs.ház. Több lakásos lakóépület lehet ha azok a rendeltetési egységek megfelelnek egy lakáskritériumainak.
külön bejárat, 1 db legalább 15 nm-es lakószoba aminek egy ablaka a szabadba néz.Aztán jó ha a közszolgáltatások is külön vannak.
Akkor az arra illetékes lakássá minősítheti azt a „rendeltetési egysége”t ha kéri valaki és a vízszolgáltató is beköti az iker vízmérőt......ha ha az ő igényi is teljesülnek.
Nekem 2 éve történt a móka...közel fél millióba került.

Hab a tortán hogy a vízszolgáltató bekötése csak 60 eft volt, de amiket kértek a z elképesztő. Volt ami jogos volt volt a mi nem. szvsz.
Ha érdekel valakit felteszem az akkori költségvetést.. lehet szemezgetni.

Majordomus # 2023.03.06. 20:24

A másik topicban válaszoltam.

Szomorú örökös # 2023.03.06. 19:05

bcs0505

a vízszolgáltató megtagadhatja a ikermérő felszerelését , azzal az indokkal , hogy "ikermérő felszerelésénél is, a bekötési vízmérő felszerelésére érvényes szabályok az irányadók" - és ezzel az 1 HRSZ/ 1 főmérő helyzetre utal ?.....az említett ingatlan egy 1 helyrajzi számon elhelyezkedő családi ház, 2 külön bejárattal , 2 lakásként funkcionál, viszont nincs bejelentve és kérvényezve a 2 rendeltetési egység (jelenleg nem lehet módosítani)

Itt szerintem az a gond, hogy mindkét lakásnak, azaz a teljes ingatlannak ugyanaz lehet a tulajdonosa, egy személyre meg két bekötési főmérőt - az ikermérő is az - nem fognak felszerelni. Én hasonló eljárásban vagyok részes, itt úgy fest, hogy simán engedélyezik az ikermérőt, mert az osztatlan közös tulajdon két tulajdonos birtokában van, ráadásul még el is választva kerítéssel.
És szerintem bőven elég lesz futtatni ezt a témát egy topikban is.

bcs0505 # 2023.03.06. 17:45

Sziasztok ,

a vízszolgáltató megtagadhatja a ikermérő felszerelését , azzal az indokkal , hogy "ikermérő felszerelésénél is, a bekötési vízmérő felszerelésére érvényes szabályok az irányadók" - és ezzel az 1 HRSZ/ 1 főmérő helyzetre utal ?

A pontos válasz az volt,
" az említett xxxx hrsz már rendelkezik ivóvíz és szennyvíz csatlakozással, emiatt az "új" főmérő bekötése nem lehetséges" - viszont ikermérőt kértem és nem új bekötést

az említett ingatlan egy 1 helyrajzi számon elhelyezkedő családi ház, 2 külön bejárattal , 2 lakásként funkcionál, viszont nincs bejelentve és kérvényezve a 2 rendeltetési egység (jelenleg nem lehet módosítani)

Köszönöm a válaszukat

Majordomus # 2023.01.24. 20:21

Az ördög a helyrajzi számokban van elrejtve.

Ha ez a terület egy hrsz akkor csak egy főmérő lehet rajta!
.
Valószinülrg egy ingatlankatyvasz és osztatlan közös tulajdon.
.
Ennek kellene utánanézni. Lehet szó telekalakitásról,akkor már lehet saját főmérőjük.

Szomorú örökös # 2023.01.24. 04:28

Majordomus

A főmérő lehet tőletek 2kilométerre is,akkor is a közműves vízellátásról szóó törvény vonatkozik rátok.

Lehet inkább azt kellett volna mielőbb elérni, hogy a vízóra a társasház területére kerüljön.
Tuti megoldható lett volna és sokkal jobban tudtak volna vigyázni rá.

Majordomus # 2023.01.23. 20:38

Zoltán
Kezdjük az elején.
.
Nem azért kell közös képviselő mert a Vízmű veletek nem tárgyal,hanem azért mert mint sorház valószinűleg 6 lakásnál többen vagytok,igy kötekexő társasházként működnötök.
.
Ha már 2014-ben 1,2 milliós vízdíjtartozásotok volt,akkor 8 évig a csodára vártatok?
.
Feleslegesen.
A főmérő lehet tőletek 2kilométerre is,akkor is a közműves vízellátásról szóó törvény vonatkozik rátok.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…
.
Ha 2014-ben már folyt a víz a törött vezetékből,svti erről tudtatok,akkor mire vártatok? Szerintetek kinek kellett volna azt a vízet kifzetni,ami a ti főmérőtökböl folyik el?
.
A vízműnek teljesen igaza van jogilag.
Más kérdés hogy nem kellett volna megvárni a 3 milliós tartozást.
A főmérő állapotáért és védelméért a törvény szerint a fogyasztó felel,azaz ti!
Ha eddig ölbe tett kézzel vártátok a csodát,akkor most várjatok egy másikra. Hátha nyertek a lottón.

Huszar Zoltan # 2023.01.23. 18:53

Üdv mindenkinek!
Segítségre lenne szükségem.

A mai napon a vízmű küldött nekem - illetve a sorháznak ahol lakom - egy felszólítást, miszerint tartozásunk van (3.222.163 Ft), s korlátozzák, vagy felfüggesztik a vízszolgáltatást, amennyiben ezt nem térítjük meg.

Az előzmény a következő:
2014-ben küldtek egy levelet, miszerint tartozása van a sorháznak: 1.189.125 Ft
Azidőtájt bontották el egy másik sorházat a mögöttünk lévő utcában (a főmérő és a mi házunk között), s a nagy teherautók, gépek a súlyuknál fogva eltörhették a vízvezetéket, továbbá a még el nem szállított törmelékek közül bizonyos emberek elkezdték kilopkodni a rézvezetékeket. Ott elfolyhatott rengeteg víz.
A vízmű, és az Esztergomi Ingatlankezelő Kft. válasza erre az volt, hogy "...a főmérőig a szolgáltató, a főmérőtől pedig a fogyasztók felelnek a hálózatért...".

Viszont. Ez a főmérő tőlünk kb 100 méterre helyezkedik el. Onnét folyamatosan zavarni kellett az ottani telepen lakókat, hogy ne dobálják teli kacattal, ne zárják el a vizet poénból, stb.... Azaz ez a főmérő a vízmű által sem volt védve!
A sorház, amit elbontottak, tőlünk kb 50 méterre volt. Azaz még a telekhatárunkon bőven kívül. Akkor? Hogyan is feleljek ÉN a főmérő utáni hálózatért? Fegyveres, vagy egyéb eszközzel én védjem a tőlem 50-100 méteren futó vezetéket? Ez az egyik nagy kérdés a lakók részéről.

A másik dolog, hogy mi folyamatosan fizetjük a vízdíjat. Már jó ideje van vízóránk, így annyit fizetünk, amennyit fogyasztunk ezen óra által mutatott m3 szerint. Már nem emlékszem mikor, de szerintem 2014 előtt(!) lett beszerelve a vízóra, előtte átalánydíjat fizettünk. Azaz: ha már akkor látták a főmérőn, hogy sok víz elfolyt, akkor miért nem adták hozzá az átalánydíjba? Hiszen azt úgy kalkulálták, hogy megnézték a főmérőn levő fogyasztást, s azt szétosztották a lakók között (azok között, akiknek akkor még nem volt órája). Ergo, ami csekket küldött a vízmű, mindig be is fizettük... akkor utólag miért vár el tőlünk milliókat? 8 év után pláne a majd' háromszorosát?

Van egy közös képviselőnk, aki ezzel az üggyel foglalkozott, de ő sajnos nem tudta elintézni a dolgot, a város nem enged.
(Hogy miért kellett közösképviselő? 2014-ben a vízmű nem tárgyalt velünk, mert azt mondta, hogy mivel sorház vagyunk, ezért kell egy közös képviselő, neki elmond mindent. A lakóknak nem.)
S ez az ügy valami ok folytán abbamaradt (a mi - lakók - tudomása szerint). Erre tessék, most megleptek egy ~3 milliós tartozásos levélkével 8 éve után.

Megtisztelő választ előre is köszönöm