Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Vízművek, vízórák kezelése

Zöldövezeti11 # e-mail 2013.08.23. 17:55

zsolthy65

A kereskedelemben kapható vízórák is ugyan olyan pontosan mérnek mint a vízművek által hozottak. csakhogy azok nem hitelesek. A pontosság egy műszaki fogalom, a hitelesség meg jogi.
A vízórákat kalibrálják, hogy megfelelő pontossággal mérjem, ezen kívül hitelesítik is ami annyit jelent, hogy igaz az hogy pontosan mér.
Tehát hitelesítés bárki nem végezhet csak az arra feljogosított szerv.
Tehát ha azt akarod , hogy ne legyen konfliktusod a közös képvíselővel - hitelesített órát szereltess fel !!

Zöldövezeti11 # e-mail 2013.08.23. 17:46

A leghasznosabb együtt bemenni a szolgáltatókhoz és ott rendezni a
Kézenfogva mint a szerelmes párok !

raczjanosnezsuzsa@gmail.c # e-mail 2013.08.22. 20:08

Tisztelt Berny!

Mi vízóra szerelésekkel foglalkozunk, azért tudom biztosan, hogy a Főv. Vízművek óra állással is átveszi a tervet. Jelenleg a mellékmérők hitelessége 8 év. (tavaly szeptember óta)Csak terveztetni és plombáltatni szükséges, hogy a Díjbeszedő küldje a számlát. A lakás eladása esetén minden óra állást rögzíteni kell az átadás- átvételi jegyzőkönyvben. Ezt szükséges a szolgáltatóknak bemutatni a mérők átírása végett.Az új tulajdonos a leadott óra állástól kell hogy fizessen. Az előző tulajdonos adatait (új adatait) a jegyzőkönyv rögzíti. A leghasznosabb együtt bemenni a szolgáltatókhoz és ott rendezni a tartozást és az átírást. Üdvözlettel Ráczné

Mufurc_nagyon #   2013.08.22. 17:11

Kedves berny!
Az adásvételi szerződésben kell tisztázni a teendőket és a helyzetet.
Természetesen a vízórával kapcsolatos plusz munkának értékcsökkentő hatása van az ingatlanon.
Az eladó nyilatkozata a szerződésben vagy a "nullás" igazolás megfelelő biztosíték az esetleges fel nem tárt tartozások esetén;-)

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

berny # e-mail 2013.08.22. 02:55

Sziasztok!
Ingatlan vásárlás előtt állok, a kinézett lakás tulajdonosa azt mondta, hogy a legutóbbi bérlője, annak ellenére, hogy volt rá meghatalmazása, nem intézte el az egyedi mérőóra plombálását, így egy év után kapott levelet a szolgáltatótól, hogy nincs hiteles vízórája. Mióta ez kiderült, a társasháznak fizet havi fix összeget vízdíjként az egyedi fogyasztásra. A vízművek pedig arról tájékoztatta őt, hogy legegyszerűbb, ha teljesen új órát szereltet fel, amit plombáltat. Kérdésem az lenne, hogy van-e kockázat abban, ha így vásárolom meg az ingatlant és majd én intézem az új egyedi mérőóra felszerelését és plombálását? Tehát előfordulhat-e, hogy akár kijön egy korábbi időszakra vonatkozó számla, vagy hogy rajtam "veri le" a vízművek ezt a kimaradt egy évet? Vagy a legtisztább az, ha feltételként szabom az eladónak, hogy csak akkor szerződöm, ha ezt ő maga elintézi?
Mivel abszolút járatlan vagyok a témában, nagy segítség lenne nálam tapasztaltabbak válasza!

Mufurc_nagyon #   2012.08.04. 09:17

Kedves STRANDI!

Még szerencse, hogy a hibás tömítést egy éven belül felfedezte.

Remélem -
  • megvan a plombálást, óracserét végző által kibocsátott számla
  • írásban, jegyzőkönyvezve van a tömítés hibás volta

az óra csere, plombálás garanciával nyújtott szolgáltatás.

Tehát az elfolyt vízzel kapcsolatos össze költséget a szolgáltató állja, a fenti feltételek adottak.

{autodidakta}

Mufurc_nagyon #   2012.08.04. 08:58

Kedves zsolthy65!

Gondolom a felszerelt "nem" hiteles vízóra fogyasztását a th. számlájára befizeti.
A konfliktus okát nem közölte;-)

Sajnos Maj. tájékoztatása pontatlan.
Mellék vízóra szerződés esetén is a th fizet ki minden olyan fogyasztást, amely a th főmérőjén keresztül átfolyik.
A csőtörésen keresztül a tűzoltásra használt vízen keresztül mindent.
Az igaz, hogy ha az almérő fogyasztását bejelentik és ki is fizetik, akkor ezt az összeget jóváírják a th. részére.
A vízművekben is dolgoznak jogászok;-)

A közgyűlés hozhat olyan határozatot, hogy a különbséget a mellék és főmérő között a "nem" hiteles fizeti.
A bíróságon ezt a határozatot hatályon kívül helyezik és még kamatot is fizetni kell a th. nak.
Persze csak akkor, ha keresetet nyújtanak be e kérdésben.

Viszont a konfliktus oka biztosan nem a plombák felhelyezése.
Al Capone-t is az adóhatóságok buktatták meg;-)
Szerintem a comboskodásnak nincs értelme.

--------------------------------------------------- ---------------------------------------------------

{autodidakta}

MajorDomus # e-mail 2012.08.04. 00:39

Szereltess be egy hiteles vizorát és köss szerzödést a vizmüvel.a képviselö nem szorakozni akar veled,hanem a fömérö és a mellékmérök különbözetét beszedni,mert azt azaz a te fogyasztásodat is a társasház fizeti ki.

Ezt törvény irja elö. Az a szerencséd,hogy a képviselö amatör,és rosszul inditotta a pert.
Addig szereltess vizorát és köss szerzödést mig ö van.
Én azt a vizet is kifizettetném veled,amiben annak idején a bába megfürösztött.
Értsd már meg,hogy szerzödés hiján a vizmü a te fogyasztásodat a társasháznak számlázza ki,amiben a lábad megmosod,azt a többiek fizetik ki.
Én megszavaztatnám a közgyüléssel hogy a fömérö és a mellékmérök különbözetét annak kell fizetnie akinek nincs hiteles vizorája,ezt beleveszem az szmsz-be,és máris fizeted a ház összes vizdiját.

Szerencséd hogy amatör a képviselö. Addig lépj mig megteheted. A közösséggel lehet dacolni,de szél ellen hugyozni ?

zsolthy65 # e-mail 2012.08.02. 16:38

Tisztelt fórumozók, segítséget, tanácsot szeretnék kérni.

5 lakásos társasházban lakom, a tulajdonostársak közül egyedül nálam van már csak felszerelve olyan mellékvízmérő óra, amely nem a Vízművekkel kötött szerződés alapján üzemel. A Vízművek, illetve az általa megbízott Hexaéder kft. illetékeseitől IS azt az információt kaptam, hogy a nem kötelező szerződnöm a Vízművekkel a mellékvízóra üzemeltetéséhez, és ha nem kötök szerződést, akkor plomba sem szükséges, mivel a jelenleg a kereskedelmi forgalomban kapható vízórák eleve hitelesek. Írásos nyilatkozatot e tárgyban mindazonáltal egyelőre nem kértem, a napokban tervezem ezeket beszerezni. A 2012 feliratú matricával ellátott, információm szerint hiteles vízórát áprilisban szereltettem fel, a 6 éves időszak elején járok tehát. A probléma az, hogy a (jogász végzettségű) közös képviselő először közgyűlési határozattal igyekezett kötelezni, hogy kössek szerződést a Vízművekkel, mely határozatból később per lett, és melyet teljesen jogosan meg is nyertem, mivel a határozat sértette szerződéskötési szabadságomat, a határozatot tehát hatályon kívül helyezték, a közös képviselő azonban nem adja fel, és most bírósági úton igyekszik bebizonyítani, hogy a fent említett mellékvízmérő Vízművek-plomba nélkül nem hiteles, és ennek okán igyekszik kifizettetni velem olyan, a Társasház gondnokának gondatlansága miatt elfolyt vízmennyiségeket, melyekhez semmi közöm.
Milyen jogi lépéseket tehetek annak érdekében, hogy a Társasház, illetve az annak nevében eljáró közös képviselő felhagyjon oktalan zaklatásommal? Válaszaikat előre is köszönöm!

STRANDI # e-mail 2012.04.16. 16:52

Elfolyt a víz....

Sziasztok! Hátha vki már átesett hasonló kényelmetlenségeken... 2011 júliusában vízórát ellenőriztek, újra pombáltak nálam, ekkor 68m3 víz fogyasztást muatott, 2012 márciusában kihívtam a vízműveket mert állt az aknában a víz, megállapították, hogy egy rosszul berakott szigetelés okozta a víz elfolyását. 680m3 ! Levelet írtam nekik hogy kérem tekintsenek el a kiszámlázástól ,mert az ő összszerelési hibájukból folyt el a víz és nem felhasznűálásra került. A mai nap hívtak telefonon, hogy kérek-e részletfizetést, mert ők úgy döntöttek, hogy 400m3-ert írnak csak jóvá?! Ez azt jelenti, hogy 3-an, 2 kicsi gyerekkel a téli hónapokban 26,5m3/hó vízet fogyasztottam el szerintük, a havi kb:8m3 vízhez képest. A hab a tortán az, hogy természetesen csaorna díjjal együtt szeretnék benyújtani a számlát cirka 145000Ft-ot kellene fizetnem! Segítsetek, mit tehetnék? Per? Fogyasztóvédelem? Egyenlőre azt kértem írják le ezt nekem...
Előre is köszi!!!

ius latratus # e-mail 2012.02.10. 11:44

Pille-Hana

Azért az igaz, hogy nem neked kellene álljon feljebb, de mindegy.
Annyit -esetleg- tehetsz, hogy megkéred a szolgáltatót, hogy ... mit tudom én....egyéni méltányosságból tegyen lehetővé pl. 6 havi részletfizetést, s legalább a késedelmi kamattól tekintsen el. Hivatkozhatsz arra, hogy te mindig időben, hiánytalanul fizetted a díjat, s ez, a tényleges fogyasztásodat tükröző számla most nagyon hazavágna, ezért kéred a lehetőséget a részletekben történő teljesítésre.
Más nem nagyon van, annyi, hogy a vízszolgáltatást azért nem olyan könnyű korlátozni, de ne kerüljön rá sor.

Kenderice #   2012.02.10. 11:37

Pulle-Hana:
A követelésük jogos, de a kamat és egyéb költség nem, mivel az ő hibájuk miatt fizettél kevesebbet.

Kenderice

guba" # e-mail 2012.02.10. 11:06

Ha negyvenezerrel többet fizetett volna ki, mint amennyit elfogyasztott, teljesen ép lenne a jogérzéke.

Ügyvéd-Vpm.

www.drguba.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2012.02.10. 09:35

Ez ép jogérzékkel rendelkező ember számára nem is lenne kérdéses. Úgy lehet, nem a vízóra az egyetlen itt, ami fordítva van bekötve.

www.kbs-ugyved.hu

végrehajtó1 # e-mail 2012.02.10. 09:32

Mivel elfogyasztottad a vizet csak kevesebbet fizettél eddig ezért fizesd ki.

Pille-Hana # e-mail 2012.02.10. 09:23

Kedves Mindenki!

Kérlek olvassátok el levelem, hátha van vkinek jó ötlete mert tanécstalan vagyok.
Családi házban lakom Budakalászon, melyet 6 éve építettünk, és a szomszéddal közös a vízóra aknánk, és mindkét ingatlan vízórája egy aknában van. Mindkét mérő főmérő. Az akna a mi telkünkön kapott helyet. 2009-ben a vízművek órát cserélt, azóta több alkalommal járt nálunk a vízművek szakembere a leolvasások végett. 2009 óta 3 alkalommal kaptunk év végén éves elszámoló számlát, melyeket rendre határidőre mindig ki is egyenlítettünk. 2012 januárjában azonban a vízművek betört otthonunkba. Elmondásuk szerint a szomszéd engedte át őket a mi kertünkbe, amit a szomszéd tagad. A vízóra leolvasó azért tört be a kertünkbe, mert a szomszéd szólt h szerinte fel vannak cserélve a bekötések. 3 év után most először. Miután nem tudtam tényleg a vízművektől törtek e be így kitessékeltem a „szak”embert, és másnap egyeztettem a vízművekkel. Kijöttek ellenőrizték az órákat, és elnézést kértek, mondván tényleg hibáztak, és a 2009-es óracserénél összecserélték a neveket. Én most panaszt is tettem a jegyzőkönyvre, hogy az óracsere óta legalább 10-15 alkalommal járt nálunk a vízművek szakembere, és ez nem derült ki. Úgy tudom, hogy a főmérőkért a Vízművek felelős? (csak az almérőért a fogyasztó, de az nálunk nincs.) Ezek után megdöbbenéssel vettem 2012.02.08-án kézhez egy számla és egy felszólító levelet, amelyben tájékoztatnak, hogy 40 890 Ft nem fizettem be, ezért ha ezt 2012.02.16-ig nem teszem meg korlátozzák a szolgáltatást. Én jóhiszeműen jártam el a vízórát a vízművek szakembere cserélte ki,akkor jól mért, most mégis én fizessek az ő hibájukért, hozzáteszem, még kamatot is fizessek 14 312 Ft-ot, mert a Vízművek elkövetetett több, mint 2 éve egy hibát. A mai napon beszéltem az ügyintézővel, és az üzemigazgatóval Szabó Imrével,a vezérigazgatóval Vogel "Úrral" de sajnos falakba ütköztem. Elnézést kérnek az ő adminisztrációs hibájukért, de az ő hibájuk miatt én fizessek, vagy korlátozzák a fogyasztásomat. Az ő mulasztásuk miatt, még én, mint fogyasztó vagyok megfélemlítve. Kértem az üzemigazgatót, hogy legalább függesszék fel ennek a számlának a kifizetését, amíg a kompetens személyekkel egyeztetni tudok, de azt mondta, szándékában áll a korlátozás, és meg is teszi, ha nem fizetek. Kérem segítsenek hova fordulhatok, hiszen a vízóra cserénél történt az adminisztrációs hiba, melyet a vízművek embere követett el nem én. Közben pedig a számlákat rendre fizettem késedelem nélkül.

Bármilyen hozzászólást köszönök!

HorvPal # e-mail 2011.06.10. 13:55

Üdv!
Kedves bpzoo! Én is hasonlóan jártam leszakítottam a plombámat!Vannak a vízműnek partner cégei megjegyzem én a Vízórás Kft-t http://www.vizoras.hu kerestem fel amelyek hitelesítik is a vízórákat. Én inkább újat vettem mert egyszerűbb volt illetve, 1év garancia van az órára, és 5 év garancia a szerelésre ... hozzá teszem hogy árban sem voltak veszélyesek. Én megvoltam velük elégedve.

MajorDomus # e-mail 2010.10.12. 23:12

En evente egyszer minden vizorat ellenorzok,nincs is gond, mert tudjak hogy jovok s ez eleg.

bpzoo # e-mail 2010.10.12. 21:27

igen, ha minden igaz a társasházkezelő felelőssége ezeket figyelni és a gyanús elemeket kiszűrni, a vízművek a főmérő után ígyis úgyis behajtja a társasházon az összes víz utáni fogyasztást, levonva a mellékmérők által fogyasztott vizet..

ha a különbség feltűnően sok, a társasházkezelőnek kell lépni

MajorDomus # e-mail 2010.10.11. 23:31

Hat azert komoly tarsashazakban azert ez nem igy mukodik.

bpzoo # e-mail 2010.10.11. 23:08

megoldódott.
azt mondták, hogy csak kérni kell, kijönnek és 5500ért felraknak egy újat

elszámolni, megindokolni a leszedést, bejelenteni stb nem kell, ők nem kérdeznek, csak fizessem ki.

érdekes hozzáállás, mindenesetre most megkönnyíti a helyzetem...
viszont ezek szerint felrakják a plombát, másnap leszedem, lopom a vizet, 5 év múlva kérek újat és ennyi.. eddig se érdekelt senkit, hogy nullás a vízórám, vajon hányan csinálják így?

MajorDomus # e-mail 2010.10.09. 21:48

A leghihetőbb hazugság mindig az igazság. jelentsd be a vízműnek hogy csőtörés volt nálatok és szerelot kellett hívni aki megtömitette a szivárgo hollandert. Kéred az ügyfélszolgálaton az újra plombázást. Kifizeted a Díjat és pont. Ha szőröznek megmutatod a fotót.

bpzoo # e-mail 2010.10.09. 10:22

Üdv,

Problémáim adódtak a mellékmérő plombájával (azaz VIPAK gyűrűjével)
A lakásban 3 mellékmérő van felszerelve, az egyik átalakítás miatt huzamosabb ideig használaton kívül volt.
Most, hogy ott is szeretném használni a vizet, el akartam vezetni a vízóra utáni hajlékony pvc csövet, mire a plomba alatt szivárogni kezdett a víz (valószínű a mozgatás/hajlítgatás hatására), a fali csapot elzárva pedig nem szűnt meg a jelenség (kb 50 éves a csap, és nem zár 100%-osan), ezért kénytelen voltam vészhelyzetben letépni a plombát és meghúzni az alatta lévő hollandit..
Mielőtt felhívnám a vízműveket, gondoltam megkérdem, mire számíthatok, a vízóra a felszerelés óta nullán áll, mivel a beszerelés költségei után nem volt pénz új csapokat venni, ezt minden hónapban le is jelentem, a fogyasztásom a többi vízórán keresztül összesen átlagos 3 m3 / hó.

Igazából konkrétan az érdekelne, meggyanusíthatnak-e lopással a sérült plomba miatt, vagy elég ha kihívom a hitelesítést végző csapatot, és kérek egy újat (persze kifizetem a kiszállást és a plomba költségét) és minden megy tovább?
mielőtt a plombát leszedtem csináltunk róla telefonnal 1-2 fotót (mert a fényképező persze le volt merülve), illetve a barátnőm a tanú rá, hogy vészhelyzet volt, számít ez valamit?
egyáltalán kinek tartozom elszámolással a mellékmérő esetén? a társasháznak? a vízműveknek? 2 éve van vízórám, soha senki nem olvasta még le, csak lejelentem amikor kell...

Zoltanuss # e-mail 2010.08.06. 17:38

Namármost unkatestvéreméknek nem volt vízóra és átalányárat fizettek, s hogy ne fizessék mások vízpazarlását – felrakatták a vízórát. A poén most jön. Használták úgy ahogyan eddig a vizet és csodák csodájára TÖBBET fizettek mint korábban

Írja a solicitor.

Hát igen mindenki arra gondol, hogy ő viseli mások helyett a terhet. A helyett, hogy gondolkodott volna előtte.
Mert úgyi :a nagyszámok törvénye alapján takarékos/kiegyensúlyozott fogyasztásnál is
3 m3/hó/fő az átlagos vízfogyasztás.
tehát csak azt kellett volna mérlegelni . hányan használjukazt alakást, takarékosak vagyunk é ? és ezt összehasolítani az átlánnyal. majd dönteni.
Ez már késő bánat !!

Amúgy mások fizették az ő pazarlásukat !!

MajorDomus # e-mail 2010.08.02. 23:40

Meg,de nem erdemes.
eleg ha felmondja a szerzodest, vagy ketszer nem fizeti ki a szamlat,akkor a vizmu mondja fel. Azert nem erdemes,mert elobb-utobb a kozos kepviselo is rajon erre, s akkor az atalany sokkal magasabb lesz.
a vizorat ne szereltessek le,mert 6 evig hiteles, addig barmikor vissza terhet a vizoras elszamolasba.