Jelzáloggal terhelt önkormányzati lakás eladása?


Zoltán György # 2004.02.21. 07:07

Nézd meg az e-mailt!!!

SzCsB # 2004.02.21. 06:48

Mindenestre nagyon köszönöm a gyors választ!

SzCsB # 2004.02.21. 06:47

Pontosan IX. kerület! Csak a mi esetünkben közel másfél millióról van szó (a vételár 3,8 mio ft volt), nem 30 ezer ft-ról, az tényleg nem nagy összeg.

Akkor ez van :-(

Zoltán György # 2004.02.21. 06:21

Ilyennel csak a IX. kerületben találkoztam. A lényege az volt, hogy egyösszegben 120.000.-Ft, ekkor azonnal eladható. Vagy részletre 89.000.-Ft, 5év elidegenítési tilalommal. Az önkormányzat ily módon preferálja a saját lakosait. Másfelöl viszont védi a bennlakókat a külső hiénáktól. Bár 30.000.-Ft nem a világ. Ez a rendeletben biztosított 40% kedvezmény, az Önkormányzat "adománya".

SzCsB # 2004.02.20. 21:08

2002 decemberében megvettük az önkormányzattól a lakást, részletre, kedvezményekkel. A forgalmi érték 10%-a, mint előleg + x. évig a részlet.
Lehetőség lett volna egyösszegben is kifizetni, és akkor a jogszabályban biztosított 40% árengedmény járt volna a vételár 10%-án felül. Ebben az esetben 5 évig nem adhatom el a lakást, és bármikor, ha egyben kifizetem a hátralékot, mert arra is van kedvezmény.

Most szeretném eladni a lakást, és kérdésem:

Eladhatom úgy a lakást, hogy a vevő foglalójával kifizetem a hátralékot. Mivel ekkor is jár a kedvezmény (önkorm.-i rendelet), valószínűleg érvényes rá az 5 év elidegenítési tilalom. Meglátásom szerint eladhatom, de mivel a kedvezményt vissza kell fizetni, olyan, mintha nem is kaptam volna kedvezményt.

El tudom-e úgy adni a lakást, hogy a 40%-os kedvezményem is megmaradjon?

Köszönettel:
SzCsB