ingatlanfedezet probléma


Zoltán György # 2004.02.22. 16:45

A szülői ház tulajdoni lapján szerepeltél? Honnan ered a tulajdonjogod? Kényszeríteni bárkit a saját tulajdonának felajánlására?
Kicsit gondold át mi is a helyzeted!!!

Mynick # 2004.02.22. 08:59

Tiszteletem!

Az én problémám a következő. 26 éves egyedülálló férfi vagyok. Jelenleg otthon élek az apámmal és a mostohaanyámmal. Nemrég találtam egy lakást, amit meg szeretnék vásárolni. A lényeg hogy ingatlanfedezetet kellene biztosítanom, mert hitelre venném. Ez a lakás durván 8.5millió, az saját önerőm kb 1,5millió. A gond csak az, hogy \"drága szülői ház\" nem akar ingatlanfedezetet adni, pedíg nem állunk rosszul, csak a mostohaanyám, keveri a lapokat itthon, és mindent a saját közös gyermeküknek szeretne. A kérdésem: Mivel nekem van még egy édestestvérem, valamint egy féltestvérem. A szülői házból ha jól tudom nekem tulajdonom van, mivel mikor apám újraházasodott, már megvolt a saját háza, azonban időközben új házat építettünk és ez már közös nevükön van. A kérdés pontosan tehát az, hogy jogi úton tudok e ingatlanfedezetet szerezni, van e tulajdonom ebben a házban, és kb hány százalék?


Karesz