Viziközmű társulás


K_Gábor # 2004.03.09. 11:42

Köszi a választ !
Igen, így indokolták, hogy megosztható a telek (2 részre), ezért 2 érdekeltségi egységnek számít.
Kb. mekkora esély van erre, hogy megnyerjem a pert ? Tehát érdemes elkezdeni, vagy volt már erre precedens ítélet ?

igen? # 2004.03.09. 10:21

Kedves K_Gábor!

A hozzájárulást érdekeltségi egységenként kell fizetni. A hozzájárulás adók módjára behajtható köztartozás. Amennyiben úgy gondolod, hogy neked csak egy érdekeltségi egységed van, akkor a határozat közlésétől számított 30 napon belül lehetőséged van bírósághoz fordulni. Sok sikert!

K_Gábor # 2004.03.09. 10:08

Viziközmű társulás alakult az új utcában a víz és a csatorna kiépítésére. Egy telekkel én is érintett vagyok, de most jött a hír, hogy túl nagy a telek ezért 2 "egység" díját kérik tőlem, mivel benne van a társulás alapszabályában, hogy a megosztható telkek tulajdonosai annyi "egységet" fizetnek ahány felé megosztható.
Megjegyzem hogy belépéskor nem láttam semmiféle alapszabályt (vagy lehet hogy csak nem mutogatták)
Kérdésem, hogy jogszerű-e ez, illetve meg lehet valahogy támadni, mivel a telkem egy helyrajzi számon van, és a későbbiekben sem kívánom megosztani és nem szeretnék 2 egységet fizetni.